Gran Turismo (2023)

Jen čert dobře ví, proč jako mastění her nepolíbený ignorant vytuněných závodních formulí jako já si tenhle film pustil, a to kvůli Neillu Blomkampovi, coby mému nejoblíbenějšímu režisérovi (hned po Tarantinovi), kterýmu ještě neodpustil dvojku Districtu 10: Verze Chánov (jo ještě Scorsese ty vole, a Zemeckis, Burtonovi, Kevinu Smithovi, Spielbergovi..). Holt, i když se to tak muže stát, jsem generace která se už narodila s gamepadem v ruce přikovanej, s rozmazanou oční rohovkou od toho civění 24/7 u 4k 240fp monitoru, ale jsem bohužel, nebo bohudík výjimka, že jediná obrazovka, která mě od malá fascinovala byla jen obrazovka od bedny, ze které jsem takový číhofil bez soukromého života, a vlastním stínem na gauči. Gran Turismo, jako korporátní marketingová reklama, jako celek filmu, je tenhle příklad úžasný, a asi nejlepší z celku, protože pokud se něčemu podobnému snažili i v roce 2014 s Need for Spýd, tak budu věřit, že filmy jsou podle skutečné události. Na Blomkampa zatím nejslabší kousek, škoda, že není z toho cítit žádný odkaz, takže nemám k filmu co nabídnout, ani odebrat. Nuže, morální poučení zní: NnnnnNnnnnnNnnn 🦽

Peníze těch tupců (2023)

Oh lorde, takhle gamblit s akciemi, že napušuju dvacet dolarů za akcii Tesle, či podobně tvářející bitkoině, a očekávat že mi Elon Tusk dá zakusit kus svého volantu, je asi trochu mimo mě. I tak přesto byla šaráda zábavná, i když si to hrálo na Leonarda ze Stěno Vlkovic, a Sazce na nejistotu, že to brzo sklouzne v zapomnění, stejně jako se to rychle vyšňořilo na povrch. Překvapivé, měl film nějakou komerční masáž? O to ještě lepší. Film, co ukazuje ojebávání kapitalismu, a jak budeš lepší, když je budeš okrádat, protože co si ti krutí kravaťáci jiného zaslouží, že? Film je jednak dobře udělaný snímek se spornou kvalitou, ale bota pro průměrného otylého američana, co se nepohybuje ve sféře investování na burze, shortování, bitcoinech. To stejné platí i pro průměrné vesnické Pepíčky, co si zajdou jednou za 5 let do kina na Troškovu komedii. Což je těžká pravda, žádné tlachání do sena, spoustu lidí, ať už z USA, ČR má hodně slabej všeobecnej rozhled, a většina se zastavila někde v 90’s, a doteď nosej muleta a ledvinku u pasu. Chyběla tam ještě Margotka Robbie, aby byla pětka, ale takových vzpurných kvalit snímek nedosahuje :) Shotout Eriku Meldikovi! [zůstává bizarní záhadou, jak se z Redditového shitpostu, a jednoho soudního líčení, stala hollywoodská čehosi natažená na 100 minut].

Wonka (2023)

Člověk aby z té vše čokolády nedostal cukrovku 2. stupně. Nečekal jsem od toho vůbec nic, a ono to bylo docela povedený, a kouzelně pohádkový. Johnny Depo je bezpochyby nejlepší Wonka, protože Willy Wonka sám o sobě není vůbec kladná postava, ale neutrální. Verze od Burtona byla hodně víc temnější a víc “realističtější”. Popisoval víc dnešní korporátní nenasytnost, co málo kvality chce po lidech, aby se museli spokojili s levnou narážkou čokolády, a pistáciové plastelíny (Orion, mrk mrk). Magnát nechá propustit pracovníky z města, které je závislé na průmysl továrny, a jejího celosvětového konzumerismu, ale levná pracovní síla Umpa-debily, kterých zlý korporát nechá vykořistit od svého přirozeného prostředí tasmánské džungle, může zase silně parodovat Čínu a černé otroky. Ty vole, vůbec jsem si tyhle náznaky a skryté vtípky v dětství neuvědomoval, ale Burton doslova vylíčil Willyho Wonku jako tyranského kapitalistu, který je vizionář a má průkopnické nápady, jak dobře vyrábí set sakra čokoládu, která smete každou konkurenci, a přesto se líčí jako pozitivní postava v tomhle rymejku, nebo prequelu (ono vyznat se v těch sračkách co kurví moderní kinematografii, je jako hledat černého v robotě, je to hard). Fajn, Hugh Grant natřený jako Donald Trump byl skvělý, i když to dělal jen kvůli penězům, ale kdo dneska ne? POV: Muzikály nemusím, ale tady to nebylo k zblití, si strčte do svého karamelového věnečku. Já mám rád muzikály, mě to nevadí nikdy, ale najít dobrý muzikál? Jak hledat kondom v kupce análu buzíka.

Aquaman a ztracené království (2023)

Nestává se to dost často, ale zkrátka musím si tu rejpnout, a proto hned kino zážitek vmístím do úryvku, ale bylo to KATASTROFÁLNÍ. Nejhorší promítání v mém životě. Cinema Šoury se od Cinestáru maj učit ještě míle daleko, takhle přeboostěnej sál, že se cítím jak v první řadě na kolejišti při příjezdu vlaku. Dunění jako když tlupa opic bouchaj ráno na rolety Kauflandu, aby jim už otevřely v 6.50 ráno. Takhle nepovedený a nezaostřený obraz můžou mít jen v tom zasraném Cinema Shitu, a ty fuckin lístky, pomali abyse návštěva biografu stala věcí pro miliardáře, a bral si na malý popcorn hypotéku, do cajzlu. Tak okey, srdíčko by mi to neodpustilo, nuže, srhneme si teď Mořského panice a zlotřilou Amber Tvrdou.. Ta dvojka nebyla taková sračka, jak parta Moviezonu a Kinoboxu teasovala, jen skrze očekáváných předprodejů, a rádoby věšteckých analýz, protože si usmyslelo, že to totálně uhoří jak čpavek čuprpláště leseb Marvels, které doteď považuji, hned po Tchořovi 4 jako nejhorší marvelovku vůbec. Jáson Momoa je feelgoodman guy, a jeho urosené svaly není možno nenávidět, ten to zachraňuje ve všech ohledech, a když vezmem holej fuckt, že Snyderverze končí, protože Wepříci už holt nevěděli, jak nepovedeně tenhle vesmír dál a dál dokurvit, že se to bude stejně dokola srovnávat s jeho konkurentem Myšáka, nikomu se do toho ruce dávat nechtělo. Já vám nevím, ať už s tím Gunn možná do roka a půl něco upraví, že nacpe Wonder Woman víc ponožek do podrpdy, nebo dá Badmanovi do slipů lilek, nebo hůr odoperovanou važínu, tenhle DCverze No. 2, bude z mých očekávání stejně na vepřového lanýže. Jo, já jsem se pořád nepustil do filmu. Popsal bych to asi jako ingredience do guláše, který má stejnou recepturu, stejné gramáže aby to byl classic blockbuster určený vesrkze jen pro masu lidí, a rodinky, který tráví víkendy v obchoďáku, a nemají co k práci, tak jich to bude bavit. Já jsem celou dobu uvažoval, že jako manga nebo anime kresleňák by se to jevilo o třídu lepšejc. Chce to ale přidat trochu eRko, to koření, ten pepř toho guláše, co trochu štípe na jazyku, ale má to správnej říz. Nejlepší zakončení roku, protože alespoň si Vodní muž nenatrhl tolik prdel, jako Shitzam, Fleška, Blue cockroaches.. i když mě se Fleškarta dost líbila, asi nemám pořádný vkus, ale koho to zajímá? RIP ACDC, nebudeš nám chybět. Ale ne, Aquaman je trubka..

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Ty svátky dají jednou zabrat, nejsem zastáncem tradic, takže obalovat kapra, který má tři triliony kostí, bramborový salát se žluklou hořčicí, a trapné linecké cukroví, nejsou zkratka pro mne, i když jsem se tomu nevyvaroval, stále mě ještě čeká návštěva biografu, ale co jsem si nemohl do konce roku ještě odpustit, že jsem letos úspěšně ignoroval celou disneyovskou propagandu, a jejich finanční propady, které za letos stojí má 3/4 na svědomí právě Dizny. Když budem hloupě vést tenhle nekonvenční kolotoč kvantity, kontroproduktovnosti a dalších výplodů pekel mazaného myšáka, nejen že nám budou měknout mozky, ale začnou se kurvit legendární klasiky jako právě Indy, jako zlomená kostnatá mrtvola, vylovena ze šatníku jako nové sáčko na ples v pohřebním ústavu. Dlouho nesleduju nové díly simpsonů, ale pokud v seriálu ještě žije děda Simpson, tak Indiana Jones hodně připomíná dědu Abea, co si po ránu vyloví ratafáky ze skleničky, a jen zatažen do šílených eskapách zlotřilého pana Burnse, je potopen do oceánu, je hozen do honičky jako prase na porážku, je neustále zmaten, co nevidět dostane mrtvičku, a svým žvatláním bude vzpomínat na dobu 19dickety2, kdy se nesmělo ještě používat číslovka dvacet, tak se muselo používat dickety. Nebaví mě neustále poslouchat jak je Indy starej, jak má bolavé záda, jak není nejmladší, co kurva chcete po 81-letém důchodci, ty vole?Proč má HolejÚd stovek miliard na natočení nějakého blockbusteru, když ty peníze nejsou v tom filmu ani vidět. Okey, plat Fordovi a Madsovi se zatáhnout musí, ale i ta premise oživovat staré vykopávky, kde před 30 lety pokojně a hojně už dávno chcíply. Není to problém jen u Priznyho, ale bohužel už celkový trend moderní kinematografie. Nostalgie? Fajn, vzpomínání na skvělé osmdesátky možná nějakým dědům připomene, kdy se mohli pohodlně ještě vychcat bez zvětšení prostaty, ale ty děcka mají taky vzpomínat, když 150 minutový film je příliš dlouhý, a co je pod 30 sekund, nedokážou ovládat svou pozornost, a tohle bude přímo peklo. Krásná degredace a separace celé božské sérii dobrodružného archeologa. RIP Diáno Džounsi. Ta ženská byla tak otravná, že si zasloužila od Indyho ránu do koulí. A ten digitální vosk vypadá dobře, ale má to připomínat film nebo hru na PS2? P.S. znělka mi hrála i druhej den při souloži, a přirážení aspoň sedělo k tempu, ale ten si můžu pustit na YouTube, a nepouštět se do trapnofilmu, že?

Čtverec (2017)

moc, ale moc..

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Možná moje chyba, že na to koukám skoro o 10 let později, v době kde máme za sebou čtyři Johany Kvóty, tři 96 hodin v doktorské čekárně, nebo tři tisíce separátů Rychle a chlupatě, protože kdybych dokázal přežít bez těchle hřebíků do rakve ve světě akčních filmů, a nejkozatějších blondýnek, co kvér váží víc než jejich ploché tělo jepice, kteří solí dardy do koulí víc než plechovej ksicht Johna Ramba, možná by se norské Fargo líbilo o to více, ale já mám s tímhle žánrem více neštěstí než prospěch, a rymejk mě oslovil více, protože jsem ho viděl dříve, a je to laciná napodobenina, a kámen úrazu když amíci kurví evropské originály. Sníh neodpouští, a pomsta se podává nejlíp ledově, s hrnkem grankem. Skarsgård je fajn, ale moc mu jeho pomstu nevěřím, a tupě každému jebat tečku do hlavy, a na straně těch mafiánů, bylo moc snadné je zabít, když nekladli žádný odpor, ale nejsem Cinema Sins, na to jsou jiný odborníci. Na severu se s těmi emocemi moc hlavu nedělají, toť asi vše.

Blok 99 (2017)

Jo, jo. Vnitřní pacifista si jen otřel mrdku z trenek, a laškovně pokyvoval, že chce víc a víc.. tohle je droga - surové, realistické a úžasné ❤️

Dealer (1996)

Hmm, tak smekám Refnovi, že jeho režijní debut si zachoval nějakou svou autentičnost jak by se na devadesátkové thrillery hodily. A taktéž je zajímavé vidět, kam se pozdějš posunul na Drajv, který doteď zůstává na pozicích jeho nejlepšího filmu. Režisér nemá velké ambice, a neprojevuje svůj čirý pohled na svět, ale sází na zmíněnou autentičnost, brutalitu a syrovost. Což využívá do své práce i výborný režisér S. Craig Zahler [blok 99, na špatné straně], ale Refn není Zahler, a to je tak jediný problém, protože do postav se vůbec neumíme vžít, což napomáhá i tomu, že obsadit vocasy z ulice místo opravdových herců, je razantní problém. Ano, je tu Mads Mikkelson, což v roce 1996, kdy ho prozatím nikdo masivně neznal, jako například teď, a jeví se jako špatný meme na Ali G Indahouse, co potřebuje čtyři kurvy aby mu kouřily lofasa, a jeví se jako totální vymaštěnec, ale on je kurva dobrý herec, hlavně do dramatických rolí, ale i přesto zahrál potetovaného debila přesvědčivě. Zatímco hlavní vošoust, neboli Dealer nemá žádné charisma, a chová se jak namachrovaný pikolík, pokud nemá dojít k lámání “kostí”, a vyplacení lichvářovi je jak střelená hus, zkrátka pes který štěká, nekouše. Nu ale pak dojde místo na Zlatka, kurva on je tak výborný herec, a opět jsem se dozvěděl, že jsme ho nedávno mohli vidět v Trojúhelníku smutku jako Krále hoven. Dobře, film není sice potřeba vidět ještě jednou s kumpány, co mají stejný vkus na filmy jako já, protože by mě to ani dost otravovalo, ale přesto je film fajn. Dánština je hodně kousavá. Nu nic, ještě číhnout jak se s tím popasovali britští koloniálové, s jejich rymejkem. Mám speciální koření z Jugoslávie. Vegetu.

Potvora (2017)

seveřané, a obzvlášť seveřanky mají v těle kus valhally.. “Ahoj, začala jsem se s někým vídat. Díky za pochopení! Neva, v pohodě, ozvi se až se rozvedete..”