Davies182

Davies182

Jan Šíma

okres Beroun
Full of scorpions is my mind

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 78 104
    • 29.4.2017  13:06
    Sleepless (2017)

Casinovský downgrade Zběsilého útěku, ve kterým je špatně tolik věcí, že fakt nemám nervy na to, je tu postupně všecky vyjmenovávat. Nechápu, jak jsem se u toho mohl nenudit, což je asi jediný výraznější plus: odsejpá to pěkně. Pro fandy Monaghan a Foxe dobrý, ostatní ruce pryč. O nic nepřijdete.

• 26.4.2017  21:11

Totální žánrovej bordel, ve kterým je radost se přehrabovat a tahat z něj užitečný a zábavný věci. Síla lásky očima chronických choleriků.

• 26.4.2017  19:32

Čekal jsem mnohem pestřejší monstra, jinak ale v rámci výplachového žánru naprostá spokojenost. Prachy na tom vidět jsou a akce se povedla, tak proč ne.

• 22.4.2017  22:32

Několik hodin po projekci a hnije to ve mně. Jako jo, akce sice je nefalšovaná blockusterová špica, ale jako k čemu mi to je, když jsou všechny dialogy jak z pomocný školy, hlášky předvídám na věty dopředu a prostě u toho přepálenýho klišé nedokážu jen tak vypnout a ryze se bavit. Nato je tu holt příliš dementního scénáře, sorry. Guilty pleasure my ass, na tuhle nezranitelnou macho partu sou krátký i Avengers. Takže ne, Diesel mě zas nemá. Nemůžu dát víc jak průměr filmu, ve kterým si ruský separatistický skupiny tisknou vlastní terroristický loga na karosérie terénních vozů, a taky jehož každej díl končí pokaždý naprosto stejně (rodina!!), to fakt nejde. Chci to mít rád, ale místo toho mi to jen "nevadí".

• 17.4.2017  22:07
    Rozpolcený (2016)

Něco hrozně podobnýho časem natočí Peter Jackson, bude to R-ko, bude se to odehrávat 20 let před Pánem Prstenů, a bude se to jmenovat... GLUM. /// EDIT: všechny ty souvislosti mi začaly tak nějak docvakávat až druhej den, a furt na tím přemejšlím a hádám se se ženou o správným vysvětlení konce. Hodně chytrej mindfuck.

• 15.4.2017  00:33
    Nicota (2016)

Nejspoileroidnější plakát na světě, a asi sem před tím přečetl hodně Lovecrafta s Derlethem. Monstra sexy.

• 14.4.2017  23:10
    Malý princ (2015)

Zbytečně okecávané, příliš dlouhé, a na animák vlastně i docela divné. Pro koho ten film je, když ho děti nepochopí, a dospělí jej každý den prožívají znovu a znovu a skoro nic jim nedá? Radši jsem si měl opět přečíst knihu, jako vzpomínka to ale fungovalo.

• 11.4.2017  00:36

Bomba teenagerská parta do animované nepohody aneb DC týmovka, jak má být! Akční, vtipná a lehce temná. Zdravíme z trailerů směšně vypadající Justice League!

• 10.4.2017  20:25
    Život (2017)

Espinosa miluje Armageddon ale neviděl Gravitaci, a já sem mu tohle nahánění hladovýho marsovskýho Flubbera po ISS úplně nebaštil. A jak by taky jo, když se lovcema stává banda vymaštěnejch vědců, kteří neviděli vesmírnej program NASA ani z vlaku?! Tři hvězdy nechávám za finální song, ctící Willisovu partu vrtařů.

• 9.4.2017  23:36
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Vášeň, vztek a zlost ve svěžím dramatu po vzoru drsnější verze Zoufalých manželek, u kterého díky skvělým herečkám nuda celých sedm hodin nehrozí. Před lety byla nemocí bohatých dna, v dnešní facebookovské - a na klepy bohaté - době jí je závist. Mrazivé!

• 9.4.2017  17:13
    Chronic (2015)

Práce hrdinů aneb smrt je nejhorší kolegyně! Tim Roth skoro zcela beze slov a přitom naprosto fenomenální.

• 8.4.2017  21:42
    Taboo (TV seriál) (2017)

1. SEZÓNA: Dlouhej film by tomu asi slušel víc, nicméně Hardy skvělej, no a hlavně ke konci jsem pak hodně přemýšlel nad tím, jaký by asi bylo, koukat se na to v britský kůži! Tne to totiž do docela citlivejch témat a nekompromisně rozebírá pohnutou, ne zase tak vzdálenou historii skrze komorní příběh. Slušnej nápad ke hranému zpracování!

• 6.4.2017  23:53
    Mine (2016)

Tohle hodně bolelo. Mine je k uzoufání předvídatelnou sbírkou těch nejšablonovitějších armádních/válečných klišé, a taky film, jehož veškeré (na papíře možná silné) scény zabíjí nevhodná melodramatická hudba. Legračně přepálený akční začátek a roztříštěný emo konec bylo obojí vyloženě utrpením sledovat, jediným plusem filmu zůstává sem tam ucházející Hammer a prostřední část, drze opisující od 127 hodin. Videokazety na tyhle trapný low-budget céčkový paskvily!

• 5.4.2017  23:38
    Wolves (2016)

"Hříchy otců" v takové filmové podobě, v jaké jste je pravděpodobně ještě nikdy předtím neviděli, a zároveň skvělý herecký koncert tří ústředních postav. Hlavně teda věčně sexy Carla Gugino povyšuje tohle neobyčejné sportovní drama zase někam úplně mimo klasickou hodnotící škálu. Moh sem na ní oči nechat [sigh]!

• 4.4.2017  21:09
    Kvílení (2016)

Ten převážněji spíš už jenom dialogovej hádankovej konec, spíchnutej dle ryzí šablony nejlepších temných východo-asijských pohádek, mě už vlastně jenom z milosti dorazil. Masakr. Mulder se Scullyovou by čuměli, kam šílení Jihokorejci dovedli na první pohled jednoduché "nikomu nevěř"! Pokud by teda tenhle policajtskej mystery horor ve svý vlastní reálný epizodě přežili...

• 4.4.2017  01:32

Aktuální hodnocení v průměrnejch modrejch barvách je krutej výsměch, a já Lubošovi přeju, ať to na ČSFD postupem času dotáhne aspoň na tu sedmdesátku. Musí to vidět co nejvíc lidí, tohle promakaný hořkosladký drama si prostě ignoraci nezaslouží. Dlouho sem z filmu neměl takovou (vlasteneckou) radost, aby mi z něj zároveň bylo (tak nějak hezky) smutno. Velký doporučení, odhoďte předsudky a užijte si to!

• 4.4.2017  01:24
    Legion (TV seriál) (2017)

Tak sem se nakonec nenechal zlomit a zůstávám na třech hvězdách, i když některý wtf díly mají suverénní náběh na plnej počet. Je to hodně jiný (neplést s "originální"), je to cáklý, a je to v jednotlivostech pekelně schizofrenní, což je ovšem sprostej scénáristickej záměr. Občas to funguje a někdy se to celý sype jak domek z karet, no prostě ty bláho! 1. SEZÓNU lze buďto milovat anebo... kroutit hlavou nad drogama, který její tvůrci v průběhu natáčení požívali. Nic jinýho nelze.

• 1.4.2017  20:55
    Clown (2014)

Po brutálním klaunovi a Baconovi v roli ďábelského šerifa teď mohu konečně usínat s vědomím, že je nový Spider-Man v dobrých rukách!

• 28.3.2017  23:36
    Padesátka (2015)

Budu dělat, jako že to bylo natočený z radosti a na zkoušku, nikoli jako regulérní zářez do hájemství české kinematografie. Kameňáků už tu totiž máme dostatek...

• 27.3.2017  10:23
    Legion - Chapter 6 (E06) (epizoda) (2017)

Vysvětlovací epizoda, kdy konečně spousta věcí divákovi docvakne. Na hodnocení tato skutečnost ale bohužel moc nepřidává, je to pořád ve špatném slova smyslu haluz.

• 27.3.2017  00:28
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Tak strašně super ta 1. SEZÓNA byla! Teda aspoň dokud nepřišly poslední dva díly, kdy tvůrci teatrálně rozsypali pytel plnej odpudivejch scénáristickejch berliček, za který by se nestyděl ani ansámbl libovolný jihoamerický mýdlový opery. Proč? Proč ta sluchátka nepřišla dřív, proč je najednou Jessica silnější než celý Avengers dohromady, a jakým způsobem ji zázračně mine miliarda dobře mířených kulek? 7/10 a příště ze mě laskavě ke konci jinak spektakulární comicsový show nedělejte blbce. Zamrzelo.

• 26.3.2017  19:25
    Milí lidé (2010)

Dánsko příliš přitvrdilo a servíruje až tak moc hrubozrnné drama plné perverzních postav, že jsou jejich tragické osudy spíše neuvěřitelné a k smíchu. Lítost ustupuje pocitu znechucení, není ke komu přilnout.

• 25.3.2017  19:15
    Paterson (2016)

Poetická spravedlnost a nejoblíbenější film Terrence Malicka. Film o ničem a o všem zároveň, aneb budou-li snad potenciální mimozemští návštěvníci básníky, pustí jim NASA v zájmu udržení intergalaktického míru Patersona. Jarmuschova duše hoří vášní k životu!

• 25.3.2017  16:30
    Patriots Day (2016)

Úplně stejně "fajn" jako Deepwater Horizon (napětí od začátku do konce), tentokrát už ale musim střelit 5 hvězd: za kritickou akci v nočních ulicích Watertownu, a za sice prachsprostej emocionální závěr, kterej mě ovšem dokonale rozsekal.

• 23.3.2017  22:34

Stačí jedna animovaná hodina mapující bitku démonů proti constantineovské magii v režii hrdinů z DC, a celovečerní Cumberbatchův Strange se může jít klouzat. Tomu říkám odpověď!

• 23.3.2017  00:30
    Unfriend (2016)

Facebook, dílo Ďáblovo! Chytlavý horror plný skvělých a poměrně neotřelých nápadů, kterému podraží nohy nudný a vyčpělý konec. Jako originální ukázka moderního čarodějnictví to funguje znamenitě.

• 22.3.2017  20:33
    Submarino (2010)

Proč se vlastně rádi díváme na depresivní filmy? Jestli ono to nebude ze stejného důvodu, proč nepohrdneme ani kvalitní komedií: obojí nám totiž zlepšuje náladu. Jasně, každý ze žánrů sice úplně jiným způsobem, ale výsledný efekt je naprosto stejný. Tuhle depkoidní severskou smršť nejspíš jen tak někdo nedokouká, ale když už jo, ten pocit je k nezaplacení. Mám se dobře.

• 20.3.2017  20:51
    Brimstone (2016)

Peklo je absencí lásky, a já to těžce nerozdejchávám. Krutost má novou tvář... režisér je masochista, ale miluju ho za to... jsem znechucen, ale je to skvělý pocit. Mohl bych ten film popsat milionem slov, ale nestačilo by to. Zjistěte si, jaký je, nejlépe sami (a zeptejte se mě klidně ještě jednou, proč si nikdy nedělám osobní žebříčky nejlepších filmů za uplynulá léta: vždycky se totiž zpětně může objevit něco lepšího, co mi nečekaně vytře zrak, VŽDYCKY).

• 19.3.2017  15:47

Caseyho do reklamy na antidepresiva! Ta zdrcující scéna v půlce filmu měla bejt (trochu pozměněná) na jeho konci a nechápu, proč už to pak od tý doby šlo jenom dolů, ale jinak cajk. Du se zabít.

• 19.3.2017  11:33

Zcela upřímně a beze studu přiznávám, že jsem se u týhle absolutní kraviny hodně bavil. Sexy Mila, akce, strašný hlášky, zombíci, fajn monstra a tuna digitálních efektů v tom nejlepším možným výplachovým balení. W.S. Andersonova sága vlastně dycky byla takovým milým tvůrčím pomrknutím, že šílený animovaný CGI vymejvárny lze s nadsázkou převýst i do hraný celovečerní podoby. Mňam. Alice, normálně mi budeš chybět.

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 78 104