Ruby Sparks (2012)

Prijemný romantický film ktorý je metaforou Calvinovho objavovania samého seba a premeny vo vyzretého človeka. Neznášam Paula Dana, nikdy mi nebol sympatický, ale tu som ho toleroval. Zoe je ale opäť super, mám strašne rád, ako v každom filme, kde hrá pôsobí veľmi prirodzeno a zatiaľ ma ešte nesklamala. Celkovo sa mi film páčil, ale nehcem ho prehnane hodnotiť, pretože ide o ľahší priemer. Na príjemný večer s priateľkou je to ale ako stvorené.

Polární expres (2004) odpad!

Pozliepaná, nezmyselná hovadina, ktorej scenár bol asi vytvorený spojením 3 príbehov napísaných tak 5 ročnými deťmi. Viete, čo by bolo super? Keby ten vlak šiel ako horská dráha, a potom po vode a potom sa otočil a ten rušňovodič zhltol tú závlačku a potom ju zasa vysral alebo čo... Celkovo je to iba nechutná záležitosť vytvorená na to, aby vyzerala zaujímavo v 3D a nechutná je pre to, lebo ju niekto natočil iba aby vytrieskal prachy z rodičov detí, ktoré chcú vidieť "proste ďalší animák" ale tentokrát o Vianociach. Du blejt velebnosti!

Život mé sestry (2013)

Prekvapivo podceňovaná záležitosť. Hlavne začiatok je dosť dobrý so zaujímavými postavami a vykreslenými vzťahmi. Až do záveru na mňa film pôsobil veľmi prirodzene a dosť ma bavil. Zoe Kazan je veľmi milé stvorenie a dobrá herečka. U záveru mám otáznik, či by sa to naozaj takto mohlo stať. Mám to medzi 3 a 4*, ale chcem, aby film mal trochu lepšie celkové hodnotenie, takže nechám 4.

Spalující touha (1999)

Nemám rád, keď potrebujem k filmu manuál. Mám rád, keď mnoho vecí vyplynie z deja, zo scénografie, keď je niečo ukryté medzi riadkami. Ale toto je ukryté až príliš, alebo to tam proste nie je. A ľudia sa snažia zo seba robiť múdrych a dohadujú sa nad možnými geniálnymi vysvetleniami tohto filmu. Alebo to robia preto, lebo sa boja, že budú za hlúpych, pokiaľ povedia, že možno Kubrick už bol príliš vyšinutý a čo vlastne tento film mal znamenať, vedel iba on, a vzal si to do hrobu. Ja sa nechcem robiť za múdreho a či si o mne pomyslíte, že som hlúpy je mi úplne jedno.

Ti druzí (2001)

Pre mňa to nebol zrovna horor, i keď občas bola atmosféra slušná. Všetko, čo je na filme dobré, je ale spoiler, takže nebudem nič písať. Myslím si, že sa oplatí si film pozrieť. Mne sa síce v konečnom dôsledku až tak veľmi nepáčil, ale jeho kvality neznižujem.

Sabrina (1954)

Opäť jedna naivná rozprávka. Ale s veľmi dobrými scénami, kamerou, hercami, výkonmi a dialógmi. Trik je v detailoch. Tvorcovia veľmi dobre vedeli ako postaviť scenár a vykresľovanie postáv, aby v nás vyvolali určitý dojem. Zatiaľ čo David ako postava je vykreslená až do konca iba povrchne, čo odráža jeho osobnosť, je Linus od začiatku vykresľovaný vo väčších detailoch, čo vyvoláva dojem ďaleko komplikovanejšej postavy. Plné hodnotenie nedávam iba preto, pretože vo filme je predsalen zopár momentov, kedy som stratil pozornosť chcel som ísť robiť niečo iné.

Daredevil (2003) odpad!

Na rovnakom dne ako Catwoman, možno ešte nižšie. Nechutný Affleck hrá slepca, ktorý ani napriek tomu nemá sympatie asi nikoho. Garner vyzerá, ako by mala na tvári latexovú masku. Príšerná scéna, kde sa Elektra bije na ihrisku so slepcom, koho toto napadlo? Colin Farell sa snaží, ale s tým terčom na hlave ho asi nemôžete brať vážne. A k tomu to máme absolútne nevhodne obsadeného MCD ako Kingpina. No môže to byť ešte horšie?

Liga spravedlnosti (2017)

DC v jednej chvíli zavrelo Snydera do skrine. Vtedy sa ozvalo: "Potrebuje niekto zachrániť?" Nebol to Superman, ale Joss Whedon. On ale naozaj nie je Superman. Na filme je ale vidieť, ktoré veci dotočil on, ktoré nápady filmu vnukol. Bohužiaľ ale stále máme iba zlepenec nejakých scén, ktoré postradajú silnejšie prepojenie. Záblesky dobrých nápadov upadajú v Snyderovskej šedi podpriemerných DC filmov a jeden už ani neverí, že tento, kedysi nadpriemerný režisér ešte niekedy natočí niečo tak geniálne, ako boli Watchmen. Nakoniec, na rozdiel od Batman v Superman, kde som aspoň videl nejakú myšlienku, či snahu o čosi inovatívne, zapadnutú pod nánosom hnoja, sú Justice League iba plytkým dvojhodinovým výplachom, ktorý nenudí, neurazí, nepoteší a ani nezanechá žiadny dojem. "Hrdinovia" stoja proti tomu najobyčajnejšiemu záporákovi, aký sa dal vymyslieť, bez invencie a motivácie. Ansábel tentokrát nezachraňuje už ani Affleckov Batman, ani Gal Gadot, na ktorú sa síce dobre pozerá, ale to je asi tak všetko. Flash bol evidentne inšpirovaný Spidermanom z MCU, ale všetky dobré vtipy sú aj tak v traileri. Na záver mi vlastne celý film bol akosi ukradnutý počas pozerania a aj po jeho skončení. Jason Momoa je smiešny sráč. Thor dostal 3* a bol lepší ako toto. Takže za 2.

Prázdniny v Římě (1953)

Tento film má všetko čo má dobrý film mať. Výborný scenár, réžiu, scénografiu, strih, hudbu, obsadenie, výkony, postavy, humor. Herci sú krásni, hrajú skvelé, dobre vykreslené postavy, ich vzťah je v podstate plne uveriteľný. Film je občas naivný a pritiahnutý za vlasy. Veľmi triezvy ale zároveň pekný a romantický záver vracia filmu dostatočnú vážnosť. Humor je nenásilný a veľmi šikovne servírovaný. Celkovo je to jeden z najkrajších príbehov. Vlastne dokonalá rozprávka v realnom živote. Na konci zostáva úsmev, dobrý pocit a hlboký dojem.

Skyfall (2012)

Nie som veľký fanúšik Bondovej série. Klasícké filmy mi prídu príliš nudné a príliš smiešne na to, aby ma zaujali. Novšie diely od Daltona cez Brosnana sa už zlepšujú. Stále sú ale príliš hlúpe na to, aby ma zaujali. A potom sa zjavil Craig. Kde tohto chlapa sakra vyhrabali? Videl niekto jeho fotku, než ho vybrali? Lenže za Craiga sa z Bondov začali stávať kvalitné akčné filmy bez prílišnej naivity a za vlasy pritiahnutého humoru. Je otázka, či je to ešte Bond, pretože je to vlastne taký elegantný Bourne. To ma ale rozhodne baví viac.