• Pohádka

Umění lhát (2009)

Originální a docela milý film. Jenže ačkoliv je námět neotřelý, provedení poněkud pokulhává (např. mi není jasné, co má upřímnost společného s tím, že se celá společnost navzájem posuzuje jen podle vzhledu). Příběh místy působí bezradně, nejspíš potřeboval obratnějšího režiséra za kamerou. Mám smíšené pocity a mrzí mě nevyužitá šance. Snad příště, Ricky.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Anglický venkov je to nejnebezpečnější místo na planetě. V Sandfordu by zaklepal bačkorama i Tom Barnaby. Tohle je totiž vesnička roku, pod jejíž fasádou toho hnije víc než v celém státě dánském. Geniálně sestříhané, zběsilé a krvavé. Mám chuť na modré cornetto.

Ricky Gervais Live 3: Fame (2007) (pořad)

Řekla bych, že Rickyho buď rádi máte, nebo ho nesnesete. Mě jeho humor baví. Střílí své komentáře po všech, nebojí se zajít až na hranu, přes kterou se v mých očích nikdy nepřepadl. Fame je moje první stand-up kterou jsem viděla kompletní a velmi dobře jsem se bavila.

Dcera nejlepšího kamaráda (2011)

Někdy nestačí věci udržovat v zajetých kolejích. Někdy potřebujete ke štěstí udělat něco, co se zdá být špatným rozhodnutím. Jak moc sobečtí můžeme být při hledání štěstí? Aneb Leighton Meester a Hugh Laurie jsou podivně pravděpodobný pár, který nevyzní směšně ani na moment. Film se silným obsazením, hezkým soundtrackem a náladou, která mi jednoduše sedla. Někdy musíte strhnout dům, abyste uviděli Měsíc.

Dívka z titulní strany (1944)

Milý muzikál s prostinkým dějem, který stojí hlavně na tanečních scénách (ne náhodou má ty nejlepší na svědomí Gene Kelly) a příjemném projevu Rity Hayworth.

Všichni prezidentovi muži (1976)

V době, kdy práce médií závisela především na trpělivosti a mravenčí práci, se objevila původně nedůležitá aféra, která teď patří do základních znalostí o americké historii. Ačkoliv mi dělalo problém místy sledovat posuny ve vyšetřování (což si vysvětluji především neznalostí politických poměrů v USA), Všichni prezidentovi muži mě naprosto vtáhli. Především závěrečná půlhodina je dokonalou souhrou napětí, vynikající režie a hereckých výkonů. Žurnalistika s velkým Ž.

Mrtví jako já (2009)

Seriál je vynikající záležitost, ale tenhle film je sračka. Mason je karikaturou sama sebe, přeobsazená Daisy není roztomile povrchní, ale pitomá husa. A že by se Roxy dala takhle oblbnout po dvaceti letech v "bussinesu"? Noták. Kromě Rubea postrádám ten černý humor, který na George tak miluju, a dobrý příběh. Začínám předstírat, že jsem tohle nikdy neviděla.

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Dead Like Me. Už dlouho mi nějaký seriál tak dobře nesednul a už dlouho mi tak nebylo líto, že končí. Nejspíš to bude tím, že George je moje alter-ego a její suchý humor, otrávenost a not-giving-a-shit-mood jí prostě žeru. Celá smrťácká parta je povedená (doopravdy jsem si neoblíbila jen Daisy a lituju brzkého odchodu Betty), ale kraluje Mason, Mason, Mason! Je tak inteligentní až je prakticky retardovaný, má britský přízvuk a je neskutečně okouzlující i když je úplně mimo. Skvělý seriál o smrti a o životě (škoda jen, že oproti smrťácké partě problémy Georginy rodiny znamenají velký odklon od humoru), na který se dobře kouká jen a pouze v originále.

Hvězdná brána (1994)

Veskrze průměrná scifi, která nepřišla s ničím objevným kromě způsobu cestování. Typická plevelová zápletka s Kurtem Russellem, ňoumovitý hrdina, romance ztracená v překladu a "záporák" s pěti strážnými (přičemž není jasné, co je na něm tak hrozného kromě svítících oček). Nejsem si jistá, jestli to obrovské množství dialogů ve "staroegyptském dialektu" bylo spíš ke škodě či prospěchu věci. Pro mě zmařený potenciál, jehož zábavnost skončila po třičtvrtě hodině. P.S. Víc mě zaujal příběh Kateřiny a jejího tatínka, aneb co se událo ve dvacátých letech?

Amazing Spider-Man (2012)

The Annoying Spider-Man. Byla jsem relativně zvědavá, Garfield mi přišel jako dobrá volba a Emmu mám ráda. Tak kde se to proboha tak zvrtlo? Peter Parker je totiž příšerně otravný teenager s nanervylezoucími grimasami. A chytrosti zjevně taky dost nepobral, protože věšet na zeď svůj podepsaný fotoaparát? Mohl Connorovi rovnou vytisknout pozvánku, čímž se dostávám k lidské ještěrce. Ohavný digitál a psychologie postavy zjevně následovala doktorovu končetinu do nebytí. Jediná vtipná situace nastane s Emmou Stone, která používá stoprocentní odpuzovač mužských otázek a sice krámy. Pak ještě relativně pobaví Stan Lee. Naprosto zbytečný restart. Nikdy bych nevěřila, že to někdy řeknu, ale Spider-Man měl skončit s odchodem Maguirea. Škoda, že se ten pavoučí nedorost neukázal v Avengers, protože Loki by si ho namazal na chleba. P.S. Fascinuje mě, jak čistá voda teče v americké kanalizaci. A dokonce tam nemají ani potkany. P.P.S. A používat Bing jako vyhledávač? Vážně?