Pochybná žena (1946)

Zaciatok sa sice trocha pomaly anezazivne rozbiehal, ale postupne film nabral grady no a neskutocne napinavy zaver mal u mna podobu pocas pozerania ako finale hokejoveho zapasu. Vazne napatie na konci nemalo chyby. Musim uznat, ze herecky v tomto filme nik nejak moc nedominoval, hlavne Cary Grant bol dost nevyrazny, ale mozno si to scenar tak trocha vyzadoval.

Bostonský případ (1968)

Solidny film, ale tak na jedno pozretie. Vela veci nedava zmysel. Preco sa zrazu obete zacali od seba lisit, vobec nebolo vysvetlene a nedavalo to zmysel. Tiez bolo odveci dokonale opisanie profilu jasnovidcom, avsak opisana osoba nakoniec vobec nesuvisela s vrazdami?!!? Moc to do seba cele nezapada, ale vravel som si, ze film bol natoceny podla skutocnosti, tak nemali co vymyslat! A prave naopak! Docital som sa, ze vo filme oproti skutocnosti bolo vela fikcie, kde asi najvaznejsia je, ze skutocny Albert DeSalvo netrpel schizofreniou a ani nikdy nebolo podozrenie zo strany psychiatrov.

Muž, jehož paže explodovaly (2005) (TV film)

Urcite zaujmavy dokument. Miestami pozerate a nenachadzate slov. Gregg Valentino trpi podla mna psychickou chorobou, nieco ako opak anorexie. Je to velmi smutny pribeh, lebo tento clovek cvicil vyse 20 rokov bez akychkolvek dopingovych prostriedkov, vyzeral uzasne a vyhral vsemozne ceny. Avsak dosiel do bodu, ked sa nemal uz kam pohnut, ako zlepsovat a tak v steroidoch, synthole a chorej posadnutosti zvacsovania svalov nasiel svoj zmysel zivota. Hroza co mu to porobilo.

Maska zrcadla (2005)

No velmi zvlastne a zaujimave zaroven...zo zaciatku som bol velmi sklamany, no netrvalo dlho a nechal som sa vtiahnut do toho bizardneho Heleninho sveta. A musim povedat, ze ma velmi zaujal. Z mojho pohalu dost jedinecne a originalne spracovanie a obrazy. Zaujmave, ze sa o filme vie tak malo.

Dotek zla (1958)

Dobry film, ale miestami mi vadil chaos na scene, ked sa vela postav zacalo prekrikovat. z hereckych vykonov sa mi najviac pacil samotny Orson Welles a Janet Leigh, no celkovo mozem povedat, ze som mal o kusok vacsie ocakavania.

Zombieland (2009)

Velmi som sa bavil! Postavy dokonale, pribeh strucny a zabavny, efekty a spomalovacky brilantne zapadajuce do tejto show!

Závrať (1958)

Niet co komentovat...klasicky Hitchcock s klasickym Jamesom Stewartom a carovnou Kim Novak. Sama chvala!

Oblečen na zabíjení (1980)

Velmi v pohode thriller na taky prijemny vecer pred spanim! Slusna praca s napatim.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Tazko sa tento mini gulas hodnoti. Dokument mozno rozdelit na 3 casti. Nabozenstvo, 11.september a Skupina bankarov ovladajucich svet. Nutno podotknut, ze druha a tretia cast, teda 9/11 a bankari na seba priamo nadvazuju a plne spolu suvisia, AVSAK prva cast "Nabozenstvo" je akoby totalne mimo tohoto celeho. Tato cast totalne ubrala dokumentu v mojich ociach, pretoze "dokazy" co su tam ponukane nic neriesia, nie su dokazmi a od zaciatku mi prisli absurdne. Tie argumenty co boli ponuknute su sice zaujimave, ale absolutne nepotvrdzuju konspiracnost nabozenstiev. Svojim sposobom je tato cast na uvod az priam zufala. Ak clovek nieje clovekom pred bednou co necita a neuvazuje, teda taky pred akymi dokument cely cas varuje, tak tuto cast polahko asi zozerie, ale staci trocha zdraveho rozumu a tato cast ozaj sklame svojim obsahom! No, ale toto je v slusnom rozpore s castou dva a tri. Cat dva (9/11) som presiel ako malinu, lebo uz dost dlho poznam tuto teoriu a s lutostou jej uz dlhsie verim, pretoze mam vyse 10 dokumentov vydanych americkimi inziniermi a architektami, ktori zalozili spolok a vo velkom sa rozhodli propagovat nepochopenie nad oficialnym vysvetlenim. Tato tema, aj ked sa to u nas v EU nezda, je v US medzi odbornikmi velmi znama. (http://911blog.yweb.sk/) No a na zaver tretia cast...ponuknute dokazy do seba pekne zapadaju a maju svoju logiku...priznam sa hlatal som ju....ale jasny nazor som si nespravil, pretoze je dost tazke tuto zaujimavu teoriu potvrdit. Zujimave je, ze tam bol nacrtnuty obraz atentau na JFK, avsak nijak sa mu nevenovali...neviem co tym chceli povedat, ale je tuto temu mohli zakomponovat, lebo konspiracie nad jeho smrtou su velmi dobre podlozene dokazmi. Som celkom rad, ze som si Zeitgeist pozrel, lebo kvoli tretej casti mam nad cim uvazovat a so zaujmom budem sledovat kroky terajsieho prezidenta Baracka Obamu. Ten totiz, ak je pravdiva teoria o muzoch za oponou, urcite nevyhovuje tymto ludom a som velmi zvedavy co noveho a dufam, ze nie smutneho prinesie buducnost.

Equilibrium (2002)

Zaujimave sci-fi, ktore si urcite zasluzi svoju pozornost. Skvela akcna stranka filmu, no tematicky sa to na Gattacu nechyta!