• Western

Na pokraji slávy (2000)

Asi si člověk musí ubrat či přidat hvězdu podle té hudby, ale mě tam oslovovalo jen máloco. Samotná produkce Stillwateru byla velmi podivná a rozhodně to neznělo jako něco z r.1973. Celkově zklamání.

Půlnoční expres (1978)

....aneb návod pro americké idioty jak se obstojně turecky naučiti. Alan Parker natočil už pár lepších filmů. Brad Davis obrovsky přehrává a navíc šilhá. K jeho postavě jsem necítil sebemenší sympatie.

Joe Kidd (1972)

Příjemný westerník.

Will Penny (1967)

Vynikající a temný western. Hestonova fyzická presence na plátně je výborná a stejně kvalitní je i Pleasance jako šílený zabijácký pastor. Gries jinak nenatočil nic moc, ale tohle se povedlo. Opět jako vždy skvělý Lucien Ballard za kamerou.

Fantastický pan Lišák (2009)

Dahl + Anderson = kongeniální dílo. Ale ne, to bych přeháněl, ale poetika těchto dvou pánů se překvapivě znásobila a na základě Dahlovy malé knížečky vznikl skvělý film. What's next?

Pod kopyty stád (1966)

Sice výpravný a pravděpodobně i celkem nákladný western, ale scénář je nic moc a dobří herci se trochu ztrácejí ve špatně napsaných rolích. Ale pěkná kamera.

Bílá stuha (2009)

Zajímavě natočené venkovské detektivní cvičení. Forma je úctyhodná ovšem obsah sporný. Nevadí mi že konec je otevřený, spíše se bojím toho co tím Haneke chtěl vším říct. To kdyby tam nebylo tak o hvězdu víc. Caché byl o dost lepší.

Fitzcarraldo (1982)

Snílek, dobrodruh, vůdce a blázen. Kinski a Herzog to je spojení, které funguje. Nechápu jaktože se vzájemně neuškrtili.

Vzpoura žen (1939)

Úžasný vtipný western. Skvěle napsané i zahrané. Výborné střídání žánrů od grotesky po drama.