Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Hodně syrový film, který hlavně v posledních 35 minutách vyvolává dost nepříjemné pocity. Všechny ty kosti, křik, skřípavé zvuky, špinavé prostředí a seschlý dědeček cucající krev z prstu. To všechno vás nutí kontrolovat čas a přát si, aby už byl proboha konec. Vyčerpávající zážitek, nic co bych v blízké době chtěl vidět znovu.

Rocky V (1990)

Zbytečný film, kouzlo a atmosféra předchozích dílů je pryč. Rockyho učeň je těžce nesympatický (věřím, že zčásti vinou českého dabingu), závěrečný souboj nudný, soundtrack trapný ... Vážím si Stallona za 6. pokračování a důstojné zakončení jinak povedené série. 20%

Proroctví (2009)

Film si drží moc pěknou atmosféru, dokud nedojde na kecy o poselství, bledé lidi s černýma šutrama a mimozemšťany. Pak už to začne být moc přeplácané... a ten závěr? 60%

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Výborná oddychovka, která se strukturou dílů hodně podobá Chuckovi. Reaper je ale mnohem vtipnější a hrají zde sympatičtější herci, díky čemuž se dá podobnost jednotlivých dílů překousnout. Doufám ve třetí sérii... 80% + hvězdička navíc za Ďábla (Ray Wise) a Ninu ( Jenny Wade ), na kterou bych se mohl dívat pořád.

Strážci - Watchmen (2009)

Po návštěvě kina (duben 09) - 3* --- Po zhlédnutí 3 a půl hodinové ultimátní verze (12.února 2010) - 5*

Milionář z chatrče (2008)

Těžce přehodnocená pohádka, která až moc přímočaře a předvídatelně směřuje ke šťastnému konci. Natočené líbivě, ale žádné pořádné napětí, místy těžká nuda. Tohle není film roku, Benjamin Button by si Oscary zasloužil rozhodně víc.

Vesnice (2004)

Nedoceněné dílo...

Max Payne (2008)

Popravdě nejsem ani nijak velkým fanouškem počítačové hry. Film mě nadchnul vizuálním spracováním, po obsahové stránce to byla ale nehorázná splácanina.

Znamení (2002)

Znamení jsem viděl dříve, než jsem vůbec tušil, kdo je Shyamalan a už tehdy si mě získal. Gradující skličující atmosféra, která (až na pár úsměvných vložek) nepovolí až do samotného závěru. Nejsilnější jsou pro mě scény zabitého psa a mimozemšťana zachyceného domácí kamerou. Až na závěrečnou přepálenou scénu s baseballovou pálkou dokonalý film, od Shyamalana můj nejoblíbenější.

Ostrov (2005)

Bayův nejlepší film.