Equilibrium (2002)

Na film jsem se společně s mamkou těšila a byla jsem spíš zklamaná. Mamka film ani nedokoukala, stejně jako mně i jí vadilo přespříliš bojových a nerealistických scén. Podle mě je to zbytečně zahozená šance, protože námět mě zaujal velmi. Zatímco v Matrixu veškeré sci-fi scény fungují na 100%, tady jsou chvílemi až úsměvné ne-li úplně zbytečné. Prostě zajímavý nápad, ale špatné zpracování.

Odpočítávání (2010)

Miluji, když nám filmy něco sdělují a mají nosnou myšlenku, což je tento případ. Takže netradiční námět je jedním slovem paráda. Ztvárnění se rovněž povedlo, režie bez chybičky. Výkony herců - Samuela L.Jacksona, Carrie-Ann Mossové i Michaela Sheena jsou přesvědčivé a provokativní. Odpočítávání určitě budu chtít vidět znovu a jednoznačně doporučuji každému. Tady nuda nehrozí a určitě budete svému svědomí po čas filmu klást otázky, co byste v dané situaci dělali vy.

Stopy spravedlnosti (2017)

Akční filmy nevyhledávám, ale tady jsem udělala výjimku a nelituji. Film měl spád, nečekané zápletky, neměl přehršle bojových akcí a kromě Jackeho Chana tam exceloval i záporácký politik Pierce Brosnan.

Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti (1999) (seriál)

Kriminální seriály nemám zrovna v lásce, ale tohle je výjimka. Sedí zde naprosto všechno, od kamery, scénáře po výkony herců. Na seriál mě upozornila mamka, která by jako skalní fanynka dala určitě pět hvězdiček, já to vidím o jednu míň.

Taxi 121 (2016)

Scénář i kamera dobrý, udržela jsem pozornost, přestože mi vadily průměrné výkony herců. Povedla se závěrečná scéna s telefonem, kdy alespoň zezačátku se Filipu Tomsovi konečně zatřásl hlas a dal najevo nějaké emoce. Škoda, že v době natáčení ještě neznali tvůrci identitu vraha a tak na skutečnost film navazuje jen velmi volně.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Ač mám ke světu módy spíš averzi a představuje pro mne povrchnost a symbol konzumu, u filmu jsem se pobavila.

Náhradníci (2000)

Na tuhle oddechovku jsem se rozhodla podívat zejména kvůli Keanu Reevesovi a nic moc jsem od ní nečekala, protože sportovní komedie nejsou moje srdcovka. Tento film měl svěží tempo, ale někdy jsem neudržela pozornost a nevím, jestli vinou filmu či mojí. Možná by to chtělo film vidět ještě jednou, pro lepší pochopení. Takhle je to zatím tak Na 60%.

Dívka (2012) (TV film)

Poprvé jsem Siennu Miller (zde jako Tippi Hedren) spatřila ve Warholce, kde hrála úchvatně. Tam stejně jako tady ztvárnila dívku, kterou špička ve svém oboru (zde Alfred Hitchcock, ve Warholce Andy Warhol) vytáhla na vrchol, aby ji pak kariéru z důvodu osobní nevraživosti či žárlivosti nebo majetnických sklonů zničila. Jsou lidé, kteří takový životopisný výklad kritizují, ale na mě to působilo přesvědčivě. Dívku jsem viděla v televizi nedávno a určitě, až budu mít možnost, se na ni podívám znovu.

Wyatt Earp (1994)

Westerny nijak nevyhledávám, protože jsem jim nepřišla na chuť. Wyatt Earpa jsem tak shlédla z donucení s rodinou a... byla jsem unešená. Ani chvilku jsem se nenudila a třešničkou na dortu byl samotný Kevin Costner, který prostě umí. Líbila se mi kamera, zpracování, zápletky, herci.... Klidně bych si to dala znovu. 80%

Ona (2013)

Sci-Fi, které se odehrává v blízké budoucnosti. To, že nás internetové sítě pohlcují čím dál víc je fakt, od kterého se děj filmu odpichuje. Bylo zajímavé sledovat nedalekou budoucnost, ve které se umělá inteligence stává přirozeným společníkem člověka. Po celou dobu filmu jsem byla napnutá, kam až přátelství člověka se "strojem" povede a závěr byl nečekaný a potěšil mě. Joaquinu Phoenixovi jsem po celou dobu filmu věřila, komorní pasáže vyžadovaly excelentní výkon a on se s nimi popasoval opravdu přesvědčivě.