Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103
    • 25.3.2017  19:15
    Paterson (2016)

Poetická spravedlnost a nejoblíbenější film Terrence Malicka. Film o ničem a o všem zároveň, aneb budou-li snad potenciální mimozemští návštěvníci básníky, pustí jim NASA v zájmu udržení intergalaktického míru Patersona. Jarmuschova duše hoří vášní k životu!

• 25.3.2017  16:30
    Patriots Day (2016)

Úplně stejně "fajn" jako Deepwater Horizon (napětí od začátku do konce), tentokrát už ale musim střelit 5 hvězd: za kritickou akci v nočních ulicích Watertownu, a za sice prachsprostej emocionální závěr, kterej mě ovšem dokonale rozsekal.

• 23.3.2017  22:34

Stačí jedna animovaná hodina mapující bitku démonů proti constantineovské magii v režii hrdinů z DC, a celovečerní Cumberbatchův Strange se může jít klouzat. Tomu říkám odpověď!

• 23.3.2017  00:30
    Unfriend (2016)

Facebook, dílo Ďáblovo! Chytlavý horror plný skvělých a poměrně neotřelých nápadů, kterému podraží nohy nudný a vyčpělý konec. Jako originální ukázka moderního čarodějnictví to funguje znamenitě.

• 22.3.2017  20:33
    Submarino (2010)

Proč se vlastně rádi díváme na depresivní filmy? Jestli ono to nebude ze stejného důvodu, proč nepohrdneme ani kvalitní komedií: obojí nám totiž zlepšuje náladu. Jasně, každý ze žánrů sice úplně jiným způsobem, ale výsledný efekt je naprosto stejný. Tuhle depkoidní severskou smršť nejspíš jen tak někdo nedokouká, ale když už jo, ten pocit je k nezaplacení. Mám se dobře.

• 20.3.2017  20:51
    Brimstone (2016)

Peklo je absencí lásky, a já to těžce nerozdejchávám. Krutost má novou tvář... režisér je masochista, ale miluju ho za to... jsem znechucen, ale je to skvělý pocit. Mohl bych ten film popsat milionem slov, ale nestačilo by to. Zjistěte si, jaký je, nejlépe sami (a zeptejte se mě klidně ještě jednou, proč si nikdy nedělám osobní žebříčky nejlepších filmů za uplynulá léta: vždycky se totiž zpětně může objevit něco lepšího, co mi nečekaně vytře zrak, VŽDYCKY).

• 19.3.2017  15:47

Caseyho do reklamy na antidepresiva! Ta zdrcující scéna v půlce filmu měla bejt (trochu pozměněná) na jeho konci a nechápu, proč už to pak od tý doby šlo jenom dolů, ale jinak cajk. Du se zabít.

• 19.3.2017  11:33

Zcela upřímně a beze studu přiznávám, že jsem se u týhle absolutní kraviny hodně bavil. Sexy Mila, akce, strašný hlášky, zombíci, fajn monstra a tuna digitálních efektů v tom nejlepším možným výplachovým balení. W.S. Andersonova sága vlastně dycky byla takovým milým tvůrčím pomrknutím, že šílený animovaný CGI vymejvárny lze s nadsázkou převýst i do hraný celovečerní podoby. Mňam. Alice, normálně mi budeš chybět.

• 17.3.2017  23:32

Na revenge málo krvavé a pomalé, na drama moc akční, a na komedii oproti Lovcům hlav trestuhodně nevyužité. Dívá se na to ale stejně hezky...

• 13.3.2017  23:44
    Elle (2016)

Ten film není zlý, je jen zvrácený! Dejte podobnou látku ke zfilmování komukoliv jinému, a udělá z ní hororový slasher (začlo by se na vánočním večírku u Elle). Dejte ale námět do rukou Verhoevenovi, a ten namísto žánrového odpadu natočí psychologické drama. Tak hutné, že je k jeho servírování nutný sekáček na led.

• 13.3.2017  16:37

Dlouhý, celkem nudný a hlavně předvídatelný historický drama ze severský polepšovny, kterýmu rozhodně nepomohlo ani to, že sem jeho konec vlastně už několikrát viděl v jiným, strašně moc slavným filmu, jehož název by byl spoilerem jako kráva.

• 13.3.2017  14:16
    Fúsi (2015)

Méďovskej Fúsi je dokonalým příkladem tzv. "hodného, ale nudného člověka", a přesto je v mých očích stokrát větším hrdinou než kdokoliv z Avengers, X-Menů nebo Justice League. Nechte si zahřát u srdíčka i vy !

• 12.3.2017  23:11
    Vyšší moc (2014)

Vlastně zatím u žádného podobně laděného švédského a/nebo dánského filmu se mi po jeho skončení nestalo, že bych byť i jen na moment pochyboval o věrohodnosti libovolném segmentu odvyprávěného děje. Chápete? Seveřani prostě tyhle ryzí seriózní dramata umí podat tak, jako že se všecko to hnusný fakt stalo, jen to zrovna náhodný kolemjdoucí bezchybně natočil na kameru.

• 10.3.2017  21:52

Woodyho přečančané vyprávěnky mě pořád baví a baví mě jakože hodně. Tak moc, že jsem klidně ochotnej napálit čtyři hvězdy filmu, jehož bohémskej konec jinak naštve naprostou většinu podvedených diváků. Kristen Stewart znovu vesmírně nádherná.

• 10.3.2017  16:30
    Zásah (2016)

Těsně vedle. Brutální a hodně krvavá mlátička z Indonésie, která se nestydí za svoji béčkovost. Ale! Někdo do ní bohužel narouboval prachbídnou nepasující lovestory jak z Hallmarku, a to nejspíš v domnění, že se na tenhle bojovej krvák budou kluci koukat i se svejma druhejma polovičkama...

• 8.3.2017  08:52
    Legion - Chapter 4 (E04) (epizoda) (2017)

Ten seriál má normálně doping.

• 6.3.2017  23:55

Respekt vůči druhým vůbec nic nestojí a každý na něj má úplně stejné právo, přesto však v dnešním pokřiveném světě platí za jakousi zvláštním způsobem nedosažitelnou komoditu. Smutné.

• 6.3.2017  18:47
    Legion - Chapter 3 (E03) (epizoda) (2017)

Půlku stopáže z toho mám pocit, že to je totální psycho pí*ovina pro zku*vený hipstery, a tu druhou to má docela fajn dialogy a šíleně návykovej hororovej feeling. WTF?

• 6.3.2017  18:23
    Training Day (TV seriál) (2017)

Tak je to pravda: hláškující Bill Paxton vážně byl tím nejlepším na televizním Training Day; tím jediným aspoň trochu dobrým. Akční thriller pro holky, nechápu tu sledovanost.

• 5.3.2017  23:01

Dlouhý rozjezd, nevyužitý potenciál, málo stresu, nepřemýšlející postavy. Ten odlehčený komediální soundtrack měl jako znamenat co? Proč je z toho dělanej pomalu druhej nejzásadnější španělskej horor po REC, to mi hlava nebere. Zlatá La Cara Oculta.

• 5.3.2017  15:49
    Red Road (2006)

Love will tear us apart again. Intenzivní cesta za vykoupením aneb toulky špinavým Glasgowem z pohledu Velkého bratra, jehož kamery ovládá truchlící matka a vdova v jednom. Střez se ulic, hříšníku!

• 5.3.2017  13:26

Je hezké se o tom znovu po čase přesvědčit: nefalšovaná filmová kouzla umí prodat jen jedno jediné hollywoodské studio, a tím je Warner Bros. Vážně magické.

• 4.3.2017  22:56
    Fleabag (TV seriál) (2016)

1. SEZÓNA: Protivná sprostá holka s velikým srdcem, ale dávno mrtvou sebedůvěrou. Konečně někdo natočil hranej film o takovejch těch malejch andělíčcích a ďáblech v comicsových bublinách nad hlavou ústřední postavy, kteří se mezi sebou neustále perou o to, kdo z nich si vydobude delší vládu nad rozervaným tělem. Vtipné, smutné, a do masa tnoucí. Pěstujte morčata!

• 4.3.2017  17:51
    Spojenci (2016)

Vadilo mi pomrkávání po Oscarech. Spousta scén se dala natočit přirozeněji a surověji, prostě bez nádechu vyumělkované romance. Jinak ale skvělé drama na víkendové odpoledne, které si asi více užijí ti, jež v bedně zrovna nesledují The Americans.

• 2.3.2017  23:01

Zatraceně dojemná comicsová historka o tom, jak R-kovej rating udělal že všech marveláckejch filmů posledních dekád pohádky pro rozmazlený geeky. Odteď už to chci jenom krvavý.

• 27.2.2017  22:17
    Pasažéři (2016)

Vyšperkovaný sci-fi román o třech samostatně fungujících dějstvích, který ožil na plátnech kin. Vůbec nevadí, že předloha ve skutečnosti neexistuje, podobných věcí jsem již přeci jen četl desítky a vždy jsem si přál, vidět něco takového v pohybu. Dobrodružství ve vesmíru.

• 26.2.2017  22:30

Norskej Mrazík? I poslední notně uzívané série Vikings jsou celkovou kvalitou minimálně o třídu výš, a co se choreografie soubojů týče, tak klidně i o dvě. Takže jestli kompaktní severskej velkofilm (s odřenýma ušima jím vlastně je) porazí i takhle natahovaná televizní produkce, něco tu smrdí.

• 26.2.2017  22:23

Obrovský překvapení. Zpětně bezpochyby jeden z NEJ hororů roku 2015: inteligentní, s adekvátní stopáží (minimum dějové výplně) a s mrazivou atmosférou i během denních scén. Zážitek.

• 26.2.2017  22:13
    Frank a Lola (2016)

Nezdá se vám někdy, že většina romantických dramat končí na nesprávném místě? Frank & Lola začíná přesně na takovém (jindy utnutém) konci, kdy skrze film sledujeme útržky nedlouhotrvajícího vztahu mezi dvěma naprosto rozdílnými lidmi, kteří k sobě nějakým způsobem dokázali najít cestu. Cestu, která vede nejen skrze růžový sad, ale i zatraceně trnitou stezku... A nezůstane zdaleka jen u romance, Woody Allen by měl z Rossova díla radost!

• 24.2.2017  23:36
    Noroi (2005)

Jak mám věřit rádoby pravému dokumentu, ve kterém jeho tvůrci upřednostňují senzaci před zachováním vlastního duševního zdraví, a ve vyhrocených situacích dokonce i života? Na efekt. Mrazivý chvilky to ale má a není jich málo...

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103