• Pohádka

65 (2023)

Pekne spracované, až na ten hrozný český dabing a večné vyrevúvanie mena toho druhého.

Ex Machina (2014)

Čakal som trocha inteligentnejšiu pointu. Tiež nesúhlasím s názormi, že film je prešpikovaný inteligentnými a vyargumentovanými debatami dvoch hlavných aktérov: Kale(ra)b je v každom ohľade tupoň. Ale celkove nadpriemer.

Rychle a zběsile 9 (2021) odpad!

Scenár a triky nejdem hodnotiť, nie som cieľová skupina. Ale herecké výkony sú katastrofálne, je šokujúce, aby vo filme s takým rozpočtom hrali herci ako v DJC a tvárili sa pritom vážne.

Snídaně na Plutu (2005)

Dokonalý mix vážnych tém (IRA) a blbostí (trans), po ktorého zhliadnutí sa z tých vážnych stanú hlúposti a z tých blbých dôležité.

Oppenheimer (2023) odpad!

Kam to ten svet speje...?

Choeur de rockers (2022)

Nie sú tam ani dobrí herci, ani speváci a dej je poriadne gýčový, no napriek tomu máte po filme príjemný, uvoľnený pocit. To mi stačí, dávam 70%.

Bez motivu (1971) odpad!

Nelogické, hlúpe, všetky ženy sú ako nadrogované.

Porota (2003) odpad!

Hlúpy námet, nudné spracovanie.

Zelený rytíř (2021) odpad!

Skutočne charizmatický hrdina, ktorému dve nány s pokazenými zubami zoberú výzbroj a s hanbou ho nechajú poviazaného v lese. Tá emancipácia sa nám nejako vymkla z rúk, lebo to môže byť brané aj ako urážka rasy, keďže ten bájny anglický hrdina je Ind. Už sa teším, keď za začnú filmy robiť podomácky s pomocou umelej inteligencie, tam snáď nebudú predpísané tieto progresívne ústupky zdravému rozumu.

Godzilla II Král monster (2019) odpad!

Keď je Godzilla krajšia ako všetky herečky vo filme, asi je niečo v neporiadku.