• Krátkometrážní

Gaia (2021)

HBO's The Last of Us TV series Prequel: Terrence Malick's The Tree of Life version.

Black Widow (2021)

Je vážně ironie, že jen co si člověk začne zvykat na čas-od-času dětinský humor v každé druhé marvelovce, přiblíží se jeho infantilnost až takové hranici trapnosti a celkové mimóznosti, že se do filmu vůbec nehodí. A pokud tu navíc byla nějaká snaha o přiblížení se kvalitám divácky nejvděčnější špionážní série současnosti, tak Ethan Hunt si ve svých misích rozhodně nemočí na ruce, aby zabránil omrzlinám, že ano. Pokus o napínavý akční thriller nevyšel.

The Toll (2020)

Tentokrát to bez spoilerů moc nejde, takže jen napíšu, že do poloviny to je úplně super, totálně unnerving horror. Pak ale film přehodí výhybku, a začne se to celé ubírat trochu podivným, nesebejistým směrem. Byl bych mnohem radši, kdyby to až do konce jelo po mnohem přímočařejších kolejích... Méně je někdy více, a teď nemám na mysli celkový budget a kulisy filmu, ale spíš původní tvůrčí myšlenku.

Sirenhead (2020)

YouTube je doslova přecpanej mytologií na téma tohohle monstrózního patvaru, a já o něm do dneška neměl ani ponětí - ale třeba takový Sirenhead vs. Hulk si asi klidně nechám ujít... Na plánovanej celovečerák bych se ale nejspíš zvládl podívat.

Meandr (2020)

Asi můj nejklaustrofobičtější filmový zážitek. Se silnou ženskou postavou, které nelze nefandit, několika velmi nepříjemnými scénami, a fyzicky osvobozujícím finále. Tohle jsem chtěl ale nedostal od Kyslíku od Aji.

Major Grom: Morový doktor (2021)

Parádní výběr hlavního hrdiny. Měl jsem pocit, jako by v tom filmu hrál můj nejlepší dlouholetej kámoš, až tak sympaticky Grom působí. Jinak jsem asi čekal mnohem víc dráž vypadající akce, takhle mi z toho vyšlo "jen" skvělé policejní béčko ve stylu Hot Fuzz, jenže já po zdejších vý(s)křicích čekal skoro plnohodnotné ruské Avengers... [Netflix]

Čas zabíjet (1996)

Vůbec nechápu, proč to muselo být tak zbytečně dlouhé - ke slavnému závěrečnému McConaugheyho monologu jsem se sice vyloženě nepronudil, ale žádnou extra šťávu ty předchozí dvě a půl hodiny taky zrovna neměly... Finální scéna nicméně stojí za to, a z Matthewa udělala ze dne na den hvězdu zaslouženě. [Amazon Prime]

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Já vim, že jste si předem četli, abyste o tom nic nečetli, a rovnou na to vyrazili, tak se hlavně prosimvás nesnažte predikovat děj, a očekávat nečekaný, protože... na to prostě stejně nebudete připravení 😃. Smál sem se, bavil sem se, bál sem se. Českej bizárek do každý rodiny. [Cinestar Anděl]

Bosch - Season 7 (2021) (série)

"Nemůžu to nechat jen tak..." BOSCH byl seriálem, který rostl spolu s divákem v tom smyslu, že jsme se v poslední sérii dostali postavám strašně hluboko pod kůži, a prožívali tak o to intenzivněji každé jejich zdánlivě niterné osobní rozhodnutí. Sedmá řada je potom výborným akčním rozloučením za tou zdaleka nejparádnější "Hollywood Homicide" patrolou v dějinách hraných příběhů, a zejm. její hlavní postava mi bude moc a moc chybět. Finále jsem oplakal i přesto - anebo spíš vlastně proto - že nekončí úplně vysněně. P.S. Vypadá to, že už pár let ztrácím každý rok jednu parádní TV show (začalo to s GoT, pak Homeland, teď Bosch, za rok Volejte Saulovi??), a celkem těžko se s tím vyrovnávám! [Amazon Prime]

Tiché místo: Část II (2020)

Za mě 97 minut napětí, užil jsem si to jak se sluší a patří v pořádné svalové křeči, a to v podstatě od začátku až do konce. Správnej infarktovej film! Šup sem s trojkou, a hned.