Gekidžóban Slayers (1995)

První Slayers film byl pro mě zklamáním, bez klasické party to neni ono, ikdyž Naga je dobrá. Příběh nás zavede na tajuplný ostrov ovládaný malým žabákem, z kterého se vyklube... no to bych toho řekl moc. Před Gauryho jménem Rowdy se snaží změnit minulost ostrova a pořád se objevuje ve snech Liny. Zajímavý příběh, ale seriál je vtipnější a má lepší souboje. 3,5*

Slayers Excellent (1998)

O fous lepší jak Book of Spells. Moc zajímavý nápad souboje dvou návrhářek a následného zničení celého města. Boj s největším a nejsilnějším upírem na celém světě. A jak Lina dělala bodyguarda jedné zbohatlé slečně. Vtipné po vzoru Slayers, tzn. bláznivé! Kdo to moh všechno vymyslet....

Slayers Special (1996) (seriál)

O hodně slabší jak seriál nebo filmy, ale stejně se pobavíte, ať už to je u alchymisty, který chce vytvořit ultimátní chimeru nebo při výcviku největšího rytířského mouly. Poslední část je o zrcadlu, které dokáže vytvářet stíny lidí, ale s úplně opačnou personalitou. Sranda byla, ale jen 3,5°

Slayers - Lina, postrach banditů - Slayers Try (1997) (série)

Třetí série je o chloupek horší než Slyers Next, ale jinak se nese ve stejném duchu. Pro fanoušky povinnost, pro ostatní povinnost shlédnout první řadu.

Slayers - Lina, postrach banditů - Slayers Next (1996) (série)

Druhá řada Slayers je dokonce o třídu lepší než první série! Vpitpnější, napínavější a i trochu romatiky nakonec:). Příběh pozvedly hlavně nové vedlejší postavy. Jinak platí to samé co pro první sérii.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Krásná úvodní scéna, kdy se Logan probojovává se svým bratrem většinou válek bok po boku, jsou oba nesmrtelní a nestárnou. Film nabral tempo a až do konce se ho nepustil. Příběh byl hodně předvídatelný, ale stejně solidní. Jackman zase nezklamal a doufám, že ho uvidíme i v jiných hlavních rolích. Film zase plný akce, ale s příběhem je na tom o moc lépe než Last Stand. Záporák a bratr Logana v jedné roli byl skvělý, ale škoda že nedostal více prostora a Stryker méně. Zase škoda, že režiji nevedl Singer. Sám mám rád více dialogů a otvírání minulosti mutantů. Trochu méně akce a hlavně více napětí a zvratů. Stejně X-meny žeru a dávám 80%

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Třetí díl X-men je pro mě docela zklamaní a celý duch této série se s režisérem změnil. Všudypřítomná akce naplnila celý film a na vývoj/rozvoj postav nebo inteligentních dialogů nezbylo vůbec místo. Podívaná sice úžasná, ale to zkoušejte spíše na amerického tlusťocha s popkornem, chyběl mi duch předchozích X-men. Vůbec neměli měnit režiséra, který by s potenciálem tohotu dílu dosáhl rozhodně více a nenechal by tutu skvělou sérii spadnout do akční bez duché řeže . Noví mutanti nejsou tak charizmatičtí jako bývali ti z minulých dílů. Souboje, ač zvládnuté efektně na jedničku postrádají zajímavé kombinace hlavně ze dvojky. Abych jen nekritizoval, film ze mě dostal i pár emocí, hlavně u znovusetkání Cyclopa s Jean u vody, zabití profesora a poslední scéna s Wolverinem a Jean. Toto všechno se moc povedlo. Wolverin, zde byl zase skvělý a Storm mi taky přirostla k srdci. Nejhorší je, že ale nikdo jiný tu už nebyl.. I přese všechnu mojí kritiku dám slbších 4. Way to go furball!

Faunův labyrint (2006)

Čekal jsem úplně něco jiného. Po začátku, v kterém se skoro nic nedělo se ukázal Faun, ale ani on nedokázal oživit příběh. Jediný moment, kdy jsem se pomalu ponořoval do dění byl úkol se žábou. Jenže poté se zase nic nedělo. Po chvíli jsem si teprve uvědomil, že fantastické dobrodružství ofélie jede na druhé koleji a hlavní roli hraje brutální příběh, ve kterém bojují povstalci proti frankistům. Dohromady působí oba světy nedodělaně a postrádají hloubku, sice zajímavý nápad, ale mě nedokázal posadit na zadek.

Galaxy Quest (1999)

Milé překvapení. Pro fanoušky Star Treku povinnost. Pro ostatní ( jako já ) přijemná oddychovka, která neurazí a jestli jste někdy viděli nějaký ten díl Star Treku tak se zasmějete více. Pomalý rozjezd, ale potom to Kutil Tim pěkně rozjede. Vtipné situace, ze začátku o to lepší , že nikdo netuší co dělat. Velmi dobrý nápad strčit herce do opravdové lodi proti opravdovému zelenému záporákovi a máte z toho 4*.

Gekidžóban Hagane no renkindžucuši: Šambala o juku mono (2005)

Závěrečný film, který zakončuje skvělý seriál. Odhaluje pár tajemství, např. jak se dostat skrze bránu. Vše co bylo dobré v seriálu platí i pro film, ale pár věcí se mi tu nelíbilo. Hlavně absence všudypřítoné alchimie za branou ubrala na filmu to zajímavé. Příběh byl super a konec vypadal zase na pokračuvání.... horších 5*