Meyerowitzovic historky (nový výběr) (2017)

Na prvy pohlad nenapadny film o jednej dizfunkčnej rodine rozhodne patri medzi tie lepšie filmy z tohto roka.Sandler,Stiller a Hoffman predvazaju vyborne herecke vykony,dialogi su uveritelne ako zo života a miestami vtipne.Rozhodne to nie je čistokrvna komedia par krat sa usmejete ale huronsky smiech pri tomto filme rozhodne nehrozi.Baumbach natočil kvalitne americke indi ktore uspokoji aj milovnikov filmov Woodyho Allena.8/10

Všechno nejhorší (2017)

O napäti a strachu sa v suvislosti s tymto filmom neda hovorit.Ide o čistu zabavu nič ine za tym nehladajte.Strašidelne sceny nie su priliš strašidelne a vrahov v maske sme tu už mali velakrat.Z tohto pohladu film nie je priliš objavny a skôr umne vykrada stare horori.Zaujimava je osobnostna zmena hlavnej postavy Tree ,ktora sa zmeni s namysslenej blondiny na prirodzene dievča ktore sa vie o seba postarat a prehodnoti svôj doterajši pohlad na svet,v zavere nemate problm držat jej palce a ziska si vaše sympatie.Velku zasluhu na tom ma Jessica Rothe ktora je v tomto filme vyborna .Všetko najhoršie nie je žiadne veldielo ale ani nim nechcelo byt ale ako dobra zabava na hrane žanrovej parodie je to fajn.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Filmu sa podarilo odlišit od sučastneho hlavneho prudu českeho filmu.Vysledkom je kvalitny europsky artovi film.Medzi najväčšie pozitiva filmu patri vykon polskej herečky Michalini Olszanskej a vierohodne zobrazenie Ceskoslovenska 70 rokov.Rozbita forma rozpravania naruša atmosferu,oslabuje sceny a malo rozvija vedlajšie postavy.Ale stale je to nadpriemerne kvalitny česky film a režiseri su prislubom do buducnosti.

Správní chlapi (2016)

O nadupane hlašky,akciu a bizardne situacie v tomto fime nie je nudza.Pri sledovani tohto filmu sa divak bavi od začiatku do konca a to nejde o žiadnu lacnu zabavu.

Whiplash (2014)

Whiplash dostane divaka priam do hypnotickeho stavu.Film ma vyborny scenar,skvelu hudbu a exelentne herecke vykony(J.K.Simmos vo svojej životnej roli).Strhujuce finale dovrši nadpriemerny filmovy a hudobny zažitok.Skvelo vygradovany film plny napätia a energie.

Unaveni sluncem (1994)

Na ploche jedneho dna dokazal Michalkov ukazat Rusko v čase Stalinistickej krutovlady.

Smrt krásných srnců (1986)

Vo filme postupne mizne radostne ovzdušie bezstarosnosi ,životnej pohody a humornych situacii a nahradza ho šedivost okupacie a pocit poniženia.Vo filme vynika nehrdinske hrdinstvô bežneho človeka a ludska spolupatričnost.

Zombieland (2009)

Zo začiatku to bolo dobre.prva polovica rozhodne lepšia ako druha.V druhej časti bol najlepši Bill Murrayi a škoda tuctoveho a trochu odflaknuteho konca.Potencional bol ale zostal z časti nanaplneny.

Mustang (2015)

Na prvy pohlad film zobrazuje rualne Turecko ako zaostale ,kde ženy nemaju velke prava a hned ako dospeju musia sa vydat či chcu alebo nie.Problem je však skôr v rodine dievčat,ktora je extremne konzervativna .Ine dievčata z dediny sa môžu v dedine volne pohybovat a ist dokonca s autobusom na futbal.A ani všetci mužu vo filme nevnimaju ženy ako menejcenne.Problem spočiva hlavne v osobe pruderneho stryka Erola ,ktory nuti svoje netere do vydaja a on je strojcom domaceho uväznenia sestier.Takže nie cele Turecko je tu zobrazene ako zaostala krajina len tato konkreta konzervativna rodina.Mustang hovori o tužbe po slobode ,surodeneckej laske a o devastačnom učinku tradicii na život ludi .Film rozhodne nie je prvoplanovy a o jeho kvalitach hovori aj nominacia na Oscara a uspech na festivaloch.

Amatér (1979)

Formalne strohe dielo s mnohymi vyznamvymi podtextami vypoveda o prebudeni človeka z utlmu šediveho,nenaročneho života .Hlavneho hrdinu kamera donuti vydiet život v novej perspektive-ostro a kriticky.Kamera nuti hrdinu definovat seba sameho.

Časové pásmo bylo změněno