• Reality-TV

Dumbo (1941)

Bambi-1942 a Dumbo-1941 nestáli za nič. Ale nie preto, že animácia bola len v kolíske, ale bolo to nudné. Nechcem urážať Čechov, ale možno mi niektorí dajú za pravdu, že dabing bol otrasný, aj keď bol určite nadabovaný dávno. Ani dej ma moc nezaujal. Dobré tak pre deti do 7 rokov.

Forrest Gump (1994)

Film, ktorý som sa donútil dopozerať. Pozeral som to na markíze a prekážali mi tie reklamy, ktoré z enormne dlhého filmu spravili ešte dlhší. Inak celkom zaujímavý príbeh o chlapcovi, ktorý nebol celkom normálny a ako sa pretĺkal životom. Krásna melódia, ktorá filmu dodáva plus si zaslúži ešte jednu hviezdičku. Zakončenie bolo smutné i veselé. No asi toľko o filme, ktorý poznajú generácie divákov. A veľký rešpekt pred T.Hanksom, ktorý už o rok predtým vo filme Philadelphia ukázal, že na filmovom plátne mu to ide.

Univerzita pro příšerky (2013)

Jedna z najlepších rozprávok, ktoré som kedy videl. A asi jediný Prequel, ktorý v animovanom svete poznám. O 150% lepšie ako jednotka. Postavičky boli vyšperkované niektoré do detailov. Mike a Sulley boli najprv rivali, no neskôr sa z nich stali najlepší kamoši. Nemám absolútne čo vytknúť-90%.

Muži v černém 3 (2012)

Absolútne skvelý film, ktorý sa oplatí pozrieť. Nevidel som dvojku a na jednotku si pamätám len na scénu kde bola príšera, ktorej stále dorastala hlava. Inak super film. Herecké obsadenie nekomentujem. Zabaviť sa pri tom rozhodne dá a filmy odohrávajúce sa za éry Hippies mám rád-100%.

Scary Movie 2 (2001)

Absolútna hlúposť, ktorej dávam výbornú! Nevadí, že film nemá dej, hlavne že je to pekne sprosté. Postava Brendy mi úplne vyrazila dych. Niektoré scénky sú absolútne nemravné alebo bez pointy, ale zábavné. Američania od začiatku 21.storočia točia sprostosti, ale dobré.

Čarodějky (1990)

Knihy R.Dahla sú založené na tom istom podklade. Smutný osud dieťaťa, niekto nadprirodzený a prevaha antagonistov. A.Huston sa za svoj výkon nemusela hanbiť a to sa nemusel celý tento film. Dobré-90%.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Niet Vianoc, keby by nechodil tento film. Vianoce bez Sám Doma sú ako Vianoce bez darčekov. Macaulay bol na vrchole slávy a triumfoval nad všetkými ostatnými. Zápletka však bola úplne iná ako prvý diel. Prostredie mi sadlo a aj dej. Pekné scény boli s tou bezdomovkyňou, ktorú famózne stvárnila B.Fricker. Nič viac ani menej-90%.

Vražda v Orient expresu (1974)

Žiadna "Christieovka" nemala také množstvo hviezd, ktoré boli v 70-tych rokoch na samom vrchu herectva. Dej výborný i zápletka, A.Christie vedela, ako písať dobrý román. Po prečítaní knihy som zistil, že sa ani moc nelíši. Zakončenie nemalo chybu. Takmer nič nie je čo mám tomuto filmu vytknúť. Americko-Anglická detektívna klasika. I.Bergman-OSCAR za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

Titanic (1997)

Výborný americký film, filmy s loďami, pri ktorých sa stane nejaká katastrofa mám rád. J.Cameron ukázal, že to vie. L.Di Caprio a K.Winslet tiež už vedeli ako na divákov. Ostatní herci a herečky tiež. Enormná dĺžka 3 hodín len trochu dáva dole moje hodnotenie. Tento film s v telke nedá pozerať, lebo nejde ani na STV a ani na ČT, čím by skončil neskoro po polnoci. Na OSCAROCH-14 nominácií, 11 výhier-toľko mali len Ben-Hur a Pán Prsteňa-Návrat kráľa.

Malý Herkules (2009)

Nemyslím si, že tento film si zaslúži takúto ohavnú priečku. Sú oveľa horšie filmy. No ja sa za ostatných nevyjadrujem.