Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Kniha, kvůli které jsem se stal závislý na četbě je předlohou tohoto filmu. Vůbec jsem nedoufal, že by tak rozsáhlé dílo bylo možno vůbec zfilmovat, ale Jackson se toho ujal důstojně. První díl slouží jako úvod do celého příběhu a vše je v něm nahňácané až k prasknutí ( to se dá říci i o dalších 2 dílech ), vše běží hodně rychle, akce stíhá akci a divák neznalý knihy se může i ztratit. Pro fanouška je film bohužel hodně očesaný a postavy nemají takovou hloubku. Boromir tu není hrdý a čestný muž, ale jako někdo, kdo touží jen po moci a má zlé úmysly. Aby mohl být Pán Prstenů zfilmovám pořádně, potřeboval by tak minimálně 6 dílů. Jinak klobouk dolů, krásný a velkolepý film. 5*

Fullmetal Alchemist (2003) (seriál)

Velice povedený seriál o dvou bratrech, kteří se učí umění alchymie. Jejich nemocná matka umírá a snaží se jí pomocí svého umění oživit. Jenže to je zásadní tabu v alchimii a jejich pokus nevyjde, Al ztratí celé tělo a Ed ho naštěstí zachrání připoutáním do brnění, přitom ztratí nohu a ruku. Nezdařený pokus dá život....ale to bych už moc prozrazoval:). Celý příběh je moc pěkně zpracovaný a netrpí neduhy dlouhých seriálů. Po pár dílech se seriál stává temnějším, je plný skvělých soubojů. Příběhem vás bude provázet mnoho postav, které jsou opravdu dobře zpracované, každý má svou motivaci a minulost. Takové množství "celých" postav v seriálech nebývá a je to jedna z předností tohoto anime. Nepředvídatelný otevřený konec vás nasměruje k závěrečnému filmu. Monstra, alchimie, souboje, masové vyhlazování, hledání kamene mudrců a homonkulové, naprosto úžasná záležitost se skvělou animací.

Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Temné Fantasy Anime v čele s Gutsem a jeho brutálním mečem, který všechno rozseká na kusy.Statická animace někomu nemusí vyhovovat, ale mě se líbí víc, nahodí lepší atmosféru a zachytí lépe situaci a náladu. Hloubka postav a promyšlený příběh v temném a brutálním světě. Vše se točí okolo žoldáků jménem Band of the Hawk.Hlavní mínus celého seriálu je jeho nedokončení a bez mangy se nedozvíte jak to s Gutsem a Griffithem vůbec dopadne. Jeden z mých prvních anime seriálů, ale zato jeden z nejlepších.

Přátelé (1994) (seriál)

Po znovushlédnutí všech sérií v řadě si konečně dovolím okomentovat tento seríál, který dal vzniknout mnoha následníkům, kteří měli všeliaké úspěchy. Pro mě jsou Přátelé první seriál svého druhu a svým vtipem a celým příběhem ( nebo situacemi, epizodami ) jedineční. Jen HIMYM se dají srovnat, ale je to těžké. HIMYM si od přátelé půjčují mnoho věcí až se mi to místy zdálo trochu jako vykrádačka, ale to jsem si uvědomil až teď. Jinak Přátelé jsou super a budete s nimi všechno prožívat. Nedoporučuji na to koukat v televizi, protože se často stane, že prošvihnete epizodu. Lepší je si to hezky pustit na počítači a v pohodě si to sledovat, kdy se vám zachce. Perfektní parta lidí, kteří jsou od sebe tolik odlišní, že si zamilujete každého. Navíc v seriálu jsou super hosté jako Bruce Willis a jiní, kteří okořeňují určité díly. Dalo by se tu psát hodně věcí, které vás ani nemusí zajímat, ale tento Seriál mezi seriály se prostě musí vidět! 101%

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Výborný seriál, který hlavně chytne vývojem kupředu jak postav tak samotného seriálu. Je jen málo výplňových dílů ( hlavně 4. série ), ale i ty jsou super a vtipné. První 3 série jsem viděl ve 2 dnech a bylo to jako droga. Pořád jsem se smál a na konci každého dílu se stalo něco nečekaného nebo se vyrávění dostalo dále a já to prostě musel vidět. Dospělejší humor než u Přátel, ale myslím si, že srovnání těchto seriálu je hodně těžké a hodně se od sebe liší. V HIMYM si zamilujete všechny hlavní představite kromě toho nejhlavnějšího ( Ted ), který mě v pozdějších dílech spíše trochu otravoval. Nejlepším a pro mnohé nejoblíbenějším je a bude Barney ( Vtipný, na venek bez citu, trochu blázen do společenského oblečení,...), ale pro mě se hlavně ve 4. sérii stal nejlepším Marshall. Díly, které jsou zaměřené hlavně na něho jsou jedny z nejlepších a když ještě spolupracuje s Barneym tak se z toho po.... smíchy. Seriál ze všech seriálu nejseriálovatější!

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Je těžké komentovat tento film, když už se o něm napsalo snad všechno. Tak to vemu hezky od toho co se líbilo mě. Rozhovory Vincenta a Julese jsou skělé a vtipné. Travolta to suprově roztočil na parketu jako za starých časů a Bruce s motorkou ( To je čopr, Lásko ) byl taky super. A jak jsem se cítil během filmu? ( Pěkně rozmrdaně ) Válel jsem se smíchy celou dobu. Černý humor, který mě opravdu sedl a na tento film mohu koukat snad pořád dokola a je jeden z mála, který jsem měl doma na VHS. Kult, klasika,.... blablabla to už tu bylo řečeno všude. Jen se prosím na to podívejte.

Futurama (1999) (seriál)

Futurama má u mě doslova vypálené místo v srdci, už nic nemá šanci tento kouzelný a hlavně nejvíc vtipný seriál u mě nahradit. Pokoušelo se o to hodně seriálů, ale neuspělo. Oproti Simpsnovým je tu humor drsnější a sprostější, díly jsou více nabyté humorem a hlavně postavy si více zamilujute. Existuje hodně fanoušků Bendera a Zoidberga, stačí jen vygooglit Futurama a vyskočí na vás lidé s maskami oblíbených představitelů seriálu. Výhodou seriálu je jeho zasazení do budoucnosti a díky tomu si mohou tvůrci opravdu vymýšlet až bizardní situace, které jsou ale samozřejmě vtipné. Dospělejší humor a dokonce i řešení vztahů mezi postavami ( sice jenom Fry a Leela, ale stejně). Futurama dokáže být vážná, akční, romantická, střeštěná, ale nikdy nezapomene být na prvním místě vtipná. Moje rada nekoukejte na seriál v českém dabingu, jestli budete uberta klidně 3 hvězdičky. Prima Cool naservírovala Futurama jako podprůměrný seriál českému divákovi. Jinak originál je originál a zaslouží si jen nejvyšší hodnocení.