Obvyklí podezřelí (1995)

"Nejlepší trik, který ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět že neexistuje." Zajímavý film, který má velmi důmyslně propracovaný děj, až tak moc, že jsem se v polovině ztratil a našel se pár minut poté. Jinak se mi film líbil, ačkoli se asi nedostane mezi moje nejoblíbenější. Hlavně kvůli konci, který mě nějak zvlášť nepřekvapil, jelikož jsem to tak nějak čekal, proto 80%

Sociální dilema (2020)

Zajímavý "film", jež se snaží upozornit na problém dnešní doby. Určitě se ve filmu každý najde a uvědomí si co vlastně dělá a jak moc je jeho skutečný život ovlivněn. Určitě doporučuji, doufejme, že v budoucnu začneme pořádně žít a ne jen přes sociální sítě. 80%

Všechna jitra světa (1991)

Zkouknuto jako rozšíření k předmětu Dějiny Hudby, ale dokument to však nebyl. Velmi zajímavý historický film o hudbě. „Hudba, která dokáže probudit i mrtvé...” Zajímavé, a to hodně. Pan de Sainte Colombe: "Hudba vyjadřuje to, co slovy neumíme říct; takže není tak úplně lidská." Marin Marais: "Je tedy od Boha?" Sainte Colombe: "Ne! To je omyl! Bůh se také vyjadřuje slovy. Hudba je jazykem bolesti a smutku." 85%

Svět podle Prota (2001)

Neskutečnyyyy Film jsem měl vyhlídnutý už delší dobu a čekal jsem, až se k němu dostanu a mrknu na něj. Asi nikdo nedokáže s jistotou říci, že film pochopil. Logicky tohle píši, protože patřím k té části populace, jež film na 100% nepobrala. No a ono je to jedno! Někdy je asi jedno vědět co je pravda. Vždyť nejdůležitější je se přece věnovat naplno životu, abychom něčeho nakonec nemuseli litovat. A není snad tohle poselství filmu? Kdo ví..... 100%

Hostel III (2011)

Nijak nesouvisí s minulými díly a nevím jestli je to dobře či ne. Každopádně je to i tak blbost... Film si bude asi těžko hledat fanoušky, kteří asi budou nějak mentálně postižení, protože tohle by neuspělo ani jako k odrzazení jak se nemají točit filmy. Jednoduše proč? No ale oproti jedničce je to asi lepší. 15%

Hostel (2005)

Tak strašná blbost, až je i těžký to dokoukat xdd + asi nejhorší krev co jsem ve filmu kdy viděl :D někde jsem taky slyšel, že bylo použito přes 50l umělé krve, ale spíš kečupu xdd strašná blbost xd 10%

Gran Torino (2008)

Nesmyslně jsem si pustil před zhlédnutím trailer a následně nečekal co si o filmu myslet. Jakmile jsem začal koukat na film, myslet jsem přestal a začal jsem se věnovat jen tomu silnému podtextu který v sobě film nese. I když je Clint drsňák, tak je to v hlouby duše něžný chlap co touží po nějakém tom pravém příteli, který by se o něj skutečně zajímal a zbytečně si nehrál na nejlepšího přítele, aby ho mohl jen vysát a zbavit se ho, jako jeho rodina, která horlivě čeká co by po jeho smrti mohli zdědit. Krásně lidský film se silným příběhem. Zaslouženě 100% Nemůžu...

Americká krása (1999)

Každý má svoje trápení, svoji pravdu a problém a i když žijeme v odlišných životech, tak se stejně naše životy prolínají. ,,A to všechno mnou proplouvá, jako déšť a já cítím jenom vděčnost za každičký moment mého pitomého zbytečného života’’ Skvělý... nemám slov 100%

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Piráti jsou film, na který se dá koukat pořád! Stačí jen zmáčknout tlačítko play a zábava může začít. Co víc k tomu říct?  Johnny Depp v hlavní roli šíleného piráta, který se dokáže dostat i z těch největších problémů, když je potřeba. Tohle ale není zdaleka vše, to jsem ještě nezmínil herce, jako třeba: Geoffrey Rush, Orlando Bloom a nebo Keira Knightley. Tohle vše podložené jedním z nejsilnějších soundtracků od Hans Zimmer. Mám pocit, že lepší už to ani být nemohlo :) 95%

Výjimeční (2019)

Film pojednává o složitém tématu ohledně mentálně postižených. I přes to, že je film velmi kvalitně zpravován (jak herecky, tak námětem) na mě více působí, jako dokument ,než jako právoplatný film. Tohle však nic nemění na tom, že to byl velmi dobrý film. 80%