• Thriller

Premiér (2019) (seriál) odpad!

No, je to skvělý. Jaromír by z toho mohl udělat celovečerní film.

Kukuřičné děti (1984)

Tenhle film je moje srdcovka, viděl jsem ho snad stokrát a nepřestává mě bavit. Výkony Johna Franklina a Courtneyho Gainse jsou bezkonkurenční a vlastně na celém filmu se mi nejvíc líbí jejich "power struggle". Je mi víceméně jedno, že tenhle film je fakt velmi volná interpretace Kingovy povídky (na rozdíl od remaku z roku 2009, který se víc drží psaného originálu, ale zase mě už tolik nebaví). Tohle je prostě kult! A nejvíc je samozřejmě verze s Dejdarovým rychlodabingem :-D

Osm dní (2019) (seriál)

Jeden z psychicky nejnáročnějších seriálů, jaký jsem viděl. Věřím, že každý si při sledování musel nutně položit otázku, co by dělal on sám, kdyby zbýval týden do konce světa, a možnosti záchrany by sice byly, ale velmi, velmi omezené. Někdo si tady stěžoval, že v seriálu prakticky chybí kladné postavy - možná (byť bych úplně nesouhlasil...), na druhou stranu kdo z nás by se nezachoval jako svině, kdyby stál tváří v tvář rozhodnutí, co dělat, když on sám se zachránit může, ale jeho rodina třeba ne... Tohle bylo opravdu hodně silný a v některých momentech (lasagne, porod atd., je tam toho víc) mi srdce vyskakovalo doslova až do krku.

Hříšnice - Julian (2018) (série)

Obě série byly zatím super a dvojka mě do jisté míry něčím chytla ještě víc, než jednička (možná je to tím, že je v ní víc creepy a hororových momentů). Jenže na rozdíl od první série, kde při rozuzlení do sebe všechno zapadlo, u dvojky mi závěr přišel ne úplně dotažený a ve vzduchu stále visí pár otázek. Zkusím je teď nastínit - a pozor, možné spoilery. 1) Na rozdíl od jedničky musím říct, že mi přes veškeré vysvětlování zůstal motiv té úvodní vraždy vlastně dost nejasný. Ne že by jej tvůrci nevysvětlili, ale prostě proto, že mi to za daných okolností přišlo velmi málo uvěřitelné. Chybělo mi i vysvětlení, proč vlastně vrah obě mrtvoly tak zvláštně aranžoval, myslel jsem, že to má nějakou spojitost s něčím, ale nakonec to vyšumělo. Vůbec mi přišlo, že ta dvojnásobná vražda byla ve druhé sérii jen proto, aby "bylo co vyšetřovat" a pro hlavní dějovou linku byla vlastně strašně nedůležitá - série je spíš rodinné psychologické drama nastolující otázky o smyslech pojmů jako je domov, mateřství atd. Za druhé - jakou úlohu hrál v celém příběhu ten chlapík Glenn Fisher? Jeho postava tam nakonec vyšla úplně naprázdno. 3) Vůdce sekty "Maják" - v jedné z epizod je naznačené, že ho Vera zabila. Čekal bych, že se to objeví v nějakým flashbacku na konci, nakonec by se dal lépe pochopit i motiv té hlavní vraždy.

Černé vdovy - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Neviděl jsem všechny díly, ale ten poslední zrovna ano, a závěr byl velmi slabý. Tedy pokud se hned nechystá druhá série.

Černé vdovy - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Dvě za to, že jsem to dokázal dokoukat až do konce. Finský originál je údajně temný thriller, ale my Češi z toho zase musíme udělat stupidní pseudokomedii s debilními dialogy a naprosto imbecilním chováním postav. Ale co já vím, třeba se tady zase objeví Amerika z toho, že si tam Pražáci dělají srandu z Moraváků, a bude z toho zase celonárodní fenomén.

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

Snad ze žádné epizody BM jsem neměl takovou depku, jak právě z téhle. A to hlavně proto, že mám pocit, že svět, který popisuje, se k nám sakra rychle blíží a někde už to vesměs podobně funguje. Dám plný počet i přes to, že bych si zrovna tady představoval lepší konec - jako finálová katarze ok, ale čekal jsem, že se stane přece jen něco víc. Bryce je v upjatějších polohách úplně skvělá, ten závěrečnej výbuch jsem ji věřil už míň. PS je potěšující vidět, že pro tvůrce BM je Czech Republic zřejmě ta úplně největší prdel světa :-D

Ghostland (2018)

Pěkný psycho. Střídání fantazie a reality (tady by se pár nelogičností sice našlo, ale serepes), dvojí pointa (tu první celkem brzy pochopíte) a dvojice odporných, všehoschopných vrahounů. Zrovna ti mi bůhvíproč připomněli Berkshire County, ovšem s trochu lepším (byť taky ne úplně dotaženým) závěrem. Lovecraftovo "cameo" potěšilo :-))

Kazišuci (2018)

I přes dost otřepané téma a hromadu klišé je to vlastně docela dobrá a místy opravdu zábavná komedie. Hru na slepou bábu zřejmě ještě dlouho nezapomenu.