• Western

Obnažené město (1948)

Poměrně zbytečná polodokumentární rekonstrukce jednoho policejního případu. Postavy jsou nefilmově nelíbivé a trapně vtipkují, město není zachyceno s žádnou atmosférou. Rozhodně to není film noir. Dassin natočil lepší filmy.

Nejlepší léta našeho života (1946)

Jsem cynik, přiznávám. Ale tohle bylo moc krásné. Emoce jsou tady v každém druhém okénku, ale jsou příjemně nepatetické. Hollywood v nejlepším slova smyslu. Je škoda že to u nás vidělo tak málo lidí, možná proto že je to zdánlivě tak ryze americké, ale pocity u sledování tohoto filmu budou troufám si říci stejné i u neameričanů.

Nebezpečné dny: Jak se točil Blade Runner (2007)

Velmi vyčerpávajicí dokument ve kterém se dozvíte i to co nechcete o tomhle skvělém filmu a jeho vzniku vědět. Skutečně takto by měl vypadat bonus k dvd. I když by možná nebylo od věci zařadit všechny ty vynechané či sestříhané scény, které sem tam jen mihly. A to hodnocení tady skoro vypadá jako kdyby byl dokument lepší než samotný film.

Zvedá se vítr (2006)

Má to sice docela dost silných míst, jenže to díky volbě tématu moc nepřekvapí. Herci, ač dobří, nemají moc co hrát, jejich charaktery jsou jen načrtnuty. Loach si měl buď vybrat že udělá hraný dokument (který to občas připomíná televizní výpravou), nebo seriózní drama o dvou bratrech na pozadí historických událostí (s přírodou, romancí, prostě trochu hollywood). Takhle je to něco mezi, prostě takový evropský film v tom horším slova smyslu (jestli je vůbec nějaký lepší). Zlatá palma v Cannes měla kdysi prestiž na kterou se dalo s jistotou vsadit, ale teď je to už jen shnilý kokosák.

Anatomie vraždy (1959)

Pravděpodobně velmi dobré soudní drama s určitě skvělými hereckými výkony, ovšem tento ryze americký žánr je mi poměrně cizí a navíc samotný soudní případ je velmi sporný a celkem nezajímavý. První část která se neodehrává v soudní síni je o trochu lepší než zbytek. Potěšil mě Duke Ellington. A právník hrající po večer jazz na piáno ja strašné klišé.

Dlouhé horké léto (1958)

Velmi pěkné freudovské jižanské drama se skvělým castem. Možná trochu škoda toho konce.

Appaloosa (2008)

Škoda, trochu promarněná šance.Celkem pěkně natočený western se solidní atmosférou a herci první třídy, ale s nedotaženým scénářem a velmi slabými a na western uspěchanými akčními scénami. Škoda absolutního nedostatku humoru, bere se to až moc vážně. A Mortensenův vous vypadá dost divně.

Barva peněz (1986)

O dvě třídy níž než Hustler. Strašný duch osmdesátek, debilní soundtrack a příšerný Cruise. Paul Newman si rozhodně Oscara zasloužil za jiné filmy.

Keoma (1976)

Velmi zajímavý spaghetti western.Scénář je sice pitomý,ale herecké výkony a celková atmosféra jsou výborné. A některé střihové sekvence jsou lahůdkou. Hlavně závěrečná půlhodina nepřetržité akce je podmanivá. Trochu debilní hudba.