Katka (2009)

Příběh o rozpadu, okořeněný zážitkem z Kina, při kterém selhala již notně stará promítačka. Zde zatím pro mně nejvíc byla relevantní otázka vztahu Třeštíkové a těch, kteří hrají své životy před její kamerou. Jak moc jsou ovlivněni.

René (2008)

Hrdina dnešní doby. Žije tady s náma, žije tady z nás. Herec v komedii a klaun co se nám směje. René opravdu vede život člověka zlopověstného. Napadla mě otázka, zda naše životy určené prací a půjčkami jsou svobodnější než život Reného Plášila. Děsí mě přílišné epické vyznění dokumentu, které sklouzává místy až k romantizaci hlavního ne-hrdiny.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

V tomto díle nade vše vyniká ztvárnění Draca Malfoye a zoufalství, kterému postupně tato postava propadá v průběhu práce na jeho tajném úkolu.

Počátek (2010)

Asi jsem usnul v kině. Probudím se ještě někdy ?

Stmívání (2008)

Scéna prvního setkání Belly a Edwarda patří do dějin filmů o upírech. Takový hladový pohled, doprovázený tradičním zakrývacím gestem se jen tak nevidí !!

...a bude hůř (2007)

Na jednu stranu je tento film bezesporu unikát, který si zaslouží ocenění - něco takového se v české kotlině běžně netočí, ale na druhou stranu mám vůči snímku velkou výtku. Oceňuje a heroizuje. Političnost Pelcových hrdinů (a této části českých mániček, které Pelcovi hrdinové reprezentují) spočívá v tom, že se chtěli jen dobře flákat a užívat, což jim tehdejší režim nedovolil. Toužili po svém soukromém prostoru, který by byl soukromým prostorem čirého hedonismu. A logicky se vzpírali vůči těm, kteří jim to znemožňovali. Není zde nic k oslavě, pouze k ukazování. Poselství příběhu ... a bude hůř je v této konzumaci, a tím je celý příběh radikální, neboť je v opozici proti tomu co představuje uhlazený a idealizovaný obraz "protestu proti reálnému socialismu". Film zde ustupuje a vytváří kult.

Kuky se vrací (2010)

Kuky v žádném případě není špatný počin. Ale jelikož nejsem televizní divák, tak mi unikla spousta věcí a to je mohutný produkt placement a odkazy na televizní produkci, které jsou ve filmu různě poschovávané. Ke cti tvůrců musím uznat, že všechny reklamy jsou skryté ve filmu tak aby nerušili děj a mají tam své místo. Na druhou stranu to, co jde vidět v televizi tak mění Kukyho na růžovou hnusnou obludu, která leze všude. Kuky se vrací pak dostává trochu jiný význam. Stává se to trochu testem, zda i divák má tedy v hlavě piliny a ztratí se v lese umístěných produktů ...

V jako Vendeta (2005)

Říká se že konec dobrý, všechno dobré, ale tady se to nakonci zřítí někam do podivné marmeládově patetické sladkosti. Nakonec to tak všechno pěkně skončí !! Omyl - podívejte se do originálu, ten nekončí vůbec tak pěkně a jeho poselství je daleko temnější. Skoro v celém filmu se atmosféru podařilo udržet tak jak byla i v komiksu za cenu zjednodušení a překladů (přibližení dnešní realitě), které nevadily. Nakonec pak někdo přišel a vzal kýbl cukrovosti a šplíchl ho tam celej. Zapomínáme na jednu věc - svržení tyrana uvrhává zemi opět do chaosu a radostné veselí je jen chvilková událost. A aby to dobře dopadlo, tak "V" musí stále držet svojí hlídku.

Strážci - Watchmen (2009)

Tentokrát měl Zack Snyder štěstí a s Watchmeny se porval dobře, pro mě mnohem lépe než s 300, kterou proměnil ve film o ultrahustých svalovcích předcvičujících spartakiádní demokratickou dvourozměrnou agitku. Z obsáhlého Moorova díla se mu podařilo vyextrahovat to podstatné a představit to v přijatelné formě. Jediné co mi trochu vadí, je že Strážci mají očividně nadlidské schopnosti. V komiksu byli většinou obyčejnými lidmi (kromě doktora Manhattana), které od těch ostatních odlišovala schopnost uskutečnit své mnohdy bizarní sny o spravedlnosti a železná vůle, která je vedla vpřed.