• Fantasy

Zaklínač - Před pádem (2019) (epizoda)

Tak konečně tu máme zase jeden z těch povedenějších dílů. I když nám dějová linka s Ciri zase skočila dolů z útesu. S ní už snad definitivně skočil i ten elf. Bohužel jsme se nedočkali více Geralta což je dost škoda, ale alespoň začínají věci dávat smysl i neznalcům knížky jako jsem já. Dostalo se nám vcelku povedeného flashbacku i když na to že jsme díl před koncem série je to vlastně jen omílání jedné události pořád dokola i když teď už i z pohledu Yennefer. Její příběh mi z hlediska časové posloupnosti ale pořád nedává smysl. Když nad tím tak přemýšlím tenhle díl byl vlastně jen takovou menší rekapitulací, která je ale téměř docela zbytečná. Kousíčky příběhů, o které jsme byli v tomto dílu obohaceni jsou buď skoro zbytečné anebo měly být zmíněny již dávno. Tyhle události by perfektně zapadaly do prvního dílu, ze kterého by se stal tím pádem jeden z nejlepších úvodních dílů, jaký jsem kdy v seriálu viděla. Bohužel. Snad nás chtěli tvůrci jen trochu víc napínat před velkolepým finálem. Můžu jen doufat. Hodnocení: (slabší 4*)

Zaklínač - Vzácný druh (2019) (epizoda)

Když se řeklo výprava za drakem říkala jsem si, že by to mohlo být docela super a vlastně jo ušlo to. Abych hned zase nezačínala zápory tak musím pochválit skupinku všech cestovatelů a především trpaslíky. I když tedy díky nim a drakovi jsem si myslela že se chvílemi dívám na Hobita. Sledovat seriál v českém dabingu se ukázalo jako skvělá volba, protože slang, který zde trpaslíci používají mě ohromně bavil. Konečně i příběh Ciri začíná mít nějaký spád a snad jsme se konečně zbavili i toho divnýho elfa. A jo taky jsem si už zvykla na Henryho, kdo ví, čím to bude. Buď opět skvělými bojovými scénami nebo tím, že se čím dál tím více objevuje bez košile… Kdo ví. Ale teď ty zápory. Na draka jsem se vážně těšila ale musím bohužel říct, že mě opět jako všechny příšery v seriálu zklamal. Za jeho příšernou podobu můžou opět velmi špatné efekty, na kterých tvůrci nejspíš šetřili, jak se jen dalo. Z téhle stránky doufám v nějaké zlepšení do druhé série, protože tohle je opravdu zoufalství. O trochu menším zoufalstvím je opět vztah Geralta a Yennefer. Když jsem si v půlce dílu na ty dva začala zvykat a konečně mi přišli jako fajn dvojice tak nás na konci tvůrci opět zalejou ledovou sprchou a máme zase utrum. Hodnocení: (3*)

Zaklínač - Touhy v láhvi (2019) (epizoda)

Tak se nám to dalším dílem tak nějak hezky odlehčilo. Akorát, že to tak nějak dohromady prostě zase nedávalo smysl. Hlavně to až skoro násilné seznámení Geralta s Yennefer. Tím že nějak postrádám znalosti k tomu abych určila, kolik času vůbec v seriálu uplynulo, se ztrácím například v tom, jak dlouho se Geralt s Marigoldem vlastně znají. Troufám si říct, že to (pokud mohu zatím ze seriálu soudit) na nějaké velké přátelství nevypadá, a proto mi snaha Geralta ho za každou cenu zachránit připadá trochu divná. O nějaké chemii mezi Geraltem a Yennefer se navíc nedá ani trochu mluvit. Dialogy tady válí sudy z kopce dolů a co chvíli zavadí o nějaký ten obrovský kámen. K smíchu je opět černý elf a další nová černá tvář zprzněné dryády oblečené jako amazonky ze sekáče. Ale abych to zase tak nekritizovala, musím říct, že jsem se v závěru alespoň trochu nasmála. Hodnocení: (3*)

Zaklínač - O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (epizoda)

Ne, ne, a ne tak teď už v tom mám vážně šílený bordel. Tak já nevím snažili se tvůrci držet knihy a seriál udělat jen pro pravé znalce? Protože zatím mi to tak připadá. Nebo se snažili osekat knížku natolik, aby tomu porozuměl i ten co o knihu či hru ani nezavadil? No mám dojem, že se jim bohužel nepovedlo ani jedno. Tenhle díl jsem několikrát přetáčela zvědavá, jestli mi něco neuniklo. Bohužel. Normálně mám flashbacky v seriálech ráda, protože spoustu věcí vysvětlují tady to samé, ale tvrdit nemohu. Flashback takhle blbě načasovaný, že prakticky až dokonce nikomu nedojde že se o flashback jedná je naprosto k ničemu, a navíc ani pořádně nic nevysvětluje jen vám to v hlavě udělá guláš tak jako mě. Popravdě vůbec nedokážu po tomhle dílu jednotlivé události správně časově zařadit. Co mě zmátlo ještě víc byla dějová linka s Yennefer navíc opět zcela nezáživná. Už si ale začínám na Henryho po kouskách zvykat i když mi to bude asi ještě chvíli trvat, protože jsem jedna z mnoha, kterým jako Geralt prostě nesedí. Hodnocení: (3*)

Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Naštěstí se mé očekávání naplnilo a po děsném druhém dílu tu máme opět dobrou podívanou. Co mi ale pořád vadí, že se stále jako knižní neznalec ztrácím snad úplně ve všem. V ději v postavách v rasách ve všem. Určitě si budu muset knížku přečíst i když si myslím že po jejím přečtení budu asi tvůrce nesnášet ještě víc. Ovšem jako někdo, kdo zná alespoň trochu hru jsem se konečně dočkala souboje Geralta se Strigou. I když no čekala jsem děsivou obludu a tahle skutečně děsivá byla ale v jiném slova smyslu. Když se Striga objevila poprvé spíš jsem se smála, než abych se bála. A bohužel tu opět působily mizerné efekty, takže ve výsledku tu seriálové zpracování Strigy vypadalo daleko hůř než herní zpracování, a to se bavíme už o trochu starší hře. I ten souboj jsem si představovala trochu jinak, ne že se Geralt bude většinu času válet po zemi. A promíchání souboje s nějakou úchylnou čarodějnou plastikou mi přišlo dost mimo. A upřímně si mé sympatie Yennefer asi nikdy nezíská ani jakoukoliv změnou vizáže. Tahle postava a její dějové linka mi spíš dost lezou na nervy. Hodnocení: (4*)

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Za mě po slušném začátku obrovský propad. Jako někdo, kdo nečetl knížky jsem zatím absolutně mimo o co tu vlastně jde. Co jsme v druhém díle dostali? Pokřivenou sviňku se zatím absolutně nezáživnou dějovou linkou a opravdu příšernou parodii na elfy. Jako vážně takhle si tvůrci představují elfy? Jako nějakou trapnou kříženinu se skřety a jedním skřetem dost tmavého odstínu. Fakt nechápu tu snahu mnoha tvůrců v poslední době prostě vecpat černochy všude kam se podívám i když tam vůbec nepatří, nezapadají a akorát to celý vypadá dost divně. Jo vážně děkuju je to sice hezké takové rasově neutrální, ale prostě ne tohle ne. Zaklínačova linka taky nic moc i když musím přiznat, že jsem se spojením postavy Marigolda a Geralta docela bavila teda až do chvíle, než oba narazili na mluvící kozu. Bohužel musím říct hodně špatný díl. Snad tahle nudná část znamená, že třetí se už alespoň trochu rozpohybuje a také doufám alespoň v nějaké vysvětlení děje. Hodnocení: (slabší 2*)

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Přiznávám, že jsem kdysi tuhle počítačovou hru milovala. Bohužel jsem se ale nedostala více ke knižní předloze. Žánrem je mi tento seriál velice blízký, a i když nejsem nikterak spokojená s výběrem hlavní postavy, přesto jsem to musela vidět. Také bych ráda sama nějak zhodnotila tohoto nového konkurenta Hry o trůny. Klady: Atmosféra je tajuplná správně temná a prostředí dokonalé od krajiny až po město. A i když to hned na začátku nerada přiznávám, i Henry Cavill se zatím jeví jako jedna z těch lepších voleb. Zaklínač je přesně takový nemilosrdný zabiják, jak ho známe ze hry a zatím na veškeré bojové scény je opravdu radost pohledět. Tady je znát náročná příprava a ta se rozhodně vyplatila. Dialogy až na maličkosti ujdou. Zápory: A máme to tu hned na začátku. Nevěděla jsem, jestli jen špatně vidím, nebo je ta příšera opravdu tak umělá. CGI efekty tady udělaly pěkných pár kotrmelců, a to je opravdu škoda. Kde se stala chyba těžko říct, ale vážně mi to občas nepřipadalo jako efekty, na který by v dnešní době měli být tvůrci hrdí. Co považuji za další mínus je vhození diváka do někomu naprosto neznámého světa a nechat ho ať si zkusí si v tom udělat pořádek sám. Ne tak takhle to u mě bohužel nefungovalo. První díl mi přišel jako šílený přeplácaný chaos zatím nedávající valný smysl. Postavy přicházejí a odcházejí, aniž bychom se o nich vůbec něco mohli dozvědět, a to je dost velká škoda. Uvidíme co dál… Hodnocení: (slabší 4*) za slušnou atmosféru a bojové scény

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Film čelisti jsem viděla a musím říct bohužel. Tohle dobrodružství o lovu žraloka mě nijak nezaujalo ale Meg má něco do sebe. A když se v ukázce objevil Jason Statham měla jsem jasno, že tenhle film musím vidět a nezklamal. Klady: Tak na prvním místě jednoznačně Jason. Volba tohohle drsňáka byla rozhodně skvělá. Jason táhne celý film dopředu a jeho přítomnost je asi jeden z mála důvodů, proč se dá tenhle film zařadit do kategorie akční. Zpracování podmořského světa a Megalodona je rozhodně fajn a proto lituji, že jsem film neviděla v kině, kde bych si to rozhodně víc užila. I když je film místy předvídatelný dokáže i tak diváka udržet v napětí. Přestože je Meg přesně ten typ filmu, o kterém se mluví jako a klasické béčkové podívané, má něco do sebe, co mě nutí se na něj dívat pořád dokola. Zápory: Kromě Stathama musím říct bohužel. Žádný další herec mě kromě sympatické Bingbing Li výrazně nezaujal. Naopak mi dost tekly nervy pokaždé, když Page Kennedy otevřel pusu. Ale chápu, že v takových filmech musí být alespoň jeden takový vtipálek jenže opravdu vtipný, a ne otravný až hrůza. A vlastně souhlasím se Stathamem, že film by byl mnohem lepší s trochou té krvavé podívané což bohužel film s ratingem PG-13 nedovolil. Hodnocení: (slabší 4*) za Stathama, efekty a skvělou žraločí podívanou.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Ano jsem fanynka fantasy a velká, takže by se mi logicky mohl tenhle film asi líbit… Ale prostě ne. Klady: Hlavní herečka je rozhodně více sympatická než její seriálová kolegyně (ano dokázala jsem přežít celé dva díly seriálu). Nevím, co mě vůbec nalákalo podívat se na tenhle film. Možná až překvapivě slušné obsazení vedlejších rolí jako byl Aidan Turner, Lena Headey nebo Kevin Durand. Bohužel postavy, které ztvárnili neměli příliš času se nějak víc ukázat. Škoda. Dalším kladem je místy pěkná hudba, a to je bohužel celé. Zápory: A je jich dost. Především film nemá vůbec žádnou logiku. Mele se tam páté přes deváté andělé přes démony, vlkodlaci přes upíry a čarodějky přes já nevím co. Nic není pořádně vysvětlené nic nedává smysl. Vím že v knížce nebo seriálu to asi smysl trochu dává ale já hodnotím film. Nevím jak ostatním, ale volba Jamieho Bowera do hlavní mužské role mi přišla opravdu nešťastná. Jamie je divný, nesympatický, nehezký, a ještě jednou divný. Děj také nedává moc smysl. Vlastně jsem ke konci nějak ani nepochopila proč a nač všichni chtěli ten pohár nebo co to bylo. A i přes fakt, že je ve filmu akce dost, já se vážně nudila. Poslední půl hodinu mi v hlavě pořád běželo, proč na to proboha vlastně koukám?! Odpovědět jsem si nedokázala. Tenhle fantasy svět nevypadal až tak zle nějaké dobré nápady by tam byly, ale proto bych si spíš přečetla knížku. Film jsem viděla, ohodnotila a smazala. Hodnocení: (1*) za sympatickou hlavní herečku a herce ve vedlejších rolích.

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

Hotel nabízí další zajímavé prostředí a konečně se AHS po Freak Show vrací v této sérii k osvědčené atmosféře Murder House. Klady: Hotel kromě známých herců z předchozích sérií nabízí zcela novou tvář a tou je Lady Gaga. Nikdy bych neřekla, že Lady Gaga je tak dobrá herečka a role hraběnky jí rozhodně sedla. Prostředí je dokonalé. Vládne tu temná atmosféra a velikost hotelu umožňuje do děje zapojit více postav, příběhů a temných míst, aniž by celkový děj působil přeplácaně. Konečně se atmosféra AHS vrací k osvědčenému ději plném zvratů, napětí, nečekaných okamžiků a šokujících rozuzlení. Zápory: Asi jako každému i mě chybí Jessica Lange. Doufala jsem, že bude ve všech sériích jako hlavní postava ale bohužel. I když se mi Lady Gaga jako hlavní postava dost zamlouvala Jessicu prostě nahradit nemůže. Dalším mínusem je pro mě postava doktorky Alex v podání herečky Chloë Sevigny. Nevím proč ale tahle postava mě tam štvala od začátku až do konce. Nápad s upíry sice tak špatný nebyl ale jako jedná z mála věcí mi nevím proč prostě do hotelu nesedli. V jednu chvíli jsem si myslela, že koukám na nějakou parodii upířích deníků… Škoda upíry bych klidně z děje úplně vymazala a byla by to skvělá série. Hodnocení: (4*) za skvělý děj plný napětí, Lady Gagu, temné a zajímavé prostředí a výborné rozuzlení příběhu.