• Fantasy

Rudá planeta (2000)

Nejvíc to zpomalují ty únavné hlubokomyslné dialogy, jinak by to mělo celkem spád. Atmosféra dobrá, triky dobré, děj standardní (až na to zneškodnění Amee - to je trochu přehnané). Bez těch dialogů by to bylo na 3*.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Velkolepá akce, úžasné efekty - ale to je asi tak všechno. Jinak splácanina - oživlý císař, Rey jeho vnučka a další nesmysly. Kdybych nebyl fanda, tak by to bylo jen na dvě hvězdičky....

Kouzelná romance (2007)

Simply enchanting - rozkošné, dlouho jsem se tak nebavil (kam se hrabe Láska nebeská). Ten Popelčin střevíček v závěru - úžasné!! Koncert fantazie.

Láska nebeská (2003)

Moc pěkně natočené, ale pro mne příliš roztříštěné - až teprve někde v polovině filmu jsem se začal v těch postavách orientovat a dávat si dohromady, kdo ke komu patří...Méně bylo by více!

Ex Machina (2014)

Dobrá myšlenka, dobré zpracování, občas trochu zdlouhavé (hlubokomyslné úvahy obou protagonistů na úkor děje), trochu to postrádá logiku - kdyby se chtěla Ava dostat ven (zabít Nathana) měla k tomu už předtím dostatek příležitostí - nebo se to v ní zrodilo během hovorů s Calebem? To není jasné...

Lolita (1997)

Dolores je úžasná - už jen kvůli ní to stojí za podívání. Hraje si s ním jako kočka s myší - chvilku hravé dítě, chvilku mrcha, která si vychutnává svou moc.

První rytíř (1995)

Životní role Julie Ormond, nádherně zpracované, děj sice trochu limonáda, ale to vůbec nevadí - stačí, když to člověk bere jako nádhernou pohádku, tak se staví důstojně po boku Excaliburu.

Zahrada (1995)

Nádhera! Snová atmosféra, do toho vypjaté emoce podané s nadhledem a s humorem, přitom pozitivní. Úžasný závěr, který to korunuje ("Čo to robí? - Lietá. - Konečne je všetko, ako má byť"). Pohádka!!!

Yesterday (2019)

Jednoduchý děj, pěkně natočené, vybavil jsem si Beatles, ale trochu mne to zklamalo, že tam byly opravdu jen ty nejznámější "pecky" - spoustu dalších chybělo (Fool on the Hill, Strawbery fields aj).

Lucy (2014)

Dobrá zábava, má to švih - jen ta základní myšlenka to hodně shazuje. Tj. ten nesmysl, že člověk využívá mozek jen na 10% - dávno vyvrácený mýtus (který se občas tvrdošíjně vyskytuje v populárních publikacích). Důsledkem je to, že divák má chuť ty Freemanovy přednášky přeskakovat, protože slyší něco, o čem ví, že je to nesmysl.  Vynikající - podruhé jsem si vychutnal všechny záběry. Kdyby ta zápletka nebyla trochu slabomyslná, tak to bude na 5 hvězdiček.