• Pohádka

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Jedna z mých seriálových guilty pleasures. Pretty Little Liars jsou velmi návykové jednoduše z toho důvodu, že jsou napínavé a já pořád ještě nemám nejmenší tušení, kdo sakra A je. Také trable s kluky nejsou nijak otravné, vztahy jsou normální a ústřední kvarteto je sympatické. Největší problém mi dělá Emily, nejraději mám Spencer. Ráda se taky podívám, co nového mají slečny na sobě. Jistě, nejedná se o nějakou superbombu, tohle je nenáročné guilty pleasure s malým bonusem v podobě napětí a záhad a je nutné k němu tak přistupovat. s2 Sice víme, kdo je A, ale vlastně nevíme nic. 2. série udržela nastavenou laťku a jsem zvědavá na season 3.s3 Třetí série pokračuje ve vyjetých kolejích, jen se o něco více vraždí. Opět se objeví víc otázek než odpovědí a začíná to být poněkud únavné. Navíc největší zlom v sérii tvůrci v závěru vezmou zpátky (nebo ne?). Další důkaz, že Spencer je nejsilnější malá lhářka, i když spadne na dno. Tak trochu doufám, že čtvrtá série bude poslední.

Moje falešná svatba (2009) (TV film)

Nijak špatné, dokonce jsem se i zasmála. V rámci žánru jde o lepší sobotní podívanou.

Následník (1973)

Belmondo úplně jinak. Tento film totiž není typická Jean-Paulova šaškárna ani krimi. Toto drama nám nabízí Belmonda ve vážnější a vlastně ani ne moc sympatické poloze (a bohužel i děsném dabingu). Bart Cordell má sebevědomí jako Mt. Everest a nic jiného než úspěch (u žen) si ani nepřipouští. První půlka filmu je velmi pomalá, minimálně půl hodiny se nic neděje. Druhá půlka se rozjede ve velmi dobrém tempu, aby skončila ne až tak nečekaným koncem. Dějové odbočky (jak píše Enšpígl) jsou ze začátku hrozně matoucí a moje sympatie si hlavní hrdina nezískal. Pro mě film vyhrál Jean Rochefort a Charles Denner.

Bouřlivé výšiny (1992)

Obrovské zklamání. Ralph prostě nemůže vytrhnout tenhle monstrózní průšvih. Nohy mu podráží otravná a ošklivá Juliette (nikdy mi nepřišla krásná, přesto se mi v Čokoládě celkem líbila, ale tady byla vyloženě na facku - a opravdu to nebylo jen rolí Kateřiny, která je příšerná i v předloze a zůstává mi záhadou co na takové ženě milovali hned dva chlapi) v dvojroli a hrozně zkratkovitý a nenavazující příběh. Knížku jsem četla dvakrát a dobře jsem udělala. Kdybych neznala souvislosti, nejspíš bych půlku filmu ani nepochopila a ptala bych se, kdo je sakra tahle postava a kde se tam vzala? A jak to, že je zase pryč? Líbil se mi i Jeremy Northam - za pánské osazenstvo uděluji ony dvě hvězdičky. Zbytek byl prostě špatný. P.S: Tak děsivý český dabing doufejme zase dlouho neuslyším.

Zkus mě rozesmát (2011)

Ani Zkus mě rozesmát se nevyhnulo několika nešvarům, které zjevně musí doprovázet každou americkou komedii. Buranské a odporné vtípky mě bavit ještě ani nezačaly, takže pro hromadu ovcí a rukou v záchodě opravdu nemám pochopení. Zvláštní, že se všechny tyhle vtípky nakumulovaly v postavě "Dolpha Lundgrena", neboli zbytečné až otravné kreatury, která ve filmu je jenom na obtíž. Sandler vytvořil s Jennifer milou dvojici - hlavně Jen, když hraje svou "fake-ex" opravdu září. Kdo si ale ukradl každou svou scénu pro sebe? Nicole Kidman je okouzlující a dává jasně najevo, že komediální žánr by jí slušel (pokud se obloukem vyhne Willu Ferrellovi). Celkově je Zkus mě rozesmát odpočinkovou záležitostí, která rychle vyprchá z hlavy. Svižný začátek vystřídá vklidu plynoucí dovolená a očekávaný konec. Nenajdete tu nic překvapivého, kromě povedené antireklamy na silikony.

O Terezce a paní Madam (1976) (TV film)

Paní Madam mi byla rozhodně milejší než otravná princeznička.

Princezna Slonbidlo (1990) (TV film)

V mých očích pohádku hodně sráží začátek s notně hloupým uchechtaným královstvím a hodně kostrbatým příběhem. Mladinká Dana Morávková je půvabná princezna a škoda, že tady hraje druhé housle a příběh se soustředí na ježibabu a strašidla. Hvězdička za princeznu a Vladimíra Ráže, jehož přítomnost pohádce jen prospěla.

Strašidlo cantervillské (1989) (TV film)

Viděla jsem ten stejný film? Protože film, který jsem viděla, byl hodně špatný a tak dobré hodnocení si nezaslouží ani v nejmenším.

Na vlásku (2010)

Disney těží ze své tradice a v Tangled nabízí mix toho nejlepšího. Ústřední dvojice je sympatická a vtipná (při sexy pohledu jsem si vzpomněla na Joeyho z Přátel), ale jako vždy vítězí vedlejší postavičky. Milého chameleona válcuje superkůň Maximus - nejvtipnější postava celé pohádky. Tangled nabízí moc hezkou animaci, svižný příběh, zdravou dávku romantiky a hodně vtipů. Jsem nadmíru spokojená.

Londýnský gangster (2010)

Může obsahovat spoilery: Už dlouho jsem neviděla film, který by se takovým způsobem vykašlal (a to se ve výrazech držím hodně zpátky) na jakýkoli dobrý konec. Abych pravdu řekla, čekala jsem něco jiného (ona ten obsah je dost zavádějící) a dostalo se mi šoku, jaký mi naposled tuším způsobily Bruggy. Abych to shrnula: mafiáni jsou všichni šílení, bulvární novináři jsou zmetci a nadějným mladým fotbalistům bych zlámala nohy. David Thewlis byl v téhle roli prostě skvělý.