Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Skvělý marketingový produkt. Film sám o sobě až překvapivě funguje. Občas (zejména greenscreen části) jsou kýčovité. To je ale vlastně v tomhle druhu filmů nutnost. Když uvidíte film koupíte si knížku (nebo naopak), když půjdete do kina s dítětem bude chtít malého plyšového Gumpíka, přispějete na útulek, pořídíte si taky svého Gumpa atd. Zkrátka to spustí nekonečný sled událostí, bolavé hlavně pro vaši peněženku Až to poběží o Vánocích, tak se na kousek rád podívám. Gratuluji. 6/10

Loki - Season 1 (2021) (série)

Velice komorní a od marvelu konečně i nové. Podruhé už ale asi raději ne. 7/10.

Black Widow (2021)

Marvel je zpátky. Po dvouroční pauze tu máme opět velkolepý film. A co to znamená? Neskutečně veliký digi bordel, nebo nepřehledná akce? Skvělé úvodní titulky, nebo opět pulzující intro u kterého máte sakra veliký úsměv? Vlastně ani nevím. Vím ale, že Marvel opět rozšiřuje již svoji obří příběhovou mozaiku. A já si říkám, není to už moc? Pak ale přijde postcredit scéna a já zjišťuji, že chci víc. A to asi stačí, ne? 6/10.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Ach jo… Ať už se vám to líbí, či ne: “Hobit, kterého napsal legenda Tolkien je pohádka.” A z knihy, která nabízí nejméně stránek z celé knižní Středozemě rozhodně stejně kvalitní filmovou trilogii jako (opět legenda) Pán prstenů neuděláte. Je to škoda. Nové dějové oblouky lze vidět, ale jsou důležité? Vážně tady musí být? Nemyslím si. A vážně se do každé scény musí cpát to otřesné CGI? Opět: nemyslím si. Zkrátka dvakrát do stejné řeky nevkročíš, a popravdě nemám chuť tuhle trilogii vůbe dokončit. 5/10.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Když se přátelé po 17 letech znovu bez scénáře sešli...

Stmívání (2008)

Nemám tušení proč dávám jednu hvězdičku. Asi protože to očekávám ještě horší. 2/10

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Tohle má být to finále? Tohle má být to vyvrcholení jedné ze závěrečných bitev, které se všichni báli? Nevím jak vy, ale já jsem 80 minut jenom poslouchal a nic neviděl. Tma v pokoji, ale taktéž tma na televizi. Občas tam vyskočili bílé titulky. Můžete mi říct, kde celou dobu byli ti opěvovaní draci, kteří měli všechny spasit? Vypadá to, jako kdyby tvůrci napsali scénář pouze se západními postavami, a až po dopsání si uvědomili, že mají k dispozici i celé vojsko a hlavně draky Daernys. Proč tam nepochcípala aspoň polovina postav? Vždyť tohle je Hra o trůny! Tahle série má být o umírání. A to že tam umře pár vedlejší postav, které dokážu spočítat na prstech jedné ruky se vážně nepočítá. Jedna z mála epizod, kde jsem necítil absolutně nic. Tohle byla fakt síla, a postrádám jakoukoliv chuť tohle dokoukat. Příšerný, strašný, ne!

Hra o trůny - Vichry zimy (2016) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod! Plus naprosto skvostný soundtrack (klavír a smyčce v prvních 20 minutách na hrad!)

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Ach jo. Jako má to svoje momenty, ale těch je sakra méně, než toho zbytku. Z těch šesti epizod by se to dalo určitě ještě smrsknout na menší počet. Když spolu byli Bucky a Sam na scéně a "ryli do sebe", tak to instantně zvedlo celou epizodu. Škoda, že ke konci se tohle kouzlo vytrácí, až z něj v poslední epizodě skoro nic nezbyde. A co je ještě horší: Kdyby to nebyl marvel, tak to přestanu někde v polovině sledovat. Zkrátka mě vůbec netáhlo zjistit, co se bude dít dál. Bylo mi to jedno. A tohle u marvelu rozhodně nejsem zvyklý. Snad se marvelovské seriály od Lokiho zlepší, protože takhle zatím ne. 6/10