X-Men 2 (2003)

Další film, který jsem viděl, a který si nepamatuju. Leda nějakého chlapíka s navrtaným mozkem, excelentní útěk z vězení a to, že Phoenix skončila pod nějakým jezerem. Ještěže jsem tenrkát neznal Marvelacké komiksy, jinak bych se asi neznal. Je velmi smutné, že ve jménu rozpočtu jsou původní postavy často nemilosrdně kastrované.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Kapitán Picard je přetransformován na hlas, který zní v ševelení stromů a Magneto nemá s kým hrát svoje šachy. Hezké na tom filmu je vylíčení celé te šílené, svázané byrokratické mašinérie s touhou vyléčit všechno jiné, jen proto, že je to jiné a pak začlenit a pohltit. Jinak celkem nemastné a neslané.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Díky bohu, že se na světlo dostala ta pirátská nedokončená verze, kde chyběly určité textury. Docela jsem se divil, co všechno bylo digitálně vyrobeno. Na druhou stranu jako film tak to byla taková obědovka, která má stejný efekt jako kulka co na konci proletí Wolverinovou hlavou. Následuje po ní ztráta paměti.

X-Men: První třída (2011)

Tohle nebylo až tak špatné, ale víc moc se k tomu asi říct nedá. Osobně se mi to líbilo více než původní X menovská trilogie. K X-menům se dá napsat hodně, ale samo o sobě je zajímavé dát jejich původ do šedesátých let a ukázat je jako skupinu lidí, které také zrodil New Age kultura oné doby. Což je vlastně pravda, protože X-meni pak představují směsici různých alternativ, mnohdy riskantních a nepřijatelných, ale přesto nutných. No ale dobře, o to tam možná až tak nešlo, anebo trochu.

Red (2010)

Věc, která se celkem povedla, aneb nezahazujte staré železo, mužete na něm vydělat majlant. Paradoxně jeden z mála akčních filmů, kde hrdinové nevypadají jako by utekli ze střední školy. A to je spíše k dobru.

Legenda (1985)

Vizuální stránka a lyričnost zde hrají prim. Tenhle film je zvláštní a ještě více rozděluje Scottovu už i tak dost nevyváženou filmografii.

1492: Dobytí ráje (1992)

A po tomto filmu se stal Vangelis ještě legendárnějším než byl před tím. Jsou lepší filmy na toto téma, ale tohle je jeden z velkých Scottových neuchopitelných historických eposů o dobývání nových světů.

Království nebeské (2005)

Na začátku byl kovář co koval meče, pak nějaký chlap v masce a díra ve zdi. Zpracování legendy o králi, který trpí a jeho vlastním pádem trpí i celá země. Scott to pak natočil ještě jednou a jmenovalo se to Robin Hood. Opět jsem to jako divák nedokázal zvládnout chytit jako jeden související celek.

Robin Hood (2010)

Nebyl jsem schopný ten film vydržet a dát ho dohromady jako jeden celek. Určitě je to úžasné dílo, a určitě Scott zpracoval spoustu historického materiálu, když ho dával dohromady, ale tak nějak se mi nedařilo udržet pozornost. Scott je vůbec zvláštní režisér, občas mám pocit, že je schopný natočit cokoliv, hlavně, že je to epos.

Super 8 (2011)

Občas mi to přišlo jako pocta Spielbergovým filmům a to hlavně Blízkým setkáním a E.T. mimozemšťanovi. Úloha kamery Super 8 v tomto filmu je z tohoto pohledu také velmi důležitá.