• Western

Sladká vůně úspěchu (1957)

Neuvěřitelně krutý noir, který se obejde bez jediného výstřelu či mrtvoly. Je zajímavé že Mackendrick do té doby točil jen komedie. Skvělé záběry New Yorku většinou brzy ráno nebo v noci a našláplý Bernsteinův jazz.

Mandžuský kandidát (1962)

Hm, tak na IMDb je to v top 250 #111. A já osobně zdejší nižší hodnocení moc nechápu. Podle mě vynikající, mrazivý, politický thriller se skvělým hereckým obsazením. A jestli někdo řekne že Angela Lansbury podává slušný výkon na to že ji známe pouze z jednoho seriálu, tak ať se podívá v čem hrála za mlada.

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Zajímavý i když nevyrovnaný pohled na hudebního génia.Cate Blanchett opět vynikající. Solidní výběr písní pro podkres některých scén. Doporučuji před shlédnutím tohoto vidět vynikající Scorseseho dokument No Direction Home, který ne úplně skalním fanouškům Dylana osvětlí řadu věcí. I když ten kdo není Dylanův příznivec by se na tento film asi neměl dívat. Díky Bohu že Dylan Is there.

Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Já mám sice anime rád,ale asi jen to od Myiazakiho.Prostě musí být (ostatně jako všechny animované filmy) podloženo kvalitním scénářem. To se o tomhle říci nedá. Některé scény jsou sice výtvarně úchvatné, každý díl je nabitý ale jako celek mě to nezaujalo a na konci téměř roztrpčilo. Skvělá uvodní písnička a ostatně veškěrá hudba.Kdybych byl desetiletý Japonec tak jsem z toho v sedmém nebi.

Nestyda (2008)

Poslední tři Hřebejkovy filmy sem neviděl.Tohle byla taková příjemná oddechovka,naštěstí ne moc dlouhá, jakoby bez ambicí.Otázka je jestli to není pro Hřebejka málo?

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Klasika sci-fi a to myslím vážně. Zdejší nízké hodnocení je mi záhadou. Film je zcela oprávněně v IMDB Top 250. Pochybuju že remake bude lepší, ale rád se nechám překvapit. Výborná hudba od Bernarda Hermana.

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

Zábavný, malý, amorální western.Navíc Roy Bean byl skutečná postava a i když je ve ve filmu vše trochu přibarvené byl to podle všeho opravdu charakter.Supr méďa.

Nakládačka (1977)

Film o jakési nesympatické partě podivných rabiátů, v čele s Newmanem (a to jsem si myslel že všechny jeho charaktery jsou kladné) hrající podivnou hru, která se zove hockey. Jediný trochu normální je tu šerif z Twin Peaks,ale ten si na konci taky přihřeje svoji polívčičku. Myslel sem si to, ale teď se mi to potvrdilo - G.R.Hill jako režisér nikdy za moc nestál. A nad vším vládne te "úžasný duch sedmdesátek". Ještě že u nás se hraje hokej.

Hombre (1967)

Slušný western s trochu herecky upozaděným Newmanem.

Podivné dědictví (1972)

Ničím zvláštní a poněkud nevtipný (jen lehce úsměvný) sw. I když pár scén jako raní rozcvička či jezdec na bílém koni nemají chybu. 87 % tedy rozhodně ne.Ale komu se líbí spaghetti westerny,ať si přidá hvězdu navíc. Já zústanu raději u těch opravdových.5/10