Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 26 52 77 102
    • 24.2.2017  23:36
    Noroi (2005)

Jak mám věřit rádoby pravému dokumentu, ve kterém jeho tvůrci upřednostňují senzaci před zachováním vlastního duševního zdraví, a ve vyhrocených situacích dokonce i života? Na efekt. Mrazivý chvilky to ale má a není jich málo...

• 22.2.2017  23:16

Feel-good terapie pro pesimistické realisty se sklony k nenadálým záchvěvům melancholie.

• 22.2.2017  00:58

Horor naruby. Příliš razantní a nesmlouvavé vhození do předem nijak nebudovaného, odbytě vystavěného děje. Jde to do hloubky na nesprávných místech a snaží se o svižné lekačky tam, kde by naopak měla atmosféra houstnout. Dokonce i bubák stokrát provařený jinde... Vlastně ani nevím, proč jsem na tuhle bídu byť i jen dvouhvězdičkově hodný, asi kvůli těm pěknejm babám. Ach jo. Neměl sem před tím dohrávat Resident Evil: Biohazard.

• 21.2.2017  19:01

Pravda je tam venku. Smysluplná a odzbrojující katarze už dnes v ryze dramatických filmech moc často na přetřes nepřichází, spíše (a výhradněji) v jejich akčnějších podobách - a tudíž ve zcela jiných žánrových odvětvích. Je proto velmi příjemné, ujistit se po letech v tom, že takový Bayona s důvtiplnou šokující pointou stále pracovat umí.

• 20.2.2017  23:37
    Moonlight (2016)

Little Chiron Black. Nedivácky rozvrstvenej film o věkových slupkách a svlékání kůží.Ten plakát je naprosto skvělej, ale až po zhlédnutí. Na Oscara to nevidim. Těžká konkurence letos.

• 20.2.2017  19:20

Pasteloví burtonovi x-meni pro adolescenty, ve kterých se kouzelný fantasy příběh z období válečných 40-tých let minulého století krásně doplňuje s cthulhu prvky pro otrlejší diváky.

• 17.2.2017  00:22
    Inferno (2016)

Kolosální dobrodružná konina, která si v ničem nezadá s tím nejhorším ze stáje Flynna Carsena. Cestování po světě a luštění legračních historických rébusů nikdy nebylo (a asi už ani nikdy nebude) nudnější.

• 16.2.2017  21:48
    Legion - Chapter 2 (E02) (epizoda) (2017)

První hodinu mě bavilo na to koukat, podruhý už je tohle psychedelický tlachání v padesáti časovejch dimenzích najednou značně únavný a nezajímavý. Snad jim tohle nevydrží celou sezónu. Chce to akci.

• 15.2.2017  23:09

Ne tři, pět, anebo možná i deset povedených fórů, jak většinou bývá v podobných new-age komediích zvykem. Ne, tady je totiž skvělýma gagama narvaná skoro celá stopáž! V půlce sem to přestal počítat. A pak přišla demoliční koule.

• 14.2.2017  16:24
    Legion - Chapter 1 (E01) (epizoda) (2017)

Svět potřeboval haluzáckou comicsovku tvůrců na LSD, která obrátí všechny zažité žánrové archetypy vzhůru nohama! Moc jsem si toho předem nezjišťoval, a ta hodinová nevědomost, jestli to je TEN David nebo ne, byla skvělým zážitkem.

• 13.2.2017  23:45

THRILLER. Z masa a kostí. S decentním mindfuck koncem podle mého gusta. Bezvadíkyještěprosím!

• 13.2.2017  12:12
    Loving (2016)

Jeden z "nejpomalejších" filmů, které jsem kdy viděl, v němž navíc z jakéhosi důvodu není příliš místa pro jakékoli okázalejší herecké výkony; ni bouřlivé emoce či vyhrocené dramatické scény, a přesto - anebo naopak právě díky onomu minimalizování všech umocňujících elementů - se jedná o nesmírně vtahující příběh.

• 8.2.2017  22:08
    Pearl (2016)

Wow, moje první zkušenost (vobčas si prostě přijdu, že sem právě vylez z jeskyně, tak sorry) s 360 Google Spotlight, a zrovna to musela bejt krátkometrážní dojímavá verze toho nejatmosféričtějšího z Firewatch a Life is Strange... no tak proč ne! Díky za ty emoce.

• 7.2.2017  01:06

Jednička se - ač nejslabší - snažila alespoň o minimum hororových prvků. Ty ale v sérii s přibývajícími minutami mizí čím dál rychleji, no a čtyřka už snad na úkor neustálého střílení bude pouhopouhým čistokrevným akčňákem! Pro mě zápor. Chce to zpátky do jednoho velkýho domu a nesnažit se o epiku v ulicích.

• 6.2.2017  00:09

Velký kudos tvůrcům za to, co nakonec dokázali z týhle švihlý černý komédie vytřískat za twisty a situace. Oblíbený film Toma Cruise a Nicole Kidman.

• 5.2.2017  23:54
    Temný Kraj (TV seriál) (2017)

Neschopnost. Byť se i jen přiblížit.

• 5.2.2017  00:10
    Christine (2016)

Vědět předem, jaký příběh se ke skutečné Christine váže, zdaleka bych si tohle 70's drama tolik neužil - doporučuji nic nezjišťovat a jít do toho naslepo. Jinak (ani nenominovaného!) Oscara za nejlepší ženskou hl. roli mám letos osobně jasnýho.

• 4.2.2017  01:34
    Úkryt (2014)

Věděli jste, že Vision natočil drama o dvou bezdomovcích, a do hlavních úloh obsadil Hulkovu přítelkyni a Falcona? No, tak teď už to víte! Srdceryvnost zde ale bohužel tlačí na pilu až tak moc, že mi často bylo spíš trapně než smutno... V rámci žánru průměr, jehož ignorování neublíží.

• 3.2.2017  20:55

Na CSFD snad není jiná adaptace dle slavného románu, která by měla více filmových verzí, a já se prostě musim pochválit, že jsem si napoprvé vybral tak zatraceně dobře. Jak to ta ženská dělá, že mě i napotřetí dokonale zhypnotizuje svým nezaměnitelným tvůrčím talentem? Cítím se pokaždý jako uhranutej a připadá mi, jako by to celý bylo točený jen a jen pro mé oči. Neskutečně hmatatelná živočišnost, jedním slovem magie. Až jednou Andrea v budoucnu přijde se syrovým hororem, vesmírnou sci-fi anebo putovní fantasy, odnese si v únoru toho krásnýho roku domů pytel plnej Oscarů. Fakt.

• 3.2.2017  00:38
    400 Days (2015)

V podprůměru přešlapující šablonovité mysteriózní sci-fi, kterému i přes legrační dřeva namísto snaživých herců neupřu, že ke konci hodně nutí k přemýšlení a sem tam dokonce i příjemně napíná!

• 2.2.2017  22:36
    The Canal (2014)

V základu se vlastně jedná spíš o solidně vystavěné strašidelné drama o vyrovnávání se se ztrátou blízkého člověka, než o čistokrevný horor. Několik znepokojujících obrázků ale z hlavy přesto jen tak nedostanu. Skvělý minimalistický soundtrack a dobrá volba hl. herecké hvězdy. 7/10 s tím, že ten vysvětlovací konec nemusel být.

• 1.2.2017  00:04

Ne. Žádný dítě nemůže tuhle nevýraznou pohádku s hned třeba nudnejma začátkama dokoukat, nevěřim tomu! Pěkná CGI potvora a vtipnej Urban, jinak prázdnota a šeď.

• 31.1.2017  06:58

Dle plakátu jsem mylně soudil, že bude fyzického strašidelna mnohem víc, hraje se ale spíše na psychologické bubáky. Drama vítězí nad tajemnem, mluvení převažuje nad atmosférou a lekačkami.

• 30.1.2017  18:49
    Margaret (2011)

Udělá z člověka prožití tragické události někoho jiného (nabízí se pochopitelně "lepšího"), anebo jen takový event posílí všechny jeho vlastnosti až k hranicím společenské snesitelnosti? Tuším, co chtělo být řečeno, ale moc mě to nevtáhlo. Divné postavy.

• 29.1.2017  22:13
    The Missing - Série 2 (série) (2016)

Menší bordel v překombinovaný zápletce a zlehka matoucích časových liniích, jinak ale stejně fajn jako před léty 1. sezóna. Dají se u toho prokecat HODINY, než se všechno krásně vybarví s poslední půlhodinkou. Fantastičtí herci.

• 29.1.2017  09:39
    Desierto (2015)

"This is my country!!" Jeffrey Dean Morgan uvádí: zrození Negana v uprchlickým slasheru s nejděsivějším čoklem široko daleko. Vášniví diskutující na iDNESu musí tenhle film milovat!

• 28.1.2017  23:07

Živí mrtví (1. řada) meets Já, Legenda meets The Last of Us. Takže jestli si něco takovýho dovedete představit a chtěli byste to ve dvacátý verzi znovu vidět v dalším dvouhodinovým celovečeráku, poslužte si. Zamrzí jen několik legračních nedomyšleností včetně sem tam trestuhodně nepřemýšlejících postav, jinak se ale jedná o fajn sci-fi béčko s celkem nekompromisní pointou. Jsem nějakým divným způsobem rád, že už to teď nemusim číst, mám doma jiný knižní resty...

• 28.1.2017  20:25

Brutálně přestřelený (jo aha, ona to je komedie, tak to pardon!) vztahový křepčení po britsku, který jde i napotřetí skoro úplně mimo mě. Renée oficiálně korunována nejneoblíbenější Daviesovou herečkou.

• 28.1.2017  13:21

I feel like I've just fucked America.

• 27.1.2017  00:07

Do masa tnoucí drama naruby, ve kterém děcka provádějí stokrát horší věci než dospěláci, a dospělí se naopak chovají jako banda puberťáků na základce. Mrazivý tu zdaleka není jen název.

<< předchozí 1 2 3 4 26 52 77 102