Světová krize: Co nás čeká? (2008)

Určitě zajímavý pohled na problematiku zadluženosti. Každopádně mám problém s výpovědní hodnotou snímku. Některá problematika byla vysvětlena opravdu jen z rychlíku v několika sekundách, a přitom k pochopení člověk potřebuje nejdenu knihu a pár večerů. Na druhou stranu tu byly věci, které ani tolik času nepotřebovaly. Možná je to jen subjektivní názor a jen sem tam mam mezery ve vzdělaní. Prostě jsem chtěl říci, že film/dokument, je medium, které je svoji už podstatou dost limitováno, a některé principy musí být zjednodušeny, aby šly v pár větách vysvětlit. Jen otázka pro připadné diskutující k filmu. Opravdu se dá srovnávat výše aGDP a míra zadluženosti se současnou bez zohlednění inflace? Zpět k filmu, určitě je to problém, o kterém stojí mluvit, ale podle mého názoru je to spíše dokument vedený populárním směrem a spíše jeho cílem by mělo být, aby lidi vůbec donutil si uvědomit problém národního dluhu, ale už by se neměl snažit to takhle polopatě vysvětlit. Od toho jsou už zase jiná media.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Po filmařské stránce se nedá nic vytknout. Po dějové je to už trošku horší, nikoliv však do příběhu samotného, ale spiše do jeho stavby. Na dlouhatánskou stopáž 166 minut mi chyběla v ději nějaká ta gradace, ke které bychom se s přibývajícími minutami, potažmo věkem hlavních postav přibližovali. Ale podobně jako ve Forrestovi, i tady je příběh takovej běžněj, chtělo by se mi říct až skutečně lidskej. A to je právě ten problém, alespoň teda pro mě. Chybí mi tu něco, co by mě přimáčklo do sedačky a donutilo ani nedýchat (Zodiac). Namísto toho tu sleduji unylý příběh dvou postav, které jsou si od počátku souzení. Je to sice všechno krásné, ale na 166 minut je to fakt dost.

Strážci - Watchmen (2009)

Více než pompéznost akčních scén a vizuálních laskominek mě dostla celkový záběr Watchmenů. Pro mě, jako neznalce předlohy, bylo zpočátku těžké se zorientovat v tomto světě. A to mělo tu výhodu, že mě tato neznalost pořád nutila přemýšlet o motivacích hrdinů a vlastně smyslu celého watchmen světa. Ve výsledku musím říct, že to byl ultimátní zážitek. Stějně jako třeba u Pána prstenů, i tady uvěříte, že takový svět může existovat.Je to jiný komixový film, než se kterým jsem se kdy setkal, tady se neřeší jeden padouch celý film, ale naopak právě ten široky záběr filmu a i tomu odpovídající stopáž si můžou dovolit vyprávět uplně něco jiného. Ještě jednu výhodu u Watchmenů musím zmínit, R rating, který tomuhle komixu náramně sluší. Palec nahoru pro Zacka a studio, že se nebáli, narozíl od naprostý většiny ostatních jejich kolegů R ratingu. Už se těším na extended version. lepších 85%

Stmívání (2008)

Pro: Kirsten Steward má své kouzlo, upírský Romeo+Julie, celkem rychle to uteklo Proti: režie, choreografie akčních scén a jejich střih a vlastně i to vyjádření schopností úpírů, dějová vata, rozpracování ostatních postav naprosto nulové, občas velice zkratkovitý vyprávění a občas naopak zbytečný přešlapování na místě, u záporáku jsem nabyl dojmu, že tam byly přidání jen proto, že už nebylo co točit, výrazy všech upírkejch teenageru mi připomínaly výraz Jacka Nicholsna po lobotomii na konci Přeletu. 50%

Ženy (2008)

Access denied for men. U tohoto filmu jsem si stejně jako u Sexu ve měste stihnul během projekce v kině pročíst celé idnes a moviezone. Asi jsem nebyl cílová skupina. Jediná vzpomínka, která mi zůstane, bude Eva ve spodním prádle.

Bathory (2008)

Naše městké kino, kde na většinu filmů se sotva sejde deset lidí, bylo na Bathory narváno do posledního místečka. Obšas si pokládám otazku, co ovlivnuje to, jak bude film uspěšný, co se do návštěvnosti týče? Kvalitou se diváci neřídí, nebo aspon to nebývá pravidlem. Ani herecké obsazení nemusí být to pravé. Marketing dokáže občas prodat nehoráznej odpad, ale ani tohle není to pravý ořechový. Co je tím hybatelem, co dokáže naplnit sály, přivést do kin lidi, kteří jinak nikdy nejdou. Tohle téma jsem nakousl zcela záměrně. Protože Bathory je všechno, jen ne dobrý film s dobrými herci a se zvládnutou reklamou, nebo si někdo pamatujete nějakej spot, vábící nás do kina? Já nikoliv. Co je pak tím katalizátorem, který spustí tu řetězovou reakci, kdy se pořádají dokonce zájezdy na film. K filmu už jen ve zkratce. Bitvy vypadaly jak z televizní adaptace, známé herecké ikonky spíše rušily, dva mniši vynálezci ve filmu neměli co dělat. Košatost příběhu, který nabíral na dějovích linkách, které přitom byly většinou naprosto bezvýznamný. Prostě nechápu, co udělalo zrovna z tohodle filmu hit roku 2008.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Samozrřejmě, jde se na to podívat jako na film, kterej nic nedá, na druhou stranu ale taky nic nevezme. Docela dobře pobaví, rychle uteče a bojový scény vychazejí aspoň ze skutečnýho bojováho stylu, žádnej Jet Li kung-fu panda:-).

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

Hodnocení jako u každého seriálu z produkce Primy.

Bobule (2008)

Takový Dobrý ročník po česku pro mladšího diváka. Není to čistý čtyřhvězdičkový film, ale sám se přiznávám, že mi Bobule vyčarovaly spokojený úsměv a dobrou náladu s vůní prosluněného léta. Pro: Terezka Voříšková, Kryštof Hádek, atomsféra, hudba Proti: Václav Postránecký, Lubomír Lipský, málo místa pro nohy v poslední řadě ;-)70%