Dobrodružství Žraločáka a Lávovky (2005) odpad!

Tahle dementní zhovadělost nezabere ani na malý děti, natož pak na dospělou osobu. Co tímhle Rodriguez myslel je mi záhadou. (A to už točí další ptákovinu zvanou Shorts)

Wrestler (2008)

Tak já vám nějak nevim. Ono je to hezký, ono je to smutný a tak nějak citlivě natočený, ale ve mě to nic zvláštního nenechalo. Možná je to tim, že sem na to koukal na svém computeru ve špatný kvalitě (Jinak si to neumím vysvětlit). Jediný co můžu říct je to, že kdyby Rourke dostal šanci natočit tehle film už někdy v osmdesátých letech tak by dneska byl na vrcholu. Takhle je to jenom jeden z mála filmů, který vyčnívaj z té hordy propadáků. Je to mezi 3 a 4

Princ Egyptský (1998)

Moc hezký dílko s moc hezkou hudbou, která mě ovšem s českým dabingem doháněla k šílenství. (jinak by to bylo dost možná na pět hvězd, ikdyž třeba Eldorádo nebo Legenda sedmi moří jsou lepší.)

Doom (2005) odpad!

WARNING: Následůjící komentář může obsahovat spoiler. Chcete vědět co má tohle divadlo společnýho se hrou? Název! Jak sem již čekal před zhlédnutím filmu. Příběh je úplně mimo mísu. Zatim co se ve hře rozpoutalo nadpřirozený peklo marsu a začlo to všechny proměňovat v hrozný monstra, tak tady se dělaly experimenty na zvířatech/lidech (už nevím) a samozřejmě se to tak nějak podělalo a všichni začli umírat. A aby toho nebylo náhodou málo tak tam dali Karla Urbana ze kterýho se stane velkej záporák. No a kdyby to divákům snad vadilo tak tam kopli dokonce i Dweyna Johnsona a ten se ho hravě zbaví. Pro případ, že by byla vidět neschopnost tvůrců tak byla i marná snaha o dynamičnost. Hudba byla úplně někde jinde (nehci říkat kde). Kamera se snažila o efektní nájezdy, opět marně. Jediný co se dalo snést jsou efekty, ale to nijak moje hodnocení nezachrání. Chtěl jsem skvělej film podle hry a místo toho mi naservírovali tupou sračičku, ale to sem chtěl asi moc. Mám pocit, že to co jsem zde napsal je stejně mimo mísu jako ten film. Nejspíš to bude způsobeno tím, že asi tak polovinu filmu jsem sledoval pruh sluníčka prosvítající zkrze žaluzie jak se během těch dvou hodin pohybuje zleva doprava, to byla panečku jiná podívaná. Dodatek: V části kde píšu o záporáku mají být přehozená jména. Odpuste mi za tuto hrůznou chybu, ale já ten film vážně skoro nevnímal, prostě byl špatnej.

Ohryzek (1952)

Já pohádky s kačerem Donaldem moc nemusim, ale tahle je vážně prvotřídní už jen proto jak se jmenuje :)

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Tak trochu další film s tak trochu dementnim dějem a s tak trochu zhulenym Deppem, kterýmu skvěle dopomáhá tak trochu sfetovanej DelToro. Gilliama nemam rád protože i on je tak trochu dement, stejně jako jeho filmy. Čtyři hvězdy to má za skvělej úvod a parádní závěr, všechno mezi tim je jenom dementní výplň plná dementních situací kterou bych samostatně poslal na slabší tři hvězdičky. Dodatek: Nebejt dementně skouřenýho Deppa tak je film naprosto o ničem.

Prachy dělaj člověka (2006)

V rámci české tvorby je tehle film dost možná nadprůměrnej, ale když pomyslim na fakt, že z toho mohla bejt super kriminálka a místo toho je to jenom staře vypadající změt keců a nudný akce hrájící si na komedii tak jde hodnocení hezky dolů. Další mínus je debilní hudba toho týpka co si říká "Clou", vždycky když tam začal hrát tak jsem si musel zacpat uši a to by se u filmu nemělo stát. Za sebe říkam že nudná režie, špatná hudba a nevýraznej děj můžou za propad filmu na jednu hvězdu. Sice je pěkný, že to neni jenom další tupá tragikomedie, že byla snaha natočit krimi komedii která by české tvůrce mohla inspirovat k točení více takových filmů, ale někdy se to prostě nepovede.

Úsvit mrtvých (2004)

Úvodních 15 minut je to dokonalá zálěžitost. Pak to všechno padá na béčkové dno.

Noční hlídka (2004) odpad!

Neuvěřitelná kravina, která svou nereálností a trapností sahá za hranice vesmíru. Já mam fantasy rád, ale jenom když je dobře zpracovaný a tohle, to je vrchol demence.

Patriot (2000)

Emmerich si chtěl asi zkusit něco jínýho než ty joho vylízaný apokalyptický pitominy tak se pustil do historicko válečnýho velkofilmu a musím říct, že mu to vyšlo perfektně.