Cecelia Ahern: Tajemná kniha lásky (2014) (TV film)

zajímavé dialogy, lepé herečky, lehce ulítlé nápady i příjemná hudba, sympaticky rozvíjející se zápletka, a to vše v autentických irských exteriérech. Myslel jsem, že to budu sledovat na pozadí při večerní práci, ale musel jsem koukat více, než se věnovat svému laptopu. Což bylo nakonec fajn. Do toho Irska se musíme s rodinou fakt vypravit!

Ochránce (2012)

Našláplá střílečka s několika originálními motivy a sympatickým jazykovým prostředím, mám na mysli, že padouši mluví skoro celou dobu svými rodnými jazyky. Samozřejmě je jasné, že si Američané opět vyřizují účty s Rusy i Číňany a všichni se navzájem mohou pozabíjet. Neodráží tohle věčné dilema a kolektivní vědomí americké politické kultury? Inteligentní dívka, kterou Statham chrání, si pamatuje hory čísel, které tvoří šifru k sejfu peněz. Omletý motiv, který je naštěstí vyšperkován dynamickými akčními scénami. A i docela brutálními. Tohle je film, kterým dětem nepouštějte, ale pro stathamovce, mezi které si počítám, je jako dělaný. Ne, já do USA opravdu nechci. Stačí jen na tohle koukat a říkat si, že jsme tady v bezpečí. Doufejme :-)

Vodopády lásky (2021) (TV film)

Příjemná romantika, která nepřekvapí, ale ty vodopády jsou fakt bomba! Jednoduchý příběh, ale velmi inspirující s přírodními obrazy, které prostě berou dech.

Léto v Bavorsku (2012) (TV film)

Poutavý příběh se všemi atributy romantického filmu v krásných exteriérech Bavorska. Nyní na PrimaLove pod názvem Osudové léto v horách. Nečekaná zápletka o vztahu nevlastních sester, které navíc váže pouto ke stejnému muži. Legrační sbližování starého dědy s mladým teenagerem. Nádherná příroda a happy end prostě na závěr pohladí!

Ahsoka - Část 8: Jedi, čarodějnice a vojevůdce (2023) (epizoda)

Hodně otevřený konec zatím nejlepšího seriálu ze světa SW. Fantasy prvky s čarodějnicemi, jak tvoří bojovný meč k souboji pro Morgan, jsou precizně podané, stejně tak Thrawnovy úsudky a strategie záporáka. Je to promyšlená postava, která do děje v budoucnu významně zasáhne. Tady zatím taková třešinička. Souboj Ahsoky s čarodějnicí Morgan je dost efektní, a stejně i stíhání nepřátelské lodi mezi výbuchy. Nečekal jsem tak jednoduchý útěk před hrdinským triem a ani to, že se Ezra vrátí domů. Ale dává to nakonec smysl. Čekal jsem větší prolnutí se záporáky, ale Filoni chce asi ještě více rozvinout příběh v další sérii. Kéž se k tomu dostane.

Ahsoka - Část 6: Daleko, předaleko (2023) (epizoda)

V očekávání epického konce je tohle takový lehoučký předkrm se sympaticky pojatými scénami domorodců z nového světa, usměvavým Ezrou, správně děsivým záporákem Thrawnem. Chybí tady více Ahsoka, o to více vzrůstá napětí před závěrečnými dvěma epizodami.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Mám je prostě rád! Tyhle 80kové akčňáky, které zažívají opět boom, a to právě třeba díky Slymu. Všechno je třeba brát s rezervou, bavit se nad souboji a přehnanými scénami, které vypadají hrozně drsně, ale mají především pobavit. Nebo ne? Hergot, a proč na premiéru přijde v okresním městě Česká Lípa pouhých 10 lidiček ve 20h večer? To já fakt nedávám… V posledním díle Expendables si legendárního Stallona moc herecky neužijeme. Nebudu prozrazovat spoiler, který by zhatil alespoň několik zvratů ve filmu, který si nehraje na nic jiného, než na dobrou akci, slušnou dramaturgii a přímočarý příběh s výbuchy, svaly, souboji s noži atd. Oproti minulým dílům přibylo postava, nejvíce chlapy ale upoutá jasná sexy kočka Megan Fox, kterou jsem nejdříve nemohl poznat! Tahle že hrála kdysi dávno teenku v Transformerech? Lundgren třeba stárne a potýká se vadou zraku, ale punc soubojů tělo na tělo okořenil thajský domorodec, který se chce pomstít za dobrou věc, bělovlasá kočka se svým „řetězovým“ uměním a efektní – a jedna z nejlepších scén celé série – honičkou (a střílečkou) na motorkách po lodi. Jason Statham jinak odvádí opět skvělou akční práci a je dobře, že dostal tenhle bohatý prostor, který mu chyběl třeba v posledních Rychle a zběsile. Nečekal jsem ten obrat s Andym Garciou, ale proč ne? Proč si nezadovádět se všemi ingrediencemi. Nakonec je to vše úsměvné, lahodně výbušné (včetně efektivní exploze atomovky v oceánu – kam se na tohle hrabe Oppenheimer!), a končí to prostě hepáčem, ne jako převážnělý poslední Bond, který skončil jak skončil. Sly už asi sérii pohřbil, ale tak, aby se k partě mazáků, co mohou zachránit svět, kdykoli mohl vrátit. Chyběli mi Schwarzenegger i Willis z nejlepšího druhého dílu, ale i tak je to ta správná skoro podzimní kinopecka pro všechny fandy akce. Možná jsme dinosauři odkojení 80kami, ale baví nás to !

Osudové léto v Dánsku (2016) (TV film)

Příjemný romantický příběh s nádhernými exteriéry dánské metropole. Po tomhle nenáročném filmu stojí za to navštívit Kodaň a určitě se minimálně projít v přístavu. Zajímavý exkurz do čtvrti Christiánia, kde snad i dnes přežívají příslušníci staré hippies generace.

Ahsoka - Část 5: Stínový válečník (2023) (epizoda)

Je to nádherný díl a prozatímní vrchol celé série. Má mystické okamžiky spojení se Silou, které zesilují celkový prožitek. Filoni ale ani nezapomíná na precizní souboje s laserovými meči. Filozofická scéna s Anakinem je nečekaná, a to že vrací děj do klonových válek, je velké překvapení. Dokazuje jen to, jak propracovaně může vypadat svět univerzálního vědomí, ve kterém všichni existovali, existují a budou existovat. Jen se mění forma. Ti, kteří nás opustili, jsou s námi, ale my je nevidíme fyzicky, pouze v okamžiku meditace a nebo v blízkosti smrti. Ahsoka se ocitá tam, kde se musí rozhodnout, jestli bude dále žít, a k tomu ji paradoxně, ale správně prožitkově pomůže její bývalý Mistr. Nádherná scéna, kterou ale přebije ještě vizuálně dotažená flotila gigantických bytostí/velryb, které plují Vesmírem. S překrásnou, decentně zkomponovanou hudbou. Chtělo se mi křičet: Velké plátno! Tenhle díl by se zasloužil projekci v IMAXu!