• Thriller

Slender Man (2018)

Film pro teenager(k)y, možná kdyby mi bylo čtrnáct tak jako hlavním protagonistům, bavilo by mě to o trošičku víc. Takhle jsem u toho usínal a v půlce filmu jsem měl pocit, že už to běží pět hodin. Slender Man je k uzoufání nudný film, a tam, kde se (marně) snaží strašit, působí kýčovitě, klišovitě a trapně vykrádá ostatní a lepší horory. Rovněž pokus o jakési "racionální" vysvětlení strašidelného fenoménu se totálně míjí účinkem.

Tátova volha (2018)

Zbytečný film plný hereckých hvězd, ale bohužel úplně o ničem. Rozehranou dějovou linku přeruší náhlý a nečekaný (a nemusím snad proto dodávat, že zcela stupidní) konec, který opět dokazuje, že Češi nemají na filmové závěry ani koule, ani fantazii. Jediným světlým momentem je Polívkův chvilkový výbuch.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018) odpad!

Laureát státní ceny Klementa Gottwalda se podepsal pod scénáristické a režisérské dno, na kterém je zajímavé jedině to, že se k němu propůjčilo i pár slušných herců.

Balada o pilotovi (2018) (TV film)

Tak slušný námět a taková strašlivá nuda, kterou pár dobrých herců nezachrání. Velké téma se podařilo degradovat na nepodařenou televizní inscenaci, ve které se prakticky nic neděje.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Po nadšených recenzích jsem čekal asi přece jen o něco víc. Je to vážně super zahrané a je to šílená depka. Ale zároveň je to takové až moc útržkovité, bez vývoje, některé scény dost nepovedené (rádoby umělecké zrychlovačky smíchané s beatboxem byly IMHO velkým šlápnutím vedle). Spása českého filmu to nejspíš není, i když je mi jasné, že to určitě dostane spoustu Lvů.

Sedmilhářky - Série 1 (2017) (série)

Seriál, který mě každou minutou přesvědčoval o tom, že Američané jsou magoři a nechtěl bych v jejich zemi žít ani chvíli. To "strašně překvapivé překvapení" ve finále snad musel každý, kdo má oči a neměl tenhle seriál jako kulisu k žehlení, prohlédnout ve třetím díle, nebo snad ještě dřív. Ale jinak mě to bavilo a na každý díl jsem se těšil.

Pod zemí (2014)

Rozhodně jeden z lepších found footage hororů a to i přes to, že scénář je fakt děravý jako cedník a - jak už tady hodnotitelé poznamenali - hlavní hrdinové se chovají vážně divně, jako by jim bylo úplně jedno, že je v těch katakombách něco evidentně straší a později i zabíjí. Navíc jsem se až do konce filmu nedozvěděl, kdo byl ten tajemný Krtek! I tak to je působivě udělaný, klaustrofobický horor kde místy dojde i na řádnou porci strachu.

V bolestech (2013)

FIlm, od kterého jsem si hodně sliboval, a který mě ani trochu nebavil. Myšlenka zřejmě dobrá, ale provedení velmi slabé. O nějakém strašení nemůže být ani řeč, přišlo mi to spíš celé komické a v druhé půlce už jsem jen nonstop zíval nudou.

Listopadoví vrazi (2017)

Námět není úplně špatný, milostné scény cudně roztomilé, bohužel se z toho vyklubala hrozná nuda, navíc hlavní hrdina je příšerně nesympatický a jeho "vyšetřování" k ničemu nevede. Film rozhodně není ani detektivka, ani krimi, je to spíš takové teen drama, kde je jakási kriminální zápletka spíš omylem, nemá to ani žádné rozuzlení, ani se z toho vlastně nedá moc pochopit, kdo byl nakonec vrahem.

Vzteklina - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Původně jsem předpokládal, že to bude regulérní druhé pokračování Pustiny, těch podobností je tam vážně hodně, byť je to něco zcela jiného. První dva díly zatím rozhodně hodnotím lépe. U některých scén jsem měl pocit, že by se konečně Češi naučili natočit horor, nebo se k tomu jen přiblížili? Zatím je to vážně docela slibné, uvidíme, zda se to v průběhu nepokazí. Jen Kryštof Hádek je mi prostě strašně, strašně nesympatický a působí na mě tak, že bych mu okamžitě dal ránu, ačkoliv se neperu... ale to je jen můj problém.