Mr. Johnson (2008)

K mému překvapení se mi tento video-film líbil a hned od začátku mě zaujal. Nečekal bych to. Zvláště když to vysílala TV Nova po 22.hodině. Fakt milé překvápko. Dějová linie snímku je dobře vymyšlená a herci byli na své role dobře vybráni. Zvláště Klára Issová, která krom svého hereckého umu opět ukázala, že je opravdu půvabná. A musím říct, že mi ji bylo hodně líto, když se nechala tak šikanovat od svého "hovadského" přítele Václava, kterému jsem přál jen to špatné. No nicméně, film skončil happy-endem, takže spokojenost je na místě. Dávám pěkné *** a s čistou hlavou jdu na kutě.

Taková normální rodinka (2008)

Nevtipný, neoriginální a místy velice trapný pokus o komedii. Opravdu nechápu, proč se někdo vůbec pokoušel natočit novou filmovou verzi slavného seriálu. Vždyť bylo už odpočátku jasné, že to bude průser. A to zatraceně velký. Film je sice poměrně solidně herecky obsazen, nicméně všichni účastníci této frašky si všechen herecký um nechali asi někde doma. Je velice těžké na to koukat a přímo husarským kouskem, je se vůbec zasmát ... a to je u komedie dost značné negativum. Chtěl jsem dát zprvu jasný odpad! ale nakonec jsem se i kvůli Jaromíru Dulavovi, který se asi jako jediný pokouší o něco kloudného, rozhodl tento "propadák" ohodnotit *.

I Love You Phillip Morris (2009)

Zapomeňte na klasickou "Carreyovku". Jim už prostě najel na úplně odlišný styl komedií. Už to není o tom "ksychtění" -- nýbrž, jde o velice dobře strukturované snímky, kde se Jim ukáže i jako dokonalý charakterní herec, který dokáže zahrát prostě všechno. No a jeden z dalších takových typově stejných filmů, je i "I Love You Phillip Morris". Film, který je co se žánrovosti týče, romanticko-dramatická komedie o páru zamilovaných gayů a jejich velké lásce, která vede až ke zločinu a hrdinským skutkům (hlavně v podání Jima Carreyho). Film je již od začátku zajímavý a když se děj přesune do vězení, tak baví ještě víc. Musí se ale nechat, že některé hodně dost otevřené homosexuální scény s leckterým heterosexuálem, jistě udělají své ... nicméně, mě osobně se to líbilo (myslím, že dnešní doba je plná otevřenosti a všechny bariéry by se měli prorážet). Ke konci filmu se dostane i na dojemné scény, které ale na úplné finále dojdou zase do komedie. Celkově bych film zhodnotil mezi 3-4 hvězdičkami, ale za tu poslední půlhodinku dávám nakonec ****.

Naděje (2009) (studentský film)

Určitě velice dobře vybrané téma, herci, kamera i hudba. Hlavní problém je ale v režii. Všechno to působí až moc "nicotně". Jan Kobler evidentně nedokáže nebo spíše ještě neumí pracovat s herci (a to je to, co tento studentský film sráží do kolen).

Čepel smrti (2009) odpad!

Zaručeně, jeden z nejtrapnějších horových výplodů, které byly kdy natočeny. Stopáž filmu je sice krátká ale i přesto se zdá býti "neskutečně" dlouhou. Otřesná kamera, otřesní herci, otřesné dialogy, otřesné všechno...jasně, aby nějak film vypadal, tak se tvůrcům podařilo oslovit tři herecké osobnosti (Mejzlík, Morávková, Brabec), ale ani tyhle osobnosti tomuto "sračkoidu" nepomůžou. Navíc, když se Morávková a Brabec mihnou, jen tak na minutu. Jinak musím napsat, že viděli jste snad nějaký dobrý "slasher", když ve filmu vystupuje i Jana Bobošíková a Štěpán Turek (Stávka dýdžejů) ? To bylo opravdu moc...je to prostě čistá sračka. Jediné, co se dá nějak vyzdvihnout je závěrečné finále, kde zlo zvítězí nad dobrem, ale to je tak všechno. Rozhodl jsem se prostě dát odpad! a nehodlám to měnit.

Únos (2004)

Celý snímek hlavně táhne herecká trojice Mirren - Redford - Dafoe.

Prostři pro tři (2010) (pořad)

S kulinářskými pořady se v poslední době roztrhl pytel. Prostři pro tři rozhodně není pořad na odpad ! Halina opět glosuje a porota ve složení Konvalinková, Šmoldas a šéfkuchař si myslím, že určitě není špatná. Zábava je určitě taky, takže bych dal takové ***.

Profesionálové (2008) (seriál)

Hodně slušná zábava, které vévodí Lukáš Latinák !

Ulovit miliardáře (2009)

Film, který se snaží zdokumentovat dění v našem státě (korupce, peníze, korupce, peníze, korupce atd.). Ano, jasně. Zachyceno je to asi přesně tak, jak bylo v plánu...problém je ten, že to všechno vypadá jako "prachsprostá" fraška, která nemá prakticky co nabídnout (okrem hudby -- ta se jako jediná vyvedla). Opravdu nechápu obsazení některých rolí, např. Ester Janečková (její parketou je Pošta pro tebe a ne "tohle"), Kateřina Sedláková (ta předvedla, jak se dá během stopáže udělat blivno z "hereckého" výkonu), Milan Šteindler (nesměšný gay) umí hrát o moc líp, Josef Carda (role gaye mu je už asi předurčena z vystupování v TELE TELE) ale také Matonoha, který je sice charismatický a snaží se (ke konci filmu i ukázal něco, čemu se říká herecký výkon) ale je jasné, že jako hlavní tahoun filmu moc nefunguje. No co dodat no...je to ten typ filmu, který stačí jenom jednou vidět a stačí.