Nech svět světem (2023)

Výborný katastrofický film, který je spíše dramatem mezi několika výbornými herci. Pomalé tempo, budované napětí, tepavá hudba, postupné zjišťování co se vlastně děje a různé náznaky událostí je zkrátka pecka. Upřímně za mě výborný počin u kterého jsem byl zaháčkován až do samého konce. 5* a nějaké pokračování či spin off bych mile rád uvítal.

Wonka (2023)

Příběh i vizuál sladký jako samotná čokoláda. Nemůžu si pomoct, ale mě tenhle Vánočně laděný muzikál zkrátka bavil. Písně sice nejsou tak zapamatovatelné, ale během filmu jsou příjemný. Timothé je skvělí herecký chameleon a tady to dokazuje. Grant jako Umpa Lumpa je vtipný a ne trapný, což jsem z traileru nečekal. Za mě velmi milé překvapení ke konci roku a jen o chloupek tomu uniklo pět hvězd. Za mě silné 4*

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Potenciál ohromný, výsledek podprůměrný. I přes ansábl dobrých herců je tento snímek čistě o Sofii Boutelle. Jiné postavy mají nulový prostor a to včetně hlavních vedlejších postav. Snyderovi zpomalovačky jsou tu více k smíchu než aby zvýraznili epičnost momentu. Největší průser jsou tu však postavy. Ty by mohli být zajímavý, ale k ničemu se za celý film nedostanou. A to včetně dialogu mezi sebou. Bohužel ani CGI není nijak kvalitní, což u vizuálního stylu Snydera je velký problém. Každopádně pochválit chci určitě hudbu a případný potenciál světa pro další snímek ve kterém se příběh odehrává. Za mě průměrné 2*

Hrabě (2023) odpad!

Odpad dávám pouze pokud něco nedokoukám. Což je přesně tento případ. Po půl hodině mě nezaujalo vůbec nic. Na to si svého času u filmů příliš vážím.

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

Velmi povedená rychlovka, která mě hodně bavila. Divadelní styl snímku mě zaujal a beru to jako originalitu a odlišnost od jiných filmů. Za mě silnější 4*

Godzilla Minus One (2023)

Tak toto se velmi povedlo. Rozhodně nejlepší Kaidžú film který jsem viděl. USA se se svými investovanými miliony může učit jak udělat za málo peněz hodně muziky. Funguje to jako dobré drama a zároveň kvalitní akčňák. Z Godzilly je cítit obrovský respekt. Bitevní scénu křižníku s ní si zapamatuju hodně dlouho. Hudba je tu perfektní a krásně podkresluje emoce ve filmu. Zároveň musím velmi pochválit nápad, jak se Godzilly zbavit. Je to kreativní a založeno na reálných fyzikálních výpočtech. Samozřejmě se tu najde několik věcí co mi vadili, každopádně já to snímku odpustím. Jelikož jsem se po celé dvě hodiny bavil. Proto dávám silné 4* a vřele doporučuju.

Napoleon (2023)

Největším problémem a předností snímku je, že se snaží obsáhnout důležité momenty člověka, který jich měl ve svém životě opravdu požehnaně. Tudíž to dost klouže ke zkratkovitosti a skokům od události k události. Každopádně co se týká výpravy a bitev, tak to je master piece, který stojí za pozornost. Je z toho cítit drsnot a reálnost. Kvalitně odvedená práce, jenž doplatila na pouhou stopáž dvě a půl hodiny, tady bych si klidně hodinu navíc dal. Lehoulince podprůměrné 4*

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Hereckým uměním nabušené dílo a příběhově surové z období jenž mě zajímá. Tak i přesto jsem z toho mírně zklamán. Jednoznačně si stojím za tím, že hlavní příčinou je délka. První dvě hodiny jsem byl nadšený, ale poslední část filmu, kdy vše přichází před soud mě už dost nudila. Navíc úplný závěr mě dohnal do mezí nespokojenosti. Toto hold není pro každého a i když mi dlouhé snímky nevadí, tady tomu tak bylo. Za mě solidní 3* a alespoň mám potvrzeno, že Scorsese, není úplně mým šálkem kávy.

Bod obnovy (2023)

Klasická česká kriminálka, která je však navlečená do velmi atraktivního sci-fi hávu, jenž je podpořený překvapivě skvělou hudbou a neokoukanými hereckými tvářemi. Hlavní hrdinka za mě byla skvělá a role jí báječně sedla (za mě víc než Hádek, kterého spousta lidí na úkor Mohylové vyzdvihuje). Další parádní element byl Neužil ml. který mě v roli slizkého zástupce Europolu bavil. Příběh sice není žádná špica a myšlenky, které tu jsou mohli být více rozebrány. Každopádně jsem se dokázal do snímku ponořit, což je hlavní. Navíc mi nepřipadalo, že koukám na CZ tvorbu. Za mě super a posílám 4*

Přízraky v Benátkách (2023)

Prozatím nejsilnější z nové trojice filmů s Hercule Poirot. Hororový nádech tomu dodal opravdu skvělou atmosféru a zároveň nepříjemný pocit po celou dobu snímku. Nechybí tu však ani kvalitně zpracovaný  případ s odůvodněním na závěr a klasický suchý humor. Silné 4* si Kenneth Branagh a celý herecký ansámbl spolu s ním rozhodně zaslouží.