Labyrint lží (2008)

Z filmu mi utkvělo nejvíce venkovní pití čaje a hlučné čajovny ... a pak Rusell Crowe jako kancelářský antihrdina ... to bylo to nejlepší. Pravý opak ušlechtilého gladiátora, tlustý uhlazený obchodník se smrtí, který své transakce zařizuje přes telefon.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Hugo je film s obrovským nostalgickým nábojem, který se ohlíží kamsi zpět. Do místa kde bylo ještě bezpečné snít moderní sny, ale kde toto snění bylo nostalgií. Vše se děje v době relativně bezpečné, možná kruté, ale ve chvílích, kdy katastrofa byla daleko. Snímek je velmi zvláštní meditaci o ubíhajícím čase a ztrácející se minulosti, vzpomínání a možnosti znova nalézt schopnost snít. A tak ... není to důležité ... oproti technologizaci, která je velmi filmu silně přítomna je zde i toto zvláštní snění ... jeden z opomíjených pilířu moderního světa.

Apokalypsa (1979)

"Konečně jsem potkal plukovníka Kurtze". Film, o kterém bylo řečeno a napsáno mnoho a hodně. Cesta po řece je retrospektivou, která není cestou do temné džungle, ale je cestou k jádru Willardova světa. To všechno co Willard potká jsou jen extrémní polohy toho, co nechal doma. Srdce temnoty je Willardovo, Kurtzova, patří k Západu. Film je zde mnohem lepší než knižní předloha. Pocit po tomto filmu bylo zvláštní mrazení ...

Süpermen dönüyor (1979)

By mě zajímalo jestli tenkrát bylo nějaký americký embargo nebo ty původní filmy byly drahý a tak točili fan filmy jedna ku jedné :)

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Dávám dvě hvězdy z nostalgie, neboť nelze nikdy zapomenout na film, na který jsem jako první vyrazil do kina uplně sám :) ... a můžu říct, že tenkrát jsem byl všemi těmi triky a fejkovým kung fu velmi unešený !!!

Mistrův syn (1978)

A pamatuj že osm opilých bohů představuje vrcholné kung fu ! Geniální hloupost tenhle film ... a jak zde mnozí již zminili choreografie soubojů jsou prostě úžasné !

Drak přichází (1973)

Drak přišel a založil Mortal Kombat ... pobaví i po těch letech ... prostě klasika

Odcházení (2011)

Havlovy hry jsou pro mě trochu záhada, ale možná proto, protože nejsem příliš schopný vnímat divadelní hry a divadlo vůbec, ač jsem chvilku amatérsky hrál (ale to už je hodně dávno). Film je daleko srozumitelnější a střízlivější. Je to jeden z těch filmů, o kterém doufám že bude objeven a to jako mnohoznačný, ironický, ne však cynický komentář naší aktuální přítomnosti.