Není čas zemřít (2021)

Name? Bond, James Bond. A takhle to tedy skončilo. Je to již více něž měsíc, co jsem seděl v narvaném Imaxu a snažil se užít nejnovější Bondovku. Bondovka, která to měla sakra těžký a možná i úplně nejtěžší. Pro dokumentaci, bych si to zde s dovolením vše napsal. Poslední Craigovku doprovázelo více něž jeden rok velikých odkladů. Reklamní kampaň, trailery, teasery byli naprosto bezchybný a slibovali ne jen tu jednu z nejlepších Bondovek ale možná dokonce i tu nejlepší. A pak přišla ta poslední bomba...163 minut!!! Takže zkrátka očekávání naprosto nejvyšší. A spoiler alert.... Skyfall a Casino royal jsou zkrátka neskutečný a až tyhle filmy něco překoná, tak budu ochotný i hodiny tleskat. Takže ne, nejlepší Craigova bondovka se nekoná. Ale možná by to byla i škoda, protože Skyfall by asi  přišlo o svůj mýtus naprosté geniality, emočnosti a nejlepší bondovky (change my mind). Takže po tomto vyčerpávajícím intru se vrhněme k nějakým těm kladům a protikladům. A začněme, tím, kde je toho o hodně méně, sakra méně. Ten film je zkrátka dlouhý. A bohužel to jde i místy lehce cítit. Tím snímek velmi, ale doopravdy velmi lehce ztrácí na předchozích lichých bondovkách. To je ale všechno. To je doopravdy všechno! Nejvíce emoční: ano. Naprosto nádherný, ale jakože fakt nádherný: 100%. Každý jeden snímek by se dal nastavit jako jakákoliv tapeta. Samotná kapitola je hudba a zvuk. Hans Zimmer je opět zpátky. Po lehce krušné době je bůh novodobé hudební filmové scény zpátky! A naprosto to dokazuje v Duně a zde, v No Time To Die. A to finále?!?!?!? Ty finální smyčce?!!!? Naprosto nádherný a rozhodně jsem kvůli tomu nešel podruhé do kina xd. Tím ale rozhodně v téhle krasojízdě nekončíme. Akční scény jsou nádherný, zajímavý, zábavný, a je jich hodně. Každá je naprosto odlišná, kromě toho, že je pojí James Bond. Tady se doopravdy Fukunaga a jeho tým vyřádil. A nyní se vrhněme k tomu zakončení. K tomu zakončení těch patnácti let. A musím říct, že mi dává neskutečný smysl, protože tohle je Craigův Bond. A ten je zkrátka jiný a odlišný od jeho předchůdců. A proto se mi to tak strašně líbí a naprosto nádherně to zakončuje jednu obří éru. Zkrátka: Cary Joji Fukunaga to zvládl naprosto úžasně. Dokázal nádherně navázat na takový nijaký SPECTRE a dokázal z toho vykouzlit jednu z nejlepších Bondovek. Btw. je více jak měsíc a půl od premiéry a film se stále hraje ve větších sálech v multiplexech. Takže stále: naprostá povinnost jít na tohle do kina. A ještě druhý btw. Nový Bond to bude mít sakra těžký, protože to, co mu tu Daniel Craig zanechal je neskutečný. Takže dovolte, abych si to naposledy napsal: My name is Bond, James Bond. 8/10

Forrest Gump (1994)

My name is Forrest, Forrest Gump and this is just gorgoues movie. Love it.

Král (2019)

Chalamet je The King a je to naprostá bomba! Miluju to a miluju na tom naprosto všechno. Tohle je zkrátka King netlixu. 9/10

The Morning Show - Velká oslava (2021) (epizoda)

Začínám se lehce bát. Už nyní jsem hodně přemýšlel o třech hvězdách. Snad to půjde už jen nahoru. Bojím se ale přesného opaku… 6,5/10

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nejlepší filmový Hobit. Bohužel, to ale neznamená žádnou výhru. Minimálně to ale vcelku rychle uteče. 7/10

Duna (2021)

Byl rok 2020 a přišel odklad Duny. Nyní je tedy o celý rok později a my, kteří jsme byli brutálně namlsaní z naprosto úžasných trailerů vyrazili první den do kina. Do sálu jsem šel nepolíben předlohou, ale za to s pocitem, že udělám vše pro to, aby se mi Duna líbila. Proč? Protože už se ke mě dostali nějaké informace, že Duna není ani náhodou pro každého. Proto, zde byl ten strach. Když ale, po uspávajícím půl hodinovém kino intru jsme uviděli černé plátno a Hans Zimmer začal kouzlit, jak nejlíp umí, věděl jsem, že tohle je trochu víc něž film. Okamžitě jsem se vzbudil a zamiloval jsem se. Film si mě chytl od začátku, až do konce. Miluju, ať už podle některých vleklý úvod, ale i ten celý ještě lepší zbytek. Uteklo to strašně rychle a já jsem chtěl a stále chci víc! O hodně víc! A co je na tom tedy tak strašně skvělýho? Začněme tou nejvíce opěvovanou částí. Nutno říct, že ale naprosto zaslouženě. Ta kamera a Hans Zimmer jsou dohromady zkrátka úplně jinde. Minimálně zlatí plešouni jsou asi rozdáni úplně jasně. Pokud tohle předvede Zimmer v únoru v O2 aréně, tak se ne asi, ale sto procentně rozbrečím. Herce, výkony, casting asi netřeba rozebírat… naprostá bomba a ten casting je zkrátka neskutečný. A proč teda spousta lidí tento film asi nebude mít úplně rádo? Kvůli jeho tempu. Je to zkrátka pomalé. Ale tím nejúžasnějším způsobem a celkově to všechno neskutečně ladí a dává smysl. Jediné, co bych asi doopravdy vytkl je na začátku ten part 1. Já chci tu dvojku! A hned! …Při sledování Duny jsem se ale celkově nemohl zbavit jednoho pocitu. Cítil jsem, že tohle je nové Společenstvo a Nová naděje. Nový Avatar, nová Duna. Tohle si myslím, že mluví za vše. A ještě něco… nejít na tohle do kina je čisté barbarství. 10/10.

Gladiátor (2000)

Tak tady není vůbec o čem. Perfektní v každé ohledu. A 150 minutová stopáž uteče takhle: 10/10

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Ach jo. Filmový Hobit je prostě úmorně natahovaná nuda, na kterou se nedá ani bez pořádného bolehlavu dívat. Absolutně si nedovedu představit. že bych na tohle šel do kina a ještě náhodou ve 3D verzi. 5/10.

Lucifer (2016) (seriál)

Seriál, který měl být po třetí sérii zrušen (a podle mě naprosto oprávněně), to dotáhl na neskutečných šest sezón o nějakých sedmdesáti hodinách. WOW. A to vše pouze díky nám, fanouškům. double WOW. A jak je to možné? Proč je tenhle seriál pro určitou část lidí, tak oblíbený a pro druhou naprosto nepochopitelný? Možná kvůli detektivní atmosféře, vztahům, které se vyvíjí až úplně do posledních dílu, biblickým postavám na Zemi, nebo kvůli naprosto úžasnému a charismatickému Tomu Ellisovi. Správné jsou všechny odpovědi, a je jich ještě mnohem více. Samozřejmě, některé epizody a i série někde občas drhnou, to ale nemění nic na tom, že jako celek je to až nepředvídatelně funkční. Zkusím popsat jednu epizodu: Lucifer hraje na klavír a zpívá, poté vidíme létající anděly, král pekel je u terapeutky v Los Angeles, následně pozorujeme nějakou vraždu, lehký posun mezi vztahem lucifera a detektivem,... neveříte, co? Zkrátka tohle byla úžasná jízda, byly to úžasné poslední roky strávené s tímto seriálem a bude se mi doopravdy stýskat. A ten konec? yep. Brečel jsem, jak malej, ale pyšně, protože vím, že tento seriál miluji a nejspíš ho bohužel již nikdy nic nenahradí. Takže... Goodbye Lucifer and Partners Til the End...