Já, robot (2004)

Film pro masy, ale podotýkám, že dost neobvyklý. Na poměry je až podivuhodně natřískaný dějem, akčními scénami a atmosférou. A ten příjemně nejednoznačný, emotivní poslední záběr rozbije na hadry i výtku, že je to všechno příliš jednoduché a doslovné. Hodně ale zamrzí to, že se v takto podařeném blockbusteru prohaní tak špatně načrtnuté postavy. Will Smith hraje, seč mu síly stačí, ale pro takový film by se hodil někdo méně komediální a coolový. Bridget Moyhanan hraje svou už na papíře odfláknutou postavu špatně. Shiu LaBeouffa jsem měl chuť zpohlavkovat, ovšem až po scénáristovi.

Muži v bílém (1998) (TV film) odpad!

Tohle je jednoduše masakr. Tolik mrtvých se opravdu hned tak nevidí. Hovořím samozřejmě o mrtvých divácích. Inteligentnější mozky totiž raději zemřou, když zjistí, že lze natočit něco tak, tak... promiňte, selhávám v nacházení vhodného slova. Viděl jsem to asi před 8 lety, ale kočka (pozor- ne pěkná ženská, ale prostě kočka domácí), která řídí hovnocuc, se mi vryla do paměti tak silně, že je ze mě to, co jsem dnes- troska. Vlastně jsem se jednou zasmál: "Pane prezidente, útočí nám na titulky"

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Nechápu, jak někdo může kritizovat americký patrotismu a pak dát vysoké hodnocení filmu, z něhož tuhá komunistická kostra trčí na všechny strany. "...ale ty mě nezajímáš. Ty jseš tu jen pro ty bohatý." Bóže! Frič byl sice dobrý režisér a Sovák a Hrušínský výborní herci, ale za zatuchlý politický obsah musím film tvrdě penalizovat.

Uprchlík (1993)

Hlavně mě překvapuje, jak něco tak konvenčního může být tak skvělé.

Matrix (1999)

Revoluční? To ne, Matrix totiž pracuje s motivy starými přes 20 let. Jde tu v zásadě pouze o to, že jako první tyto myšlenky představil široké veřejnosti. Za to si zaslouží obdiv a nepochybně i status kultovnosti.

Horizont události (1997)

Horrorová bestovka, na kterou jsou i zástupy vetřelců, predátorů, drákulů, vlkodlaků, chupacabrů, démonů a dalších přátel Zeleného údolí zcela krátké.

Přátelé (1994) (seriál)

V Rossovi jsem se poznal. Jaktože mi byl tak nesympatický? :D

Final Cut (2004)

Jediný neduh, byť pro mnohé fatální, spočívá v režii. Ta rozhodně není špatná, "pouze" nezkušená. Ano, takto to dopadne, když se talentovaný, ale začínající režisér utopí ve scénáři. Není jednoduché natočit originální film, který by se líbil davůpm, nepromíjející občasné zaškobrtnutí (myšleno pouze v technických kategoriích, scénáristky můžete vrávorat jak, chcete, ale lid do kina dostanete). Final Cut je film stojící na zajímavé myšlence, nabízející ponurou atmosféru a také poměrně zajímavé zvraty. A Robin Williams si svoji temnou roli vychutnával. Zkrátka je to dobrý film a basta. :-)

Hra (1997)

Utrpíte takovou dávku paranoidního stihomamu, že vás přejdou jakékoli myšlenky o vlastní paranoii. I když, vlastně, zatraceně přece není možné, že by se ze psychotestů dokázalo vytáhnout tolik informací o jedinci. A teď se přiznejte- kolik nezávazných a zábavných testíků jste již podstoupili? Dostanou nás všechny, kdykoli budou chtít! A blbý je, že při tom nebude hrát tak pěkná hudba a společníkem nám nebude Michael Douglas v nejlepší formě.