Poslední císař (1987)

Film ukazuje na zajímavý paradox. Na začátku je hrdina živým bohem a vládce Číny, na konci je prostým občanem, který může navštívit svůj bývalý palác jen jako návštěvník muzea. Paradoxně je na konci svého života daleko svobodnější než byl, kdy před tím. Napraven a změněm historií a převýchovou Čínské kulturní revoluce.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Film dělaný na 3D, kterej nemá smysl sledovat ve 2D. Dokud nepříjde princezna, tak zažíváme nudu, pak to stojí na chemii mezi princem a princeznou. Ben Kingsley je v první části filmu opravdu supportive actor, jak tam pořád někoho podpírá. Když princezna odejde z hlavního proudu, tak je to zase o ničem. Koncová bitva mohla být efektivnější, než pouhé obvinění, zatčení a finální propíchnutí zloducha. Ale dá se na to dívat ... jakž takž ... třeba u oběda.

Predátoři (2010)

Trojka. Je fajn, že nezvolili restart, ale natočili pokračování, je fajn, že jsou tam odkazy na předchozí díly. Film má docela zajímavé charaktery a zdá se mi, že jsou záměrně typizované do různých drsňáků, které můžeme vidět v různých drsných filmech. Potěšili samuraj a asi nejvíc šílený doktor s jedama.

Zaklínač (2002) (seriál)

Ne ! Co to má být jako tohleto ? Jako guilty pleasure beru, ale vzhledem k tomu, že jsem na Zaklínači vyrůstal, tak mě tato nízkonákladovka s prázndými městy (to mě dráždilo asi nejvíc) a s elfy, kteří vypadají jako opilé napodobeniny indiánů z vinetua moc nepotěšila. Ale, musím říct, že jsme se zasmáli.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Klasické HBO - drsné, sex jen na drsno a ze zadu (originální knihy jsou v tomto daleko košatější a civilizovanější, a to je obviňují z pornografie) a škopky krve. Rád bych vypíchnul užasného Jasona Momou jako Khal Droga. Jinak asi nejlepší fantazy série, kterou jsem kdy viděl, koupil jsem si i knihy (což za první dil jsem mohl ušetřit) a musím je přečíst dříve než natočí další série. Skvělé, vynikající, doufám že tato série bude dokončena (vzhledem k tomu, jak dlouho vzniká je dost velké riziko, že se to nezdaří). Jinak velmi inteligentní záležitost na poli fantasy obecně. Konečně !!! Po druhé sérii je třeba snížit hodnocení.

Predátor 2 (1990)

Není to uplně špatné. Líbí se mi, že příběh je přesazený do města. Nevím, asi se tomu nedá moc vytknout, možná mimo občas přílíš zbytečného predatorského klišé, která je více než přítomné, a má mnohdy již trochu komický efekt.

Cesta bojovníka (2007)

To byl zase film. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduju jakousi divnou verzi Pocahontas,, ale jinak se jedná o docela ohraný příběh (viz. třeba Avatar, příběhově je to to samé, ale technicky i filmařsky je Avatar samozřejmě mnohem lepší, duševně naprosto stejně vypatlaný). Prostě další z dneska často produkovaných filmů na uplné vypnutí mozku a likvidaci jakéhokoliv přemýšlecího reflexu. Možná plusem filmu je, že se tam moc nemluví ...

Barbar Conan (2011)

Tak tragicky bych to neviděl, jak některé zdejší reakce. Barbar Conan byl a je braková literatura a původní Howardovy příběhy nejsou taky zrovna vrchol světové literatury (a následovníci jsou na tom mnohdy ještě hůř). Celému kultu pravděpodobně dominuje první film o Conanovi s Arnoldem, ale ten už se nevrátí. Tohle je pořád ono, Conan si stále jako spravný barbar depiluje hruď (a možná nejen tu) a stále svým mečem rozsévá smrt mezi čarodejnickými padouchy !

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Klasická monster vyvražďovačka. Viděno v gore verzi. A ty děťátka v porodnici. Vrchol vetřelčího cynismu, ale zároveň absolutní devalvace idee původních sérií.