• Pohádka

Red (2010)

Výborná komédia, smial som sa v jednom kuse. Akčný film to nie je ani náhodou, skôr paródia.

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Nemastné, neslané miestami až nudné. Pokus natočiť pokračovanie si treba vážiť, ale chýbala tomu zanietenejšia réžia, prehľadnejší scenár a charizmatickejší hlavný hrdina. Moura tu pôsobí ako mourek, s tými klipkajúcimi očami. Ešte si ho viem predstaviť v roli kuchára, ale nie drsňáka z elitenej vojenskej jednotky.

Shane (1953)

Ak neberieme do úvahy krajne nesympatických predstaviteľov rodiny Joea Starretta, je to fajn psychologický western. Len by stálo za to neidealizovať pästné súboje: v realite môže jedna taká rana súpera zabiť. Tu sa každý znova postaví a pol hodinu sviežo rozdáva a prijíma rany ďalej, pričom na konci každý ide svojou cestou, akoby nič.

Flashdance (1983)

Ako veľmi sme za zmenili od tých 80-tych rokov. Vtedy by som dal plný počet. Dnes je to jedna hviezda za hudbu, druhá za breakdance na ulici. Ostatné je plytčina a brak, neexistuje tam jediný zmysluplný dialóg a všetky tanečníčky tancujú akoby boli z betónu.

Taková je Anglie (2006)

Oceňujem vykreslenie zla a násilia bez ukážok explicitnej brutality. No neviem, čo chcel autor filmom povedať, a neodnášam si teda žiaden konkrétny či výrazný pocit.

Přestřelka u O.K. Corralu (1957)

Kirk jedinečný, Burt nevýrazný, dej poslabší, ženy otravné, štúdiové kulisy ako krásna sladká spomienka na časy, ktoré sa už nezopakujú.

Rok Draka (1985)

Vraví deťom stará mať: Mišo Trubka nevie hrať.

Bathory (2008)

Inscenácia, fraška a ak by sa tam spievalo, trúfol by som si na vulgárny výraz: opereta. Chýba tomu všetko, ale najviac emócia. Impotentné dielo. Jedna hviezda za hlavnú hrdinku. Nabudúce na takýto dobrý námet zavolajte Coppolu.

Jaguár (1996)

Až na nežný výraz v očiach hlavnej indiánkyne je film o ničom.

Pianistka (2001) odpad!

Keď v reštaurácii servírujú na tanieri hovno, ťažko dostanú Michelinsku hviezdu. Keď to isté spraví autorka predlohy, dostane Nobelovu cenu. To je zvrhlejšie, ako dej tejto plytčiny, čo sa tvári ako umenie.