Hotel Rwanda (2004)

Hotel Rwanda jsem viděl jako menší, když nám jí pouštěl učitel zeměpisu. Složitěji se hodnotí filmy s reálným podkladem, než vymyšlené příběhy, ale musím určitě vyzdvihnout např. perfektní herecký výkon Dona Cheadleho (také za něj byl náležitě oceněn Oscarem za nejlepší mužský herecký výkon) a také úvodní skladbu Million Voices, která je s tímto filmem (a skutečný podtextem) silně spjata. Za mě 100%

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jednoznačně můj nejoblíbenější film od Quentina Tarantina, co kdy vznikl. Pokaždé se na film rád podívám. Skvělá hudba, příběh, herci, režie a všechno. Vždy se neskutečně bavím. 100%

Pelíšky (1999)

Naprostá klasika, bez které bych si českou kinematografii představit nemohl a patří k ní jako rub a líc... Je těžké k tomu filmu cokoli říci, všechno je jednoduše skvělé a realisticky, ač vtipně vystihující tehdejší situaci v České republice. Nejde hodnotit jinak než 100%

Sedm (1995)

Skvělý film... na začátku víte pouze základy a film na těchto základech postaví geniální příběh, který na začátku nikdo očekávat nemohl. To jsem ještě nezmínil perfektní herecké výkony se stoprocentní autentičností k danému ději. Proto asi nejde hodnotit jinak než 100%

Máša a medvěd (2009) (seriál) odpad!

Pomalu se z toho snad stává týrání dětí... prostě proč. Netřeba slov, nebudu zbytečně plýtvat na tenhle odpad

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Nic co by mě zajímalo jsem tu nenašel. Někdo jistě ocení. Já pouze přehlédnu a jdu dál. 30%

Jigsaw (2017)

Jigsaw jednoduše pohřbil cokoliv, co deželo sérii při životě. Nudný, nebrutální a ještě jednou nudný... Atmosféra a scény, ze kterých tuhla krev jsou pryč. Brutální části nejsou brutální a bylo to pro mě zklamání. Film, který byl postaven na brutalitě, ji prostě mít musí! 10% a to jen za to, že nese v názvu slovo Saw

Joker (2019)

Skvělý... vážně skvělý, ale i tak tam pro mě nebude ta stovečka. To proto, že se mi to lehce rozporovalo s navázání na Batmana v detailech, které mi prostě vadí. (Radši bych to bral jako samostatný film, aby nemusel na něco navazovat a s postavou se dalo více manipulovat) Každopádně, když nebudu hledat blbosti, ale posuzovat kvalitu, tak je to naprostá špička. Skvělá gradace v pochmurné atmosféře a následné vyvrcholení. Z těchto důvodů 95%

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Ty vole, film od Řezníka, prostě musí být něco spešl. Psát recenzi na tenhle film je těžší než se zdá, a proto má u mě film 0% i 100% Důkaz, že i hovno může být pokladem, když ho pochopíš.

Rivalové (1996)

Film o golfu, kterej je vlastně o golfu stejně tak jako dveře od záchodu. Určitě to bude pro pár lidí lehká urážka golfu. Kolem a kolem, je to fajn hovadina, která občas pobaví a dá se s ní strávit příjemná chvíle, a proto 75%