Lupin (2021) (seriál)

První sérii jsem už recenzoval. Teď to vezmu globálně. Ať už jsou pohnutky jakkoliv ušlechtilé, bude zloděj vždy jen zlodějem. Okrádat staré babky a dědky  a z utržených peněz si pak sám žít na vysoké noze není zrovna gentlemanské a ani to není o nic lepší, než ti které okradl. Hrát si na geniálního zloděje s dokonale promyšlenými plány loupeží a přitom ohrožovat nevinné lidi a své blízké….To prostě není dobré. Kvůli tomu a dalším věcem (viz recenze první série) jsem si nedokázal najít k hlavnímu “hrdinovi” cestu. A opravdu jsem se snažil. Postavu inspirovanou románem od Leblanca jsem si představoval úplně jinak a tento seriál mé představy absolutně nesplnil.

Batman (2022)

Nedělejte z toho Batmana. Město - prostě někde v Anglii a v USA postrádalo tu známou depresivní atmosféru a komixovost. Sice tam furt pršelo a byla tma, jenže to nestačí. Hlavní představitel se do role nehodil zejména s ohledem na všechny ty borce, kteří ho hráli před ním a to už jsem měl i s Balem problém - kdybych jen tehdy tušil co přijde! Po celou dobu sem se nemohl ztotožnit s filmem, jako s Batmanem. Stále mi skákalo do mysli, že je to dobrej akčňák, ale ne Batman. Takovej spíš Max Payne s okřídlenou krysou. Taky se tu objevil podle mě nejhorši Batmobil, který v podstatě potvrzuje a odráží to, co se zde snažím říct - skvěly auto, parádní tlumiče, dobra honička, ale Batmobil? Ne! Je to prostě zvláštně naroubovaný film, divně pojaty Batman, který mi nesedí. Nicméně Catwoman byla skvělá a Penguin taky - jako akční film s prvky detektivky by to bylo opravdu mnohem lepší..

Lupin - Série 1 (2021) (série)

Moje naprosto přesná představa postavy Lupina se absolutně neslučuje s hlavním představitelem tohoto seriálu byť si moc dobře uvědomuji, že Assane (Omar Sy) se jím pouze inspiruje a nesnaží se ho nahradit. Nicméně i tak je velmi vtipné sledovat například  jeho převlek "oranžové čepice" za přeříkávání odstavce z Leblancovy knihy popisující mistrnou dovednost dokonale měnit podoby. Autoři si to sice uvědomili a tak se Assane převlékne za dědka s hadrem na palici, ale stále platí - je to moc nápadné! Chci tím říct, že nenápadného člověka by neměl hrát dvoumetrový hromotluk s velice výraznými rysy, které nezmění ani jeho pokus s falešným obočím a bramborovým nosem...LOL. I kdyby ale hlavní postavu hrál jiný herec, pak by to nezměnilo bolestné sledování zřejmého děje, kde opravdu útrpně čekáte, kdy Assane za použití svých složitých triků s fantastickým rozuzlením a s odříkávání zásad a metod z odstavců knihy konečně přijde na to, co bylo zřejmé již od druhého dílu. Abych jen nekritizoval, tak uznávám, že některé triky a nápady jsou moc dobré a kreativní. Jenže co naplat, když pak Assane udělá několik tak triviálních chyb kvůli kterým například zemře člověk? Je to, jako matematik, který vypočítá hmotnost Marsu, ale v obchodě ani neví, kolik má rohlíkůů v pytlíkůů a u někoho takového na detailech opravdu záleží, pokud si chce hrát na Lupina!!!!!! P.S. Všimli si autoři, že je to černoch, nebo to je jen další dokonalý převlek?

ADAM: 3. díl (2017)

Umí, má talent, ale co já s tím? Tohle je video na prezentaci pro investory.

Zygota (2017)

Mě tohle spíš přijde, jako marketingový tah. Reklama pro investory, než zážitek pro lidi. Co naplat, že má dost zdařilých krátkometrážních filmů, když je to všechno jen okrajově načnuté....Talent jistě má, jenže to chce celovečerák. Opakuji - nemám rád nedokončené příběhy. Je to jako předehra bez vyvrcholení to nikdo nemá rád.

Rakka (2017)

Nemám rád neukončené příběhy, když mě něco zaujme tak chci vědět, jak to dopadne. Nicméně zpracování je perfektní a jako reklama se studio předvedlo. 1* extra navíc za Weaver.

Cyberpunk: Edgerunners (2022) (seriál)

Night City znám, jako svoje boty. Nikdy mne nenapadlo, že v tom městě žijí lidé, kteří mají nějaké osudy, nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, jak se tam asi žije "obyčejnému a normálně" pracujícímu občanovi, že by někdo takový tam mohl mít vlastní sny a plány.....Vždy jsem tam dělal akorát bordel a bavil se na jejich úkor. Pro mě osobně je uspokojivě vzrušující sledovat tento cyberpunkový seriál zasazený do Night City kde mě nic nepřekvapí a kde se cítím, jako doma. Ten svět, ten úchylný, špinavý, drsný a zároveň nádherný svět a jeho prostředí mne moc bavilo a já si užíval každou projížďku a procházku městem a jeho okolím. A teď se tato možnost nabízí naprosto všem. Nicméně si tohle nedovolím doporučit nikomu, kdo nemá rád Anime, nebo spíše nikomu, kdo nehrál Cyberpunk 2077. Pro takové lidi mám jen návrh, aby si poslechli aspoň soundtrack, který se velmi povedl. P.S. Nadchla mne představa (vzhledem k tomu, že je to jakýsi prequel), že bych tento seriál shlédl před samotným hraním hry. Máte někoho, kdo se teprve chystá hrát CBP 2077? Tak mu to doporučte a jen záviďte, že má tuto možnost!

Hra na oliheň - Série 1 (2021) (série)

Na každého jednou dojde. Možná je dobře shlédnout seriál o kterém je ze všech koutů slyšet s velkým odstupem. Přes skvělý nápad a asijské prostředí, ve kterém kdo někdy byl, tak zákonitě musí cítit "vůni" jejich ulic a přilehlých stánků až po výběr herců a hudby bylo všechno naprosto v pořádku. Provedení samotného průběhu "hry" už mělo podstatné trhliny z nichž pro mě nejpodstatnější byla snaha "pořadatelů" o jakousi čestnost či fair play, kterou stále tolik proklamovali, aby pak vše v mnohých dílech hodily za hlavu jen proto, že je to tak napsáno ve scénáři - velmi mi to ubíralo na zážitku a vytrhlo mne to vždy ze sledování. Připomnělo mi to, že nic není dokonalé. Skvěle organizovaní pochopové, mezi kterými se skryjí obchodníci s orgány a jako bonus policajt, který hledá příbuzného to vše v prostředí prošpikovaném kamerami, tajné šoustání na hajzlu, skrytý hráč, kterého si museli pohlídat....... Pak ještě osobní rýpnutí do stylu asijského hraní a gest, které nemusím. Mě to tedy celkově tolik nenadchlo, abych o tom básnil a vyprávěl. Možná, kdyby mi některé hry byly bližší, nebo kdyby byly v prdeli ryby, tak by.....Nebo kdyby perfektní kočičky Jung Hoyeon a Yoo-mi Lee ukázali něco navíc, pak bych dal 5*....Některé díly byly ovšem velmi povedené, příběh pěkně rozvinutý s nečekanými zvraty a konec jak se patří pro správné těžaře.

Neznámí (2022)

Australskou tvorbu vždy poznáte buď podle přízvuku, nebo prostředí či stylu. Popravdě jsem zatím neviděl žádný film, nebo seriál jejich provenience ze kterého bych byl opravdu zklamaný, možná je to tím, že od nich nic neočekávám. I tento film se drží na pomyslné laťce i když je velmi divný, zejména stylem vyprávění příběhu, kdy divák tápe zda se děj odehrává v přítomnosti, minulosti, nebo v budoucnosti. Tápal jsem nad tím, jaký smysl mělo vůbec celé to divadélko, jaké uspořádali kvůli Henrymu a záviděl jim, že na to mají Australani prostředky. Film není ani tak drama, ve kterém byste se zatajeným dechem čekali na to, jak vyšetřování dopadne, zde je Henry skutečně tím, za koho ho policajti mají. Spíš si říkáte: "sakra co je to za člověka? Je to buzerant?". Dokonce - a já říkám naštěstí - nesedí ani samotný popis filmu, který tvrdí cosi o "důvěrném" vztahu policajta a podezřelého, protože jejich snaha o sblížení nakonec díky bohu nedopadne....Film je spíš opravdu pouhé vyprávění o jednom případu a o tom, že v Austrálii není tolik dobytků, jako v Evropě. Je to náhled do policejní práce, pohled do hlavy a psychiky člověka, který se musí sblížit s potenciálním úchylným vrahem a vyrovnat se s veškerými emocemi a možnými hrozbami sám. Henryho role mi po celou tu dobu připadala spíš, jako vedlejší byť se vše točilo okolo něj. Fakt, že i vrah potřebuje kamaráda mi přišel velice nechutný a mentálně nepříjemný. Je to silná ukázka toho, že vrah je člověk, je to bytost s potřebami, jako máme i my. To, jak se dokázal Henry odhalit a "věřit" mi přišlo vyloženě na blití. Přímo mě štvalo, že někdo takový má nějaké potřeby, problémy, dokonce, že očekává pomoc....Opravdu zajímavý film, který není pro každého.

Bledé modré oko (2022)

Příběh a hlavně děj filmu není stavěný na to, aby rozuzlení přišlo 5 minut před koncem. Vyšetřování případu pak vypadá, jako nelogická fraška rozplétaná náhodnými a nahodilými kroky danými scénářem a nikoliv schopnostmi Landora. Velmi to filmu uškodilo a větší smysl by dávalo pokud bychom Landorovi pohnutky, nebo aspoň některé souvislosti znali předem. Rozhovory ve filmu, zejména ty, které vedl E.A.Poe mi někdy nedávali smysl a bylo těžké si je vyložit. Přišlo mi zbytečné tuto postavu takto napsat nehledě na to, zda taková skutečně byla (celkově vzato tam mohl být kdokoliv jiný, jakýkoliv jiný kadet). Film nesplnil mé očekávání a celkově jsem zklamaný z tak promarněného nápadu. Filmy tohoto žánru mám opravdu rád obzvlášť z takto atraktivní doby a prostředí. Byť závěrečné vysvětlení dává ději, Ladorovu chování a jeho určitým krokům smysl nelze ho přijmout s uspokojením protože na to nebyl film prostě připraven/vytvořen.