Rozsudek smrti (2007)

Mstitelské filmy mě vždycky braly a tento díky velice slušnému provedení i atmosféře není vyjímkou. Tam kde je to potřeba je patřičně syrový, zároveň má i hlubší momenty.

Tahle země není pro starý (2007)

Tento film je zajímavý, jiný, syrový a stylový. Zároveň je ale také zdlouhavý a v podstatě o ničem. Určitě si své příznivce najde, kteří z něj budou dělat mnohem více než je. Skoro jako by cokoliv, co trochu vybočuje se zaběhané šedi komerčních filmů bylo nadšeně oslavováno, bez ohledu na to, jestli se jedná o dílo dobré nebo ne. Ne že by toto byl propadák, ale na můj vkus se přece jen zabývá více formou a snahou vzbudit určitý postoj než samotným obsahem.

Probuzení (2007)

V své podstatě vcelku neoriginální zápletka vsazená do originálního prostředí a zpracování. Výsledkem je nadprůměrný film, který mohl mít přece jen lepší atmosféru. Zejména hudební doprovod měl být výraznější. Přesto určitě pochvala.

Okamžik zlomu (2007)

Velice slušný a zábavný thriller. Přestože už na začátku se dá velice dobře odhadnout finta, na které celý film stojí, dostane se nám slušné porce nejistoty ohledně toho, kam se děj ubírá. Dobré dialogy, průměrná zápletka, profesionální provedení. Jako obvykle scénáři můžeme vytknout naprostou nepravděpodobnost s ohledem na to, že vše musí (muselo) probíhat podle plánu, jinak by se další vývoj zhroutil jak domeček z karet. Ale to je už spíše vlastnost podobného druhu komplikovanější krimi filmů.

Mezi řádky (2007)

Film s velice silným příběhem a po počátečném rozjezdu i atmosférou. Přestože si určitě ani tvůrci nemohli představit život v zobrazené komunitě, povedlo se jim ho aspoň v rámci možností přiblížit divákovi, a to i přes určité idealizování a naivitu. Přirovnání současné rasové nesnášenlivosti k Holocaustu může být nepřesné, ale ze své podstaty velice trefné. Doporučuji na shlédnutí.

Horší než smrt (2007)

První hodinu celkem utrpení, povázení sice úsměvnými pohřebními momenty, ale spíše se to podobalo křeči. v závěrečné půlhodině se film konečně rozjede a opravdu se u něj zasmějete, nicméně jako celek se nejedná o nic víc než průměr.

Osudové selhání (2007)

Špionážní komorní drama, které je značne zdlouhavé, pořád se našlapuje kolem dokola a výsledek nestojí za to. Spousta rádoby důležitých a tejemných rozhovorů a celek značně nevýrazný.

Legendy z Dogtownu (2005)

Zatímco začátek filmu může nadchnout snad jen anarchistické teenagery se zálibou v hře "kdo je větší idiot", postupně se hektický styl (včetně příšerných stříhů) změní přece jen v kvalitnější podívanou. Sice celek není nic nadprůměrného, ale také neurazí a stojí za shlédnutí.

Její případ (2005)

Solidní drama, mírně nadprůměrné, které je však poměrně dost natažené a nejlepší část tak přichází až v poslední čtvrtině. Přestože vybudování prostředí je jistě zapotřebí, tady toho bylo víc něž je zdrávo a chyběl trošku větší spád. Přestože to nic nemění na pointě filmu tak bych navíc řekl, že demonstrace rovného přístupu na důlní společnosti není zrovna to typické prostředí pro něco podobného.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Zajímavý film, ve kterém se na jedné straně snoubí hodně dobrá parodie s citem pro detail, na druhé straně obsahuje i prvky, které trochu nabourávají komediální ráz. Poněkud zdlouhavě se také rozjíždí, což ji na zábavnosti nepřidává. Přesto určitě stojí za podívání a svými kameňáky pozorného diváka nezklame.