Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Můj nejoblíbenější film s Costnerem, který sice není tak kvalitní jako Tanec s vlky nebo JFK, ale vždy mě velmi pobaví.

Alexander Veliký (2004)

Skvěle natočený velkofilm, který se dá snad jako jediný současný historický snímek srovnávat se Statečným srdcem.

Jeepers Creepers (2001)

První polovina byla velmi napínavá, ale v té druhé se to bohužel nijak zvrtlo a vzniknul z toho jen průměrný horor pro teenagery.

Rebelové (2001)

Slušné, ale zdaleka ne tak dobré jako Starci na chmelu.

Žába k zulíbání (2002)

Filmy Roba Schneidera mám rád (zklamalo mě jen Zvíře) a tento se mi líbil ve všech nejvíce. Ačkoliv se s názory recenzentů časopisu Cinema velmi často ztotožňuji, zde se s nimi neshoduji. Film sice není umělecký a nejedná se ani přímo o mistrovskou komedii (např. Tootsie, Mrs. Doubtfire), ale Schneider je stejně jako Jim Carrey, Will Ferrell nebo Adam Sandler skvělý komik a v tomto filmu podává patrně svůj nejlepší výkon. Pro mě se jedná v komediálním žánru o nadprůměr.

Lužinova obrana (2000)

John Turturro mi sice opět přišel fenomenální, ale to samé se bohužel nedá říci o celkovém dojmu, který film učinil jen lehce nadprůměrný.

Útok z hlubin (1999)

Mnoho lidí mě sice bude považovat za idiota, ale podle mě je toto jediný film svého žánru, který se může srovnávat s Čelistmi.

Kat (2004)

Mnoho lidí to sice zklamalo, ale mě to přišlo jako nadprůměrné akční dílo, které sice příliš nepřipomíná comics, ale ve svém žánru patří k tomu lepšímu. Thomas Jane je coby akční hrdina charizmatický a jistě by se mohl v tomto ohledu uplatnit a Travolta, v jeho případě je to podle mě jeho nejlepší film od dob jeho vůbec nejlepšího Tváří v tvář.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Narozdíl od prvního dílu byl podle mě tento snímek příliš zamotaný a já už často nevěděl, co se děje. Nicméně slušné herecké výkony (nejlepší mi přišli Don Cheadle a Vincent Cassel) film stále drží na úrovni, takže tři hvězdičky jsou zasloužené.

Titanic (1997)

Myslím si, že v tom roce vzniklo ještě pár lepších filmů (Lepší už to nebude, Tváří v tvář), takže si Titanic těch 11 Oscarů podle mě úplně nezasloužil (ocenil bych ho jen několika cenami v technických kategoriích), ale i tak se jedná o nadprůměrné dílo, které mě snad nikdy i přes nějaké výhrady nepřestane bavit.