Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 76 101
    • 18.1.2017  22:02
    Ctrl Emotion (studentský film) (2009)

Nevíte někdo, jestli se Kotek soudil s PIXARem, že mu s jejich V hlavě ukradli nápad a udělali místo romantickýho dramatu pohádku pro celou rodinu??

• 17.1.2017  00:12

Roztomilej kozatej kočkopes, kterej má tu smůlu, že sem ho viděl až po Vlkovi z Wall Street a Sázce na nejistotu. 1/3 komedie, 2/3 drama a 3/3 gangsterka. Všechno strašně fajn, ani jedno ale dotažený ke stoprocentní zábavnosti, neřku-li filmový dokonalosti. Dohromady tenhle žánrovej bordel pod nesebejistýma tvůrčíma rukama hodně ztrácí.

• 16.1.2017  18:08
    Pustina (TV seriál) (2016)

Kriminální seriál, kterej ze mě udělal debila a já mu za to děkuju, protože jsem díky tomu nebyl schopnej dělat poslední dvě hodiny v jeho režii cokoliv jinýho, než divoce teoretizovat s drahou polovičkou o tom, kdo všechno tu teda nakonec má to černý svědomí. Skvělí herci, neskutečnej oku lahodící vizuál, a po Hořícím keři druhá česká televizní věc, kterou bych se být tvůrcema nebál vozit po všech možnejch festivalech a machrovat s ní do aleluja, páč tohle jde prostě totálně mimo veškerou naši ostatní seriálovou tvorbu, i tu nadprůměrnější. Kdyby se do Pustiny přidalo víc sněhu, ledu a obláčků páry u úst postav při dialozích, vůbec nikdo by nepoznal, že se ve skutečnosti nejedná o další severskej mrazivej thriller par excellence.

• 15.1.2017  00:38

Podobně obohacující, jako když jedete po x-té dvě hodiny vlakem do práce a znáte všechny zastávky před cílovou stanicí nazpaměť, tušíte na koho zhruba narazíte v kupéčku, a taky co se bude míhat za oknem. Jen občas vás venku zaujme něco, čeho jste si nikdy předtím nevšimli, ale vlaku to je jedno a žene se zarputile dál, cesta je dlouhá a vy víte, kam nakonec dojedete...

• 14.1.2017  19:59

Dvě nařachaný scény (záchod a parkour se slepicí) nadprůměrnou komedii nedělají, navíc to má od začátku do konce sestupnou tendenci (gagů ubývá) a je to strašně ukecaný; chci fórky spíš vidět než je slyšet. Kvituju, že si to vlastně celou dobu dělá prdel z Padesáti odstínů šedi.

• 13.1.2017  06:53

Jediná výtka jde na vrub scénáristy, kterému jsem úplně nevěřil celkovou enormitu toho lidského cirkusu, vyvolaného nastalou senzací, jinak mě ale zasypaný Leo a hyena Chuck dokonale vmáčkli do gauče. Jak jde o prachy a slávu, neznají lidi bratra.

• 12.1.2017  17:49

Měl jsem za to, že je tahle hororová klasika spíš komorní bubáckou záležitostí, odehrávající se až na výjimky v jednom obřím domě. Jaké tedy bylo mé překvapení, když v ní Peck procestoval skoro půlku zeměkoule a navštívil spoustu starodávných atmosférických míst! Prostě takové strašidelné mysteriózní dobrodružství! Nebojím se tvrdit, že kdyby někdo do prvního Indiana Jonese přidal 300% hororu, vypadalo by to zhruba nějak takhle (mrk mrk).

• 12.1.2017  05:52

Pánové DiCaprio a Affleck ať mi laskavě vysvětlí, co si mám z jejich nejnovějšího filmového výtvoru asi tak odnést nového, pokud mám za sebou mafiánské fláky jako Road to Perdition, Black Mass, Gangster Squad, Darabontovo Mob City anebo ještě lépe Scorseseho monumentální Boardwalk Empire. Právě gangsterskému Impériu z Atlantic City je totiž Pod rouškou noci až tak moc podobné, že v podstatě jen zhušťuje celý tento seriál do několika čtvrthodinových epizodek ve dvouhodinové stopáži. Ty pak sice každá mají svou malou pointu a dohromady i jakž takž utvářejí jakousi pohnutou biografii jednoho ambiciózního mafiána, všechno už tu ale bohužel bylo viděno dříve a s mnohem ucelenějším příběhem. A proto tentokrát ne. Ben je pořád skvělý režisér, jako scénárista mě ale s Live by Night neměl šanci zaujmout...

• 11.1.2017  22:48

Laika musí nutně přijít s cheesy explorativní temnou fantasy v duchu série Gothic, protože přesně v tomhle prostředí teprve naplno vynikne onen neuvěřitelný smysl pro detail. Chci v tomhle kabátku bloudit temnými hvozdy, zkoumat hluboké jeskyně a plížit se strašidelnými hrady. A chci to co nejdřív!

• 11.1.2017  18:18
    Nebraska (2013)

Dvouhodinový tribut důležitosti vřelých rodinných vztahů v minimalistickém komediálním dramatu. Nejsympatičtější dědula a babča široko daleko! Barvy by tomu hrozně ubraly na melancholii, černobílá byl dobrý tah.

• 11.1.2017  09:12

Spousta prázdných keců okolo (Vikingové nikdy nebyli na povídání), málo vtipných gagů a poměrně odbyté hlavní závody. Roztomilý to je ale naštěstí furt stejně, tak proč ne.

• 9.1.2017  22:48

Přípravka na letošního Aliena v hodně silným mystery, který vám nic nedá zadarmo. Je důležitý, nenechat se ze začátku odradit na první pohled lacinou formou a taky zdánlivě provařenou pointou. Ten film totiž moc dobře ví, jak navenek působí, a je mu to úplně jedno. Režisér si je vědom silnýho scénáře, a divák by mu měl věřit: nechat se vést za ruku až ke konci. Sice několikrát zakopnete, ale to nevadí. Nevzdávejte to a vydržte.

• 9.1.2017  20:39

Když si myslíte, že hra na kočku a na myš už nemůže být zvrácenější, krvavější a vypjatější, přijdou Korejci a kopnou diváka do zadnice. Čekal jsem soft verzi Seven a místo toho dostal přemrštěný revenge thriller. Napínavé a drsné, ale naneštěstí i sakra dlouhé a doslova pekelně nereálné.

• 8.1.2017  23:36

Nejuhozenější vyznání lásky a přátelství až za hrob v historii pohyblivých obrázků. Bonus: smrtící kadence mezidruhových fórků všeho druhu. Slovní Star Wars vs. Lord of the Rings bitka scénkou století.

• 8.1.2017  20:38

To je tak krásný, narazit v dnešní přespoilerovaný internetový době na deset let starej Tarantinův film, vo kterým v podstatě nevim, co se v něm bude dít! Člověk si myslí, že podle názvu a režiséra jakž takž ví, do čeho jde, a pak mu fikaný hrátky se scénářem vyrazej dech. Poslední přetuněná čtvrthodina je blaho!

• 8.1.2017  00:50

Mám si po tomhle švihlým romantickým bizárku myslet, že jsou Francouzi větší blázni než Japonci? Asi jo. Kladivo na realisty a růžový brejle pro všechny stydlivý snílky, který maj problém oslovit cizince na ulici, ale jinak by se ve skrytu duše pro všechny rozdali. To neberu. Stejně často jako jsem se od srdíčka zasmál, sem si i zároveň přál, aby to celý bylo mnohem kratší.

• 7.1.2017  20:55
    La La Land (2016)

O lásce, o slávě, o moci peněz, o umění milovat a dělat těžká rozhodnutí, a o všem mezi tím. Život není La La Land.

• 6.1.2017  16:10

Asi mi v sále pustili úplně jinej film. Ale já po Macbethovi věděl... Okouzlen od prvního letu dravce (za doprovodu našláplé moderní popové odrhovačky!) až po finální skok víry. V mých očích tomu nechybí vůbec nic, čím by se měl pompézní blockbuster podle slavné herní značky vyjímat: téměř nepřetržitá efektní akce (nevěřte buzzu zklamaných kritiků), boží vizuál, rozmáchlá hudba, drahá výprava a parádní herci. I osudová storyline mě dokonale pohltila, naštvané řeči o zmateném a nepochopitelném ději jsou dokonale mimo; bez thrillerové linie v přítomnosti by Assassin's Creed mávnutím ruky ztratil půlku sebe sama. Vynechání kina by mě hodně mrzelo, tak ať vás ty hejty zbytečně neodradí. Doma si totiž tu epiku nikdy tak nevohulíte...

• 5.1.2017  20:44
    Super Team (2015)

PIXAR duševní. O vůli hledání kompromisů na místech, kde se jednomu taková služba dost možná nemusí vrátit zpátky. A také o vnitřní síle, kterou je k dělání podobných ústupků často nutno vyvinout. Když ale odměna nakonec přeci jen přijde, tak ten pocit stojí za to... ne? Škoda, že se celkem milé poselství ztrácí v jakémsi mozaikovském vizuálu, a na kraťas i docela odbyté akci.

• 4.1.2017  22:49

Tihle fanoušci jsou vážně borci, natočit v podstatě za pakatel něco tak podobnýho tomu nejlepšímu z původních Star Wars! Snad to viděl J.J. a sežene jim v Disney fleka, zasloužili by si to.

• 3.1.2017  22:49
    Projekt Černá Voda (studentský film) (2015)

Tragická práce s nahodilými lekačkami, při nichž úřaduje předimenzovaná zvuková stopa za sprostým účelem ryze infarktového efektu. Jinak ale nezapřu, že jsem se bál víc než u novýho Blair Witch, mrazilo mě taky pravidelně, no a atmosféra se tvůrcům celkově dost povedla. Úsměvná amatéřina co neurazí.

• 2.1.2017  23:48

Veleprůměrná tuctová krimi do počtu plná velikých hollywoodských jmen, ale zároveň mdlých hereckých výkonů. Odtažité a bez jakékoliv chytlavější zápletky či zapamatováníhodné scény. I slabší epizody libovolné CSI dokáží pobavit lépe.

• 1.1.2017  21:32
    Dcera (2015)

Skvěle napsané postavy a ještě lépe zahrané vztahy mezi nimi v docela těžkém dramatu o tom, jakou paseku dokáže natropit jedno dlouho skrývané rodinné tajemství. Pro milovníky severské evropské kinematografie povinnost, Australani taky umí.

• 31.12.2016  16:27
    Westworld (TV seriál) (2016)

Je nesnadné psát o 1. sezóně Westworldu jako o zklamání (protože HBO), nicméně i takové dojmy si lze z letošní seriálové produkce největší kabelovky odnést. V na první pohled sympatickém kříženci sci-fi a westernu sice jsou vidět prachy a solidní technické zázemí, prvoplánovitě přestřelený a naivní příběh o lidské bestialitě a emoční chladnokrevnosti už mi ale takovou radost nedělal. Neplést si prosím s neschopností pochopit veškeré dějové nuance a nosnou dramatickou kostru: poslední část se povedla a nemálo puclíků zapadlo na ty správná místa. Jen mi prostě v každé epizodě děsně vadilo koukat se na něco, co je schválně scénáristickým dnem, u kterého by se měl sarkasmu a ironie znalý divák bavit. Nebavil. Naopak trpěl u dementního chování postav, přiznaně umělých dějových berliček, a také kvůli načančané nesmrtelnosti všech zúčastněných charakterů. A právě tahle poslední výtka mi zdaleka nejvíce bránila v registrování jakýchkoli empatií ke komukoliv, koho jsem za těch víc jak 10 hodin na podzim v bedně sledoval.

• 31.12.2016  16:05

Poslední letošní den jsem se rozhodl strávit s vetřelčím dokumentem obřích rozměrů, abych se správně namlsal na rok 2017, který začne už za chvíli, a ve kterém bude Ridleyho aliení sága pokračovat...

• 31.12.2016  00:08
    Život Adele (2013)

Tak procítěný herecký výkon, že jsem se díky němu na tři hodiny ocitl v úplně jiném těle... Intenzivní fyzická i duševní intimita.

• 30.12.2016  19:33
    Blair Witch (2016)

U sledování "jedničky" jsem byl dvakrát mladší. To dneska přímou úměrou znamená dvakrát méně strachu, zdá se. Teda minimálně. Nic mi to nedalo, simulátor hrůzy se podruhé nekoná a bubák ukradenej z jedný známý gamesy prostě vůbec nepřekvapil. Uvědomujete si, jak je v hororech čím dál tím těžší přijít s novou originální děsivou abominací?

• 29.12.2016  00:22

Horor s příběhem a není to oxymorón. Nutí k soustavnému přemýšlení a hádání ústřední pointy, přednáší to nejlepší z oblíbených archetypů žánru a oslňuje zručně dávkovanou mírou oldschoolu. Navíc používá známé a kvalitní herecké tváře k umocnění a věrohodnosti zážitku, což má signifikantní vliv na celkovou atmosféru. Je taky skvělé, jak se démonický casting vyřádil při výběru hlavní ženské postavy, a teď nemám na mysli jenom ten dlouhotrvající full-frontal (jestli jste si někdy u hororu stěžovali, že je v něm málo koz - já vím že stěžovali - tak tohle je přesný opak). Vytýkám pouze občas rušivé lekačky.

• 28.12.2016  22:01
    Klauni (2013)

O odpouštění. Veliký evropský !! film a permanentní natěšenost, co dalšího přinesou v každém novém záběru hrátky s kamerou.

• 27.12.2016  10:48

Mini-depky s dítětem v hlavní roli sou nejhorší! Bylo mi ale řečeno, že já prej takovej přísnej taťka pravděpodobně nebudu, páč se i po víc jak třech dekádách plazení po Zemi chovám jako náctiletý děcko. Takže ať žijou geeci neboť maj šťastnější život a veselejší haranty.

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 76 101