The Hire: Star (2001)

Pobavili jste se někdy na 7 minutách víc?

Mutant X (2001) (seriál) odpad!

X-men byli super, ale jejich serialový poloklon je fakt slabota.

Saw 2 (2005)

Nemám rád pointy, které v podstatě popřovu celou logiku filmu - Noc s nabroušenou břitvou , častečně i první díl Saw. Avšak není to případ dvojky, která je pečlivě promyšlená a velice působivá. Na druhou stranu jsem se několikrát přistihl, jak netrpělivě koukám na hodinky a čekám na konec filmu. Ano, dvojka postrádá kouzlo a neokoukatelnost jedničky, ale přitom kvalita ani trochu neutrpěla.

Mariňák (2005)

Mariňák má obrovký filmový přesah, divák cítí něco víc, než jen to, co se událo ve 123 minutách filmu. Ale jestliže hvězdičky hodnotí pouze divácký zážitek a neberu-li v potaz myšlenkovou rovinu, jsou tři hvězdy tak akorát.

Děsnej doják (2006) odpad!

Co je to parodie? Žánr, který si dělá legraci z úspěšných snímků, ironickým či satirickým způsobem. Typický rys - mělo by to být strašně vtipné. Co je Date Movie? Parodie, která není vůbec vtipná. Nevěříte? Tak se přesvěčte sami.

Nebe (2002)

Ze začátku velice intenzivní zážitek, ale se smrtí drogového dealera pro mě zemřel i celý film, to co bylo pak bych se nebál nazvat vařením z vody. Pro někoho lyrika, co jej pohladila po duši, pro jiného jen prázdná obrazová epika.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

K první serii: 95% Tento serál vás chytne a nepustí! Nemám rád seriály, kde je jeden celistvej příběh rozdělenej do jednotlivejch dílu (24, Uprchlík) a ty jsou pak zbytečně natahovaný a prázdý. Prison Break naštěstí tímto neduhem netrpí. Po celou dobu je vám vyprávěn napínavý příběh bez jediného hluchého místa. Za zmínku stojí i velice charizmatické postavy, hlavně pak Michael Scofield a John Abruzzi (Peter Stromare - satan z Constantina). Nemám ve zvyku dávat seriálům podobného typu 5ti hvězdičkové hodnocení, ale tento snímek si to opravdu zaslouží. Doporučuji. K druhé serii:60% Je patrné, že ani samotní tvůrci nepočítali s druhou sezónou a je až do očí bijící, jakým způsobem druhou serii lze prznit. Vypadá to, jako by tvůrci jeli naprosto bez konceptu, jakoby psali scenář díl od dílu ( nebo scénu od scény ???). Ke třetí serii:65% Ze začátku to vypadalo docela dobře, jakoby restart po druhé serii, ale teďka mám pocit, že se to pořad točí tak trošku dokola. Jinak koukněte na imdb na hodnoceni jednotlivých epizod, očividně Amíci nějak moc nezaznamenali, že by druhá serie byla slabší:) http://www.imdb.com/title/tt0455275/epdate Ke třetí serii: 60% Je to bída a děs. Ty dějové kotrmelce, trapná překombinovanost a pocit, že sami scénáristé nevědí kudy kam a mnohdy si pomáhají až moc náhodami najednou a scénaristickými berličkami. Ale abych jen nepřihazoval hnůj. Pořád lepší než druhá série, ale jen o chlup. Se slzou v oku už jen vzpomínám na první serii, jejíž reinkarnace zřejmě už nikdy nenastane :). Ke 4. serii: X%: Po shlédnutí dvou dílu jsem to zabalil.

V moci ďábla (2005)

Občas jsem měl pocit, že film vykrádá původního Exorcistu. Celkově film jako celkek působi velice celistvě a zajímavě, působivé scény, slušná atmosféra, zajímavý příběh.. 80%

Brutální Nikita (1990)

Říkejte si co chcete. ale mně to prostě nesedlo.