Zákony vlka (2023) (seriál)

Začala druhá řada, tak k té první souhrnem, že vzbuzovala zvědavost a zábava omlouvala nedokonalosti. ..... Druhá řada méně poutavá, odůvodnění, proč takhle v jejím prvním dílu pokračovat, je podivné. Ten měl být uhozením pěstí do stolu.

Eliška a Damián - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

TV tvorba je zboží. Neexistuje neprodejné zboží, jen špatně nabízené zboží. Některé je novinkou a některé ve výprodeji, některé cenným předmětem, některé starožitností. Vše má svou cenu a najde si kupce, je potřeba mu jen vyjít vstříc. Dobří zkušení herci, herečky - a nezkušení, bez vlastního kouzla, leč zvolení pro ozdobu a plakáty. ... Večerní hlavní čas, to pro hodinovou nevýraznou nálož nebude. Spávná nabídka bude v čase odpoledního trávení u zákusku, žehlení, dětí v družině... Na to zbývá 20 minut. Hodinové díly rozumný promotér (po zkušebním promítnutí) tedy rozdělí, přestříhá, doplní. ... Dotočí scény, kdy se Elišce úvodní rvačka i zachránce Damián jen zdály - ráno se ale probudí s bolestí hlavy. Damián se jí začne zjevovat i v realitě. Později i babičce a to už bude podezřelé. ... Nicméně zajímavé nápady scénárist/ka/é měli a rozesít je lze, postav je dost. V třetině nyní 36 dílného seriálu (třetiny dílů: 12*3) zjistíme, že i to byl sen a Eliška leží na oddělení pro závažné úrazy mozku. Trneme, kdy se uzdraví. ... Přesto pokračuje Damiánovo záhadné cestování časem, abysme ve 25. dílu zjistili, že jeho přítel alchymista je instrumentář, vdavek-chtivá princezna vrchní sestra, sestra Damiána láskou vrchní sestry a Damián sličný chirurg. Na moderním superpočítači zachycoval Eliščiny myšlenky a viděl se v nich jako princ v dávné době. To ho přivedlo k vlastní myšlence cestovat jejím vědomím (vtipně to občas domotat) s cílem přivést ji opět do současné reality. ... Tím se rozroste prostředí o oblíbenou nemocnici. Dál .....

Eliška a Damián - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Komerční TV potřebuje cokoli ověsit reklamami. Vzít nápaditou romantickou komedii a natáhnout ji na dvanáct dílů je celkem pochopitelné. Fenomén seriálu je v návykovosti. Důležitý je dobrý start. Ověřený model je angažovat opravdu dobré herce, kteří přidají každé scéně pointu naznačenou nápaditým scénářem. Hlavně vtipnou až komickou - nuda netáhne. Pokud nejsme jediným kanálem na trhu, snažíme se o to víc. ... Kde jen udělala TV Prima chybu?

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Budu pouze citovat Prima Emmu: "Já sama dlouhodobě polarizuju už jen tím, že jsem, Robertova paruka budí vášně už od prvních ukázek a tak dále... Potrava pro milovníky hate culture zaručena. Míra předna*ranosti je ve společnosti obrovská a tomu odpovídá množství lidí, kteří potřebují ventil. S čistým svědomím můžu říct, že jsme do toho všichni – před kamerou i za ní – dali srdce. Přesně jsme věděli, co točíme. Ten seriál ani herci v něm se neberou vážně a místy si děláme legraci sami ze sebe... Samozřejmě se může stát, že zatímco my se smějeme, nám se někdo posmívá. Ale s tím umím žít. ... Kdo se budete dívat dál, užijte si to tak moc, jak moc nás bavilo tuhle práci v tomhle kolektivu a náladě dělat. jsem za své nové kamarády a zkušenosti vděčná a zkazit si to nenechám."

Vědma (2023) (seriál)

Nemohu hodnotit protože jsem tohle "nedal". Jedna epizoda a dost. ... První chyba, že obsazení je s herci, kteří nadpřirozené moci věří i mimo scénář. Druhá, že schopnosti postav jsou prvoplanově určeny vzhledem a ne hraním. Potom to stredoslovanské duševní trnutí v čase, které má vyjádřit myšlenku. .... Už nechci slyšet slovo čakry! A přitom každá pohádka je fantasy.

Hledá se Michael (2023)

Z úcty k obětem 2*. Pozůstalí si natočili vzpomínkový film, který by pro jiné měl mít 15 minut. Spousta zbytečných a opakovaných promluv podle zaběhnutého vzoru tohoto pseudo-doku žánru. ... Mělo by to mít název Hora posetá mrtvolami. ... Smutné, že dokazování si vlastních schopností je vlastně loterie, kdy vsaďte vlastní život. Spencer ovšem vsadil životy týmu. A i z toho udělal doják. ... Soucitění s Matthewsovými to nepřineslo.

Bubeníčka (1973) (TV film)

Soňa Valentová ve skvělé roli člověka, který se musí obětovat ve prospěch své země a to zcela a bez šance na ocenění. Druhá světová, krásná agentka jako plánovaná ztráta, nacističtí velitelé a nenávist vlastního lidu. ... Poselství je univerzální a časově neomezené.

Oppenheimer (2023)

Hóóódně slabé 4 hvězdy. Nemusím znovu vidět. Je to převážně demonstrace, jak nepěkně s hrdinou, který dal USA zbraň pro zakončení války, nakládali. Věděl, že museli. ... Dobře zvládnutá délka. Po rozjezdu s přehlídkou světových jmen fyziky a matematiky, po rekapitulaci Oppenheimerova nevalného startu v oboru a konečně ocenění jeho utajené geniality a vícekrát odhaleným dějstvím v Alamu ...se prostřihávají čím dál častěji Oppenheimerovy pochybnosti a dvě slyšení oddělena černobílým a barevným podáním. Film v druhé půli dupe do emocí nejen zvukem. Testovací výbuch bomby v Alamu důsledně oddělil světlo a zvuk výbuchu a využil to skvěle. Divák si opravdu užije pocit opojení a destrukce. A potom dvě oslavy ...úspěchu. ... Co jsem si odnesl. Oppenheimer intuitivně objevil moderní myšlenky. Vybral si být při tom a organizovat. Jeho vztah ke dvou ženám s podivnými empatiemi je téměř odbytý, vůbec je dost postav filmově řídkých - Podobnost s jeho namlouvací řečí o jedné z interakcí. Scény filmu by bylo možné promíchat a neubralo ani nepřidalo by to smysl. ... Úspěch tkví v návratu ke skutečným hrdinům. Supermanů zrozených z triků jsme přejedení. R. Downey Jr. skvělý ale mnoha dobrým představitelům nedali šanci. Dialogy a výroky někdy vypadají jak rozvedené bonmoty a jinotaje - jsou to přeci nechytřejší muži vědy a politiky!

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Scénáristé s režiséry zřejmě soutěži s Cyranem, kdo najde více slov. Nevšimli si, že mají být vtipná či nezbytná. Druhou metou je úroveň hluku, kterou snímek oplývá. ..... Verdikt - otravná uřvaná nuda v kině, ze které děti mají touhu uniknout.

Zaklínač - Série 3 (2023) (série)

Něco tu ucedím, přestože Zaklínač je hlavně pro pobavení a nepotřebuje hodnotit (mimo úvahy účetního a ekonomického ředitele studia). ... Předchozí dvě série dodržovaly střídání napětí, záhad a brutality ve víceméně dostatečném poměru. Fantasy nevyhledávám a přesto jsem na další sérii nezapomněl. ... A vida, čtyři díly se tak nějak odvíjí a na něco čekám. Pátý už už zklamání, když tu se objevil nosný nápad, jak ukázat intriky z druhé strany. V dalším propuklo inferno. Začal hořet celuloidový pás a třikrát bouchla lampa v promítačce. Sedmý a půlka osmého dílu jsou tvorbou introvertního maniakálniho umělce, který závidí Jacku Sparrovovi ostrov. ... Dobře. Aspoň na konci některý odvážný scénárista rychle podstrčil dva a půl zvratu, takže děj zatím nejde do kytiček. (Hřbitovních.)