Víla Zuběnka (2010)

Vtipné, kouzelné, vílí, rodinné × klasické, americké. Dobrá komedie, která pobaví celou rodinu. Ovšem zubní víly u nás bohužel nejsou, i tak je to ale kouzelná podívaná, když vynecháme "přecitlivělá" a namyšlená americká děcka, šílený charakter namachrovaného hokejisty a rychle vyžehlené problémy mezi milenci. Vílí pomocník Tracy byl ovšem nejlepší. Film pro pobavení. ..no prostě prča..

Modrý samet (1986)

Zajímavé, krásné, lynchovské, napínavé, zvláštní. Prostě Lynch. Nenormální charaktery postav, sex, láska, tajemno, děsivo, zločino, nekalo, zajímavé scény, sny... Herecké výkony skvělé, děj zajímavý od začátku až do konce. Hudba nádherně doprovázející. Film pro všechny obdivovatele Lynche a pro všechny filmové klasiky. "Blue Velvet.."

Showgirls (1995)

Zajímavé, Kyle MacLachlan ×nuda, "kozy", divný tanec, zbytečné scény, nezajímavá hlavní představitelka, scéna znásilnění, děj o ničem. Takže asi takhle. Agent Cooper se nechal "dvakrát umlátit" ošklivou blondskou s ošklivejma prsama a s divnými tanečními kreacemi, rozhodně ne příliš kulturním zážitek by nebylo ani to šílené představení o několika dějstvích. Jo a ty nehty, ty teda taky nebyly nijak luxusní..

Agora (2009)

Drsné, tvrdé, zajímavé, náboženské, oddané. Zajímavě pojatý film o počátku rozdílů mezi náboženstvími a víry samotné. Víra v božstvo nebo víra ve vědu? Herecké výkony podařené, scény občas drastické. Poslední scéna ukamenování hlavní hrdinky byla dojemná a láskyplná. Film, který možná není pro každého. Proč se vždycky u takových filmů rozčílím?!

Alenka v říši divů (2010)

Pohádkové, barevné, hezké, střelené, grafické, napínavé, akční. Ale Tim Burton nikde. Možná v nějakých náznacích v hudbě, v obsazení, ale co do zbytku - nebyl k nalezení. Rozhodně se tím ale Alenka nestává nijak podřadným filmem. V kině jsem se bavila, hlavně s 3D brýlemi, kdy jsem uhýbala letícím věcem, které vrhnul vyšinutý Březňák, utíkala lesem a padala dírou. Johny Depp jako vždycky skvělý, Helena B. Carter s velkou hlavou, mladá Polka z Austrálie zajímavá a jediné co mi trochu nesedlo byl Srdcový spodek, který kromě obličeje byl celý "nedokonale grafický". Ovšem nejlepší, alespoň pro mě, byla Anne Hathaway v roli bílé královny. Ty její ruce! Film pro všechny generace. "Proč je havran jako psací stůl?"

Nějak se to komplikuje (2009)

Průměrné, americké, pár vtipných scének, trochu ze života. Taková průměrná komedie. Rozvody jsou na denním pořádku, takže by se dalo říci, že aktuální film. Muž si najde mladší a ožení se s ní, ale stále touží po své manželce. Následné získání její osoby a vzniká poměr. Po odmítnutí ženy a snahy začít žít vlastní život s jiným mužem, který se začíná objevovat blízko ní je najednou velký problém. Ke konci filmu opět zažívám "psychický smrad" z bývalého manžela, který je neustále všude. Dospělé děti se vše dozví až na konci filmu. Musím říct, že kdyby nebylo zhulených scén tak se mi ten film absolutně nelíbí. ..a ani zvučnost velkých jmen to nezachrání..

Syupomaeniottdeon sanai (2008)

Krásné, milé, úsměvné, tragické, smutné, zajímavé. Nádherný příběh o Supermanovi, o muži, který chce zachránit a změnit budoucnost, který pomáhá lidem a zachraňuje jim životy, protože má lidskou populaci rád. Jen ho trápí kryptonit v hlavě, který mu zněmožňuje naplno užívat svých super schopností. pointu toho všeho se dozvíte v průběhu filmu druhé půlky filmu. Film končí smutně, ale i přesto hezky, doslova s úsměvem na rtech. "Železné dveře neotevřeš silou, ale malým klíčkem."

Všichni jsou v pohodě (2009)

Smutné, životní, tatínkovské, potomkovské, rodinné × trochu jednodušší. A to, že to bylo jednodušší bych nebrala jako mínus. Nebylo to žádné složité drama. Už od začátku to byl velmi smutný film, který končí pro slabší povahy se slzičkami v očích. Pro někoho to může být obyčejný stupidní film a nikomu tento názor neberu. Robert De Niro zahrál roztomilého otce, kterému schází vlastní děti. Film pro smutné a ošklivé počasí. "Všichni jsou v pořádku.."

V hlavní roli já (2008)

Vtipné, neuvěřitelné, napínavé, akorát dlouhé, s nejasným koncem. Perfektní černá komedie s Dylanem Moranem v jedné z hlavních rolí. Film o strašlivých nehodách, které se stanou během dvou hodin života jednoho chlapíka. Film pro každého kdo se odreagovat a pobavit. "Ale musím to hrát já..."

Rock ze střední (2009)

Hudební, romantické, odlehčené, vtipné, svižné × zase ta Amerika! Písničky skvělý, od popu přes rock až po ska. Hlavní hrdina byl trochu "ošklivě divný", docela mě překvapila i uječená Vanessa, kdy jsem se jen celý film modlila, aby nezpívala a ona tu písničku zvládla (nezpívala vysoko, takže to i šlo...) a Fibie v roli jak jinak než trhlé matky. Co se týče děje tak ten byl jednoduchý, nenásilný, až na ten prostředek, kdy scénáristi měli pocit, že tam musí narvat něco dramatického. Tuhle pasáž měli vynechat a tolik by mě to nenaštvalo a nemusela jsem se ošívat tou trapností. Film je to pohodový. "Dear David Bowie,..."