Chlast (2020)

Zcela mimořádný film, ale budu si ho muset pustit ještě jednou. Napoprvé jsem měla hrůzu, co bude dál a jak to všechno dopadne. A úplně jsem tomu propadla (nemyslím chlastu).

West Side Story (2021)

Ano, líbilo. Přesvědčivě zasazené do dobových kulis, rej kostýmů, smršť tanečních čísel, nezapomenutelná hudba a jako zjevení dva zamilovaní.

Federer–Nadal (2023) (divadelní záznam)

Jakub Prachař mě nepřestává udivovat. Z Inkognita a Máme rádi Česko ho znám jako vzdělance s nadhledem, intuicí a talentem na situační humor. Kromě Padesátky jeho herecké výkony nesleduju, protože se povětšinou jedná o české filmy k zapomenutí. Proto mě velice potěšila tahle energií a vtipem nabušená hra. V trojici s Markem Taclíkem a Petrem Kolečkem vymysleli a zahráli hodinový skeč o velikánech tenisu.

Emma v oblacích (2023) (TV film)

"Kdo se chce vznášet, musí počítat s pádem."

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Hned tak mě něco nepřiměje, abych sledovala sedm hodin v jednom kuse. Mare předcházel skvělý ohlas a já se trochu bála zklamání, což se naštěstí nedostavilo. Série nabízí kvalitní, postupně gradující krimi linky, protkané osobními útrapami a rodinným životem vyšetřovatelky z amerického městečka. A tu ztvárnila Kate Winsletová naprosto strhujícím způsobem. Tím už jenom opakuju to, na co přišly všechny hodnotící poroty v r. 2022.

After: Polibek (2019)

Podívala jsem se ze zvědavosti, protože knižní série je oblíbenou četbou patnáctileté Viktorky ze sousedství. Byly doby, kdy jsem koupila dceři a pak sama do noci louskala Stmívání a chodila na zfilmované díly do kina, což moje vrstevnice jaksi nechápaly. Takže další generace teenagerek vyrůstá s předlohou, jak na milostný život, když se protiklady přitahují. Jenom nevím, o čem mají být pokračování. O rozchodech a návratech?

Pocta Freddiemu Mercurymu (1992) (koncert)

Zcela mimořádný koncert, jak důvodem uspořádání, tak zejména atmosférou a nasazením vystupujících umělců věhlasných jmen. Mezi pódiem a nabitým Wembley stadionem to rezonovalo a jiskřilo.