Morálka paní Dulské (1958)

Pani Dulská to má v hlavě evidetně v pořádku - "Ten skončí špatně. Ten se dá k socialistům." :D Tomášová sice hraje Frndu Bordelářku aneb extrémně debilní naivní pipku č. 2, ale mistr Ráž naštěstí není druhým blbečkem B(l)ek(ot)ů. A rovněž ostatní herci jsou bezchybní. Intriky Baldové nemají chybu a jemných zlomyslností Martinkovské jsem se nemohl nabažit. Správný uvedomělý soudruh ocení závěrečné vzepření Hančí, skupina příčetných se báječně pobaví u všeho ostatního. Báječná tragikomedie.

Hotel Modrá hvězda (1941)

Příchodem slizkého Nového začně film uvadat, ale tentokrát si tuto vydařenou, rozvernou a vtipnou komedii nenechám pokazit. Díky fantastickému komediálnímu talentu slečny Gollové se rád někdy v budoucnu pobavím znovu. Škoda nevyrovnanosti snímku, první polovina je famózní, druhá slabší. Především groteskní scénky s namrznutým chodníkem film zbytečně natahují.

Prázdniny pro psa (1980)

Neskutečná slátanina. Ovšem nostalgickým vzpomínkám neporučím. Ne na tento film, ale na má prázdninová dobrodružství. Většina eskapád dospělých herců je vtipná svojí trapností (zbytečný Kratina, přehrávající Hrzán a především Navrátil), což není pochvala. Dětské výkony včetně Holého mdlé a zrychlené (groteskní?) scény jakoby patřily do jiného filmu. Ale co nadělám, film mi dal vzpomenout na hezké a bezstarostné časy. A podobné prázdninové pohodovky se dnes už netočí. Takže slabší tři.

Scream (2015) (seriál)

Po pitotu spokojenost. Obstojně krvavé a sexy. Hlavní hrdinka sympatická. Dialogy a popkulturní odkazy fungují výborně. Jen by nemuseli být všichni tak dokonale vyfešákovaní, ale ke Vřískotu to vlastně patří. Po pilotu 85%

Socialistický Zombi Mord (2014)

Snahu a tvůrčí zarputilost ocenit dokáži - gore efekty, masky. Výsledný produkt nikoliv a nízký rozpočet není omluvou, zvlášť když tvůrci propadli šílenému nápadu o pokus natočit "středoevropský blockbuster", nesmyslný závěr se stíhačkami mě v tom utvrdil. K tomu neslaný nemastný "příběh", který je na hony vzdálený československému socialismu, ale připomíná současnou americkou střední školu (absence i-phonů k přenesení v čase nepomůže). Všudypřítomná rudá, busta a fotografie Lenina na každém rohu působí směšně. Stejně tak obléci dobře vyvinuté slečny do modrých pionýrských košil, ale nechat je v soudobých účesech. Opatřit si starý nábytek nestačí. Nebo vůz VB a nazývat příslušníky policistou také působí dost pitomě. Nechci kritizovat a znemožnovat amatérský filmový pokus. Na efektech se zombiema jde vidět kus práce, ale ne vše je o penězích. Dialogy (ne pořvávat na holku "drž píču") a alespoň trošku pokus o herectví nestojí nic, jen trochu snahy. Když už se točí film (pro veřejná promítání a prodej), mělo by postavám být rozumět. I do obyčejných školních besídek a podobně se vždy vybírali lidé pokud možno bez poruchy řeči a ti kteří nehuhňají. Nadhodnocovat jen kvůli tomu, že se jedná o zombie film ze Slovenska rozhodně nebudu. Dokoukat to bylo utrpení a závěr byl vyloženě žalostný. I tehdejší doba byla žalostná, ale bohužel stejně žalostná mi přijde informovanost současné mladé generace.10%

Gerry (2002)

Gus zapnul kameru a vypustil Damona s Affleckem na dlouhou a útrpnou cestu. A mezitím, co chlapci pochodují, od diváka se žádá jediné, hlavně neuvažuj racionálně, mezi zdejším hloubavým stádem budeš za vola. Proč myslet na malichernosti jako, že si dva týpci na svou pouť divočinou nevezmou tekutiny či mapu, že. Podobné meditativní snímky mám rád a dokážu ocenit výbornou práci s kamerou a obrazem (která zde je kvalitní), jen musí daný snímek dokázat diváka zaujmout déle než na půl hodiny. A v tomhle Van Sant ve své poctě Tarrovi selhal. Tarr dokázal kombinovat skvostný vizuál se znepokojivou atmosférou a nedějem, který diváka zajímal. Damon s Affleckem při své umělecké improvizaci pouze nudí. Jednat se o krátkometrážní úlet se stejnou pointou, která by nabrala na intenzitě. Byl by to fantastický úlet. Jako celovečerák to můžu nazvat jen sebestředným úletem, který po většinu stopáže přešlapuje na místě a nudí. Nejroztomilejší na tomto snímku je "hloubavost" zdejších pubescentních artistů, kteří v podpoře vlastního nabubřelého ega nazývají okolí mainstreamáky. Úpadek, ale za tohle už film nemůže. [Challenge Tour Special 2015 - Filmový lov]

Anna proletářka (1952) odpad!

"Socialismus, to znamená radostný život. Svět bez válek." Pohádka o soudruhu Toníčkovi a soudružce Aničce. Dřina, pot a buržousti. Jsem vzteklý pane Steklý. "Byl jsem v noci u lékaře. Je to soudruh! A ten mě ošetřil jak se patří." Koukám, že při propagandě se nehledí ani na etiku. Morální svinstvo hodné okamžité likvidace v českém filmovém archivu. Proč se podobné píčoviny vydávají na DVD pochopit nedokážu. [Challenge Tour Special 2015 - Filmový lov]

Atomová katedrála (1984) odpad!

Co by bylo, kdyby uvědomělých soudruhů nebylo? :) Slavilo se, chlastalo se, šukalo se... Poetické záběry jeřábů či rypadla. Ještě poetičtější plkání pana Kříže. Nezapomenutelný výkon Jiříka. A hlavně obecná čeština za kterou uděluji zasloužený (v)odpad! Vopravdu výbornej vopruz. [Challenge Tour Special 2015 - Filmový lov]

Romeo a Julie (1968)

První mnou viděný film, kdy jsem se nemohl dočkat skonu milenců, rozuměj rozmazlených a uplakaných spratků. Vyjma Hamleta si se Shakespearem a jeho tragédiemi nerozumím. Mé utrpení při sledování nedokáže zachránit ani téměř panenská krása Husseyové, možná kdyby mlčela. Ať se na mě nikdy nezlobí, ale oba mladí herci byli velmi nepřesvědčiví a otravní. Mé první a zcela jistě poslední setkání s nejslavnějšími milenci ať už na papíře, divadelních prknech nebo ve filmu. 50%

Když chlapec potká dívku (1984)

A tak se nám Leosek s Deniskem sjeli kvalitním matrošem a natočili hodně "osobitou" romanci. Caraxova velmi předčasná tvůrčí ejakulace. Bez formy, pouhý slepenec podivných a fakt divně zahraných scén. O dokonalosti vizuálu bych se Snorlax polemizoval, ovšem oči mám a několik vydařených vizuálních záblesků jsem spatřil. A pornografická (nikoliv erotická) scéna je dost mimo. Ovšem v osobitém snímku čtyřiadvacetiletého sebestředného tvůrce se to dá tolerovat. Ještě štěstí, že jsem tento prvotní "filmový experiment" z tvorby Caraxe neviděl jako první, jelikož bych se velmi pravděpodobně k dalším a mnohem kvalitnějším kouskům nedostal. Uff...