Ruróni Kenšin: Meidži kenkaku rómantan – Cuioku hen (1999)

Obrovské překvapení. Úžasný film, který je vám servírovaný po 27 minutách. Tak krvavý film plný emocí a atmosféry jsem nikdy neviděl. Mistr Seijuro zachránil před bandity malého chlapce a pojmenoval ho Kenshin ( Srdce Meče ), sám ho vycvičil a držel v ústraní. Kenshin už ale nemůže vydržet zabíjení nevinných v občanské válce a vydá se do světa. Krvavý příběh Kenshina není jen o soubojích a usekaných údech, ale je překvapivě naplněný emocemi. Krásná animace, strhující, bechderoucí,..... brutální. Bohužel tento skvost nemohu srovnat s ničím, abych vám ho přiblížil, ale snad tohle pomůže : u filmů normálně nebrečím, ale na konci jsem si mnul oči a není to jen bezduchá romantika, ale mix toho nejlepšího z romantiky a krvavé akce. Temné a tragické. 100%

Howlův kráčející hrad (2004)

Další krásný film z dílny Hayao Miyazakiho. Zase skvělý příběh, v kterém se budete chvilkami ztrácet. Vše je hezky barevné a bizardní chodící zámek vás učaruje. Moc se mi líbil trik s klikou, která měnila východ z hradu:). Zamilujete si obě hlavní postavy a budete prožívat jejich strasti a hlavně vás překvapí odhalování osobnosti Howla. Animace zase na skvělé úrovni jak bývá zvykem, čarovný pohádkový svět, který je ale také pěkně drsný. Vřele doporučuji a tento příběh dávám na pomyslnou první příčku s Princeznou Mononoke.

Steamboy (2004)

Super film založený hlavně na obraze a zvuku, ale to naštěstí nebyla celá náplň a příběh se zde neztratil. Líbilo se mi, že všechno bylo založené na páře a mnoho vynálezů předčilo dnešní věci. Animace naprosto úžasná a design všech možných udělátek a nástrojů mě uchvátil. Akira byla na svojí dobu určitě skvělá, ale já ji viděl jen pár dní před tímto filmem a musím říct, že Steamboy překonává Akiru ve všem a hlavně se mi více líbilo prostředí a zasazení příběhu do doby. 95%

Comeback (2008) (seriál)

Musím říct, že toto je nejlepší seriál, který zatím Češi vyrobili. Což se můžu někomu zdát jako slabota, ale já si myslím, že Comeback má na červenou, hlavně bych ho podržel protože mezi všemi ordinacemi a vkvéčkama je to jako nebe a dudy. Sice zatí počátky sitcomu u nás, ale na dobré cestě

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Super maso, nechutný, slizký, krvavý....Výborně jsem se bavil! Skvělá hnusná zábava. Zavzpomínal jsem si na Braindead, kderý byl ale o chloupek vtipnější. Jen Tarantino se trochu vyrovnal vtipným zombíkům, když chtěl dát Cherry wood:).

Casino Royale (2006)

Tato novodobá bondovka mě v kině naprosto učarovala. Pro někoho může být zklamáním odklonení od klasických dílu, ale pro mě to byla vítaná změna k lepšímu. Příběh a akce so sebe perfektně zapadaly a vše bylo navíc uvěřitelnější než to, co se odehrávalo ve starších filmech. Super pokrové představení s jedem. Hlavní představitel agenta 007 D. Craig se mi také moc líbil a byl takový lidštější. Krásných 90%

Sin City - město hříchu (2005)

Po druhém shlédnutí jsem upravil svoje hodnocení a dávám slabších 5. Super příběhy, super hrdinové. Vizuálně Sin City boduje nejvíce. Brutální, krvavé, drsný humor. Skvělá podívaná a delší večer.

Vampire Hunter D (2000)

Lovec upírů jménem D je sám napůl upír a za odměnu loví ostatní upíry. Cestou mu dělá společnost jeho mluvící ruka, která je opravdu bizardní a to se dá říci i o všech bytostech, se kterými D setká. Místy strašidelné, napínavé a hlavně hodně krvavé. Temné a morbidní. Žádná gradace děje, protože celý film jede bez zastávky až do konce, kde vás nechá civět s otevřenou pusou. Vizuální orgie a krásná hudba podtrhujíc krvavou romantiku. Svět upíru, který se naprosto liší od našeho Drákulovského ( trapného ). Svět upírů tak jak jsem si vždycky přál a představoval. Toto je film, který dělá z anime anime. 10+/10

Komando (1985)

JAko malý jsem tohle žral jak blázen a teď to neni o nic horší. Člověk si začne uvědomovat kamenný vtípky Arnolda, herecký talent na kamenou tvář, jednoduché dialogy a všechno to fajn střílení.:D

Rocky IV (1985)

Nejlepší díl Rockyho. Jediný, který se mu možná vyrovná je 6. díl. Je to naprostá bomba a člověk na to i po tolika letech kouká jak přibitej!