• Krátkometrážní

Nic ve zlým (2023)

Minimálně za tu scénu na pláži, která mě šokem katapultovala ze sedačky k olizování obrazovky, prostě musím dát čtvrtou hvězdu. I bez ní se ale jedná o solidní romcom k pobavení, plus se na ní vážně dobře dívá. Vždycky jsem říkal, že to je buchta! [HBOmax]

Temný případ - Noční krajina (2024) (série)

Temný případ počtvrté, tentokrát jako nesmlouvavě kruté rodinné drama s prvky mystery thrilleru. Baví mě, jak k tomu kritici vesměs přistupují jako k "tomu pokračování skvělé a kultovní první sezóny" a vůbec jim nejde do hlavy, že každá série je v podstatě úplně jiný žánr a potažmo i druh televizní zábavy. A v jádru tak zcela odlišný seriál. Režisérka evidentně disponuje v již poměrně ranném věku nezáviděníhodnou hromadou ošklivých zkušeností se ztrátou blízkých, a rozhodla se, že divákům zprostředkuje nefalšovanou emocionální dráhu o smíření a odpuštění. Přičemž na celé tabuizované téma jen tak mimochodem naroubuje mrazivý detektivní příběh. Smekám před takovou očividnou drzostí a odvahou, a taky před kuráží a sebedůvěrou [HBOmax], že projekt dokázalo posvětit a odklepnout, i když muselo očekávat čirý fanouškovský hejt. Respekt. Jen by to příště i tak chtělo více památných výjevů a šokujících cliffhangerových twistů po schematickém vzoru starších televizních bratříčků. Toho napětí asi mohlo být více. Znovu ještě díky prosím, a fuckující Jodie Foster chci okamžitě za babičku.

Sisu (2022)

Konečně si dokážu představit, že všechny ty historky, co mi vyprávěl děda, možná měly něco do sebe, aneb takovýho prarodiče prostě chceš. Úryvek s minami musí vstoupit do kinematografického fondu památných scén, kde se k tomu podepisuje petice?? [HBOmax]

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Tady vlastně ani moc nehodnotím kvality filmu jako takového, protože zase nejde o žádnou oscarovku... ale dívat se od začátku na tu bandu grázlů, jak si to nafrněně rázují městem, a čekat, až se s nimi Denzel konečně pustí do křížku, to je prostě ta nejlepší divácká satisfakce. Džípíčko jak vyšitý. [HBOmax]

Reacher - Season 2 (2023) (série)

U některých hlášek a scenáristických děr ve scénáři se sice stydím a červenám až za ušima, jinak je ale Reacher pořád tím zábavným, odsýpajícím akčním béčkem, která jsou jednou za čas prostě potřeba. Do příští sezóny tvůrcům navíc doporučuji se konečně zbavit té haly, která by už podle mě třetí přestřelku fakt nezvládla... [Amazon Prime]

Já jsem Groot - Série 2 (2023) (série)

Více akce a méně komediálních prvků než minule. Dočkáme se společně s Grootovým stárnutím vážněji laděných epizod? [Disney+]

Já jsem Groot - Série 1 (2022) (série)

Na pomezí tří a čtyř hvězd jsou tyhle krátké akční gagy, které sice nemají šanci nudit, člověk na ně ale za pár hodin stejně zapomene... [Disney+]

Cesta ven - Série 1 (2022) (série)

[Nedokoukáno a vracet se k seriálu nebudu] Dal jsem tomu šest dílů, protože byla chuť na nějakou hororovou TV show, takhle si ale teda strach a napětí v seriálu nepředstavuju. Spousta prázdného tlachání, kdy se absolutně neřeší gró a základní problém městečka, tj. jak a proč funguje, včetně ozbrojených výprav do lesa. Možná na tuhle část tvůrci čekali až do budoucna, ale já chtěl akční mystery horor už od začátku, a ne se k němu prokousávat skrze ubíjející soap operu. Jsou větší seriálové resty, sorry jako. [HBOmax]

Mayday (2023)

Béčka s Butlerem vážně rostou. A vyvíjejí se. Za takových cca 10-15 let tu budeme mít surové akční drama, ve kterém Gerard posbírá tunu ocenění za roli stárnoucího NAVY Seals, jemuž někdo na statku v Montaně zabil oblíbeného koně. Zdravím Keanu Reevese, Jacka Ketchuma a Kevina Costnera. [HBOmax]

Karanténa smrti (2022)

Vřískot umřel (zabila jej média a hvězdy s podivnými názory), ať žije SICK! Úžasný slasher s nervydrásajícími vibes druhé poloviny devadesátých let. Bodat, bodat, a ještě jednou bodat!! [HBOmax]