O pokladech (2012) (TV film)

Pohádek se u nás točí hodně,zejména těch televizních a těch dobrých je poskrovnu.Tahle patří k těm lepším.Po zklamání z letošních nových pohádek vysílaných o vánočních svátcích po sobě v Prime Time na ČT to bylo příjemné překvapení.Má to dobrou režii,solidní triky, dobrého slizkého záporáka(Švehlík ml.),sympatického klaďase(Dyk),pěknou dívčí hlavní postavu(Pidrmanová) a neskutečně vtipnou trojici strážců pokladu(Polášek,Budař,Liška).Zmíním ještě kvalitní instrumentální hudbu,připomínající nejen v úvodu filmu styl Johna Williamse.Autor Ondřej Brousek příjemně překvapil.Písničky jsou od kapely Čechomor.

Láska na vlásku (2014)

Další nevalná variace na Prince a chuďase.Pěkně nasnímané,jinak slabota.Hlavní postava ztvárněná Samuelem Spišákem ve dvojroli je nesympatická,herecky odfláknutá a hlavní lákadlo princezna s tváří Celeste Buckingham má ve filmu minimum prostoru.

Korunní princ (2015) (TV film)

Pokud od začátku počítáte s tím že půjde o pohádkovou komedii,ne laskavou pohádku nebude to takový průšvih.Hádek je jako záporák skvělý ikdyž přehrává a Abrhám paroduje chtěně či nechtěně Gandalfa a moc mu to nejde.Děj je celkem svižný avšak rytířské klání v závěru je nekonečné a film brzdí.

Středozemní moře - moře nás všech (2014) (TV film)

Perfektně natočený dokument s kvalitním avšak příležitostně depresivním komentářem,konkrétně např. o suchu a nedostatku vody v budoucnu.HD záběry z ptačí perspektivy jsou fascinující.

Nesmrtelná teta (1993)

Není to blbý a to je dobře.Hanzlík jako král bez rozumu byl dobrý tah.Hlupáky on zkrátka umí viz. role v Postřižinách nebo Slavnostích sněženek.Bohdalka má celý film pro sebe,což mi nevadilo,ale výkon Blažka a Bobuľové byl velmi rozpačitý.Jako celek jde o průměrnou pohádku,která nedosahuje atmosféry našich starých klasických pohádek,ale každopádně se najdou mnohem horší kousky které následovaly v dalších letech až do teď.

Chceš mě, chci tě (2009)

Katherine Heigl zde hraje producentku,která si neumí najít chlapa,neví jak na to a pomáhá jí v tom Gerard Butler.Všichni víme jak Katy Heigl vypadá.Kdo ne,tak ve zkratce:sexy postava a krásný obličej...škoda jen že není bruneta.No a já měl problém uvěřit tomu,že tak krásná a inteligentní žena si neumí najít chlapa.To slovo neumí je zásadní,protože to opravdu neuměla.MINI SPOILER:Chovala se jak 15letá holka a Butler jako odborník ji pomocí dálkového našeptávání diky sluchátku v uchu musel radit co dělat,jak mluvit a jak se chovat.Tohle jsem jim nebaštil.Baštil jsem jen Katy.Ta byla nadprůměr(vzhledově ne herecky).Film je lehký podprůměr.

Čarovný les (2014)

Vzhledem k silně negativnímu hodnocení zde jsem shlédnutí dlouho odkládal.Dokonce jsem zvažoval,že se filmu vyhnu.Avšak poté co mě navnadili "Odvážné palce" jsem se rozhodl risknout to.Nyní po projekci mohu směle napsat,že jsem se filmu nemusel vyhýbat.Prvních 80 minut jsem se ani chvíli nenudil a napíší že jde v rámci žánru o dokonalé dílo.Hudba je kvalitní a i když ve filmu nejsou vyloženě písně ze kterých by se staly hity(spíše jde o odzpívaný text),funguje to skvěle.Casting se povedl.Herci nejen že dobře hrají,ale někteří mě i příjemně překvapili solidním zpěvem.Výtvarná podoba je od kostýmů přes exteriéry,interiéry a triky působivá a má atmosféru.Nechybí ani slovní humor.Texty jsou chytré a vtipné.Autor hudby a textů Stephen Sondheim má na svědomí také film Sweeney Todd.Mám jen jednu výtku.V poslední třetině se film zpomalí a děj začne tápat.Závěrečná "akční" scéna je nepřehledná a podoba Giant Lady mě zklamala.Film si užijí ještě více ti kteří dobře ovládají angličtinu.Film nemá dabing,což je dobře,ale ne vždy jsem stíhal všechny slova v titulcích.

Grace, kněžna monacká (2014)

Nejhorší film Nicole Kidman co jsem viděl.Viděl jsem jich do teď přesně 30.

Stále spolu (2014)

Netuším kde se stala chyba.Buď je režisérka tak neschopná dokumentaristka nebo se silně autoritativní táta Péťa stal cenzorem a nebylo možno natočit více.Potom však takový dokument nemá smysl točit.Nicméně námět na dokument tj. rodina Petra a Simony plus jejich atypické žití byl vybrán dobře.