Krvavý Valentýn (2009)

Rozhodla jsem se jít proti proudu. Nemám totiž jedinou pořádnou výtku, kvůli které by měl mít film jen 51 %. Horor to bezpochyby je, protože navíc v 3D efektu se vám prostě půlky občas sevřou. Prvky thrilleru tu také nechybí a krimi to stoprocentně je, protože až do posledního okamžiku ve vás příběh vyvolává nejistý pocit, kdo že je vlastně ten vrah. Nemyslím si, že by tam bylo něco mysteriozního a právě proto se mi film líbí, je totiž "reálný". Hrozně mě potěšil děj. I když to byla trochu vyvražďovačka, nebylo to ohrané a měl něco do sebe. Co se týče toho slavného 3D provedení, byla jsem maličko zklamaná, protože bych od toho čekala mnohem, ale mnohem víc. Každopádně pokud si verzi 3D odmyslíme, je to i tak bezva pokoukáníčko, kterému musím dát 3 hvězdičky.

Hostel II (2007)

Pánové, tak tomuto já říkám zábavný krvák. Rozhodně lepší než jednička. Brutální záběry, nepředvídatelnost, zvraty a hlavně super závěr. Je fajn vidět to z druhé strany, tady jsme se podívali na stranu zabijáků, na jejich pocity, svědomí a měli jsme možnost je "pochopit". Takže po jedničce opět originální, i když některé prvky nebo osnova zůstaly stejné. Za svým hodnocením si stojím, já se bavila.

Hostel (2005)

Přikláním se k té menšině komentujících, co nechápou, že se Hostel zařadil do žebříčku nejhorších filmů. Jediné, co mi na něm opravdu vadilo, byl fakt, že naši zámořní kamarádi nás (Střední Evropu) berou jako nějaký zapadlý kout světa, bídu a děs, kde jediný pozitivum jsou krásný holky (a ty my tady teda opravdu máme, mají co závidět!). Takže atmosféra a prostředí na mě působilo poněkud vtipně a trochu paradoxně. Děj byl zajímavý a (alespoň pro mě) originální, protože jsem žádný jiný film s tímto tématem neviděla. A také nepředvídatelný. Efekty krve byly nedokonalé, umělé a bohužel je to v hororu tak důležité, že za mé nízké hodnocení může právě tato kvalita. Ovšem jak už jsem řekla, i přes to si myslím, že kamera byla dobrá a film byl tak napínavý, že jsem v některých úsecích opravdu nepředvídala a byla jsem napjatá, jak to dopadne. Potěšilo mě, že to hlavní hrdina přežil, ale zároveň mě potěšilo, že ve druhém díle nemilosrdně zemřel (viz komentář k Hostelu 2). Každopádně slovo "odpad!" sem prostě a jednoduše nepatří.

Můj auťák Brouk (2005)

Příjemný pokoukání, hezká kamera při závodech a navíc tak roztomié autíčko... :)

Mr. Bean (1990) (seriál)

Víte, tu pravou sílu Mr. Beana jsem si uvědomila až v okamžiku, kdy jsem seděla v plné třídě spolužáků a společně jsme ve volné hodině angličtiny sledovali pár dílů. Když jsem viděla svého učitele, padesátiletého rodilého Angličana, a sledovala, jak u vtipů Atkinsona málem pláče smíchy. Sama za sebe bych dala čtyři hvězdičky a půl (kdyby to šlo), protože nemám ráda přehnané situace, kdy hlavní hrdina kazí všechno, na co sáhne. Ale když vím, jaký význam to má pro Velkou Británii, musím dát rovných pět.

Futurama (1999) (seriál)

Půjdu proti většině. Mám z toho asi takový pocit, jako když má přijít velice očekávané pokračování výborného a oblíbeného filmu. I když tady nevidíme Homera, Vočka ani pana Burnse a děj se taky ani kapkou nepodobá Simpsonovým (pouze mi přijde, že jistotu u humoru berou od rodinky a že se o něj opírají), mám z tohoto seriálu chladný pocit. Děj mě nenadchnul a pořád nějak nechápu, jak může mít tak vysoké ohodnocení.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Ano, úchvatné záběry, dobrý námět a nepochybně i opravdu zajímavé zpracování, ale není to pro mě seriál, který by měl být na prvním místě. Tolik se mi prostě zase nelíbil a nedokážu tohle umístění pochopit.

Nezvratný osud 2 (2003)

Rozhodla jsem se to hodnocení trochu zvednout. I když byl film trochu slabší než jednička, já se bavila stejně. Dokonce už mě to donutilo i uvažovat, jestli kolem nás opravdu něco jako osud není. A to se mi nestává často. Mám ráda filmy, kde to není založeno v první řadě na krvi, ale na tajemnu a hádankách. Po pravdě miluju, když mi běhá mráz po zádech a miluju otevřené konce.

Nezvratný osud (2000)

Nadchlo mě téma, dostaly mě výborné záběry a střih, líbilo se mi, jak se děj dál vyvýjel (nepředvídala jsem) a nakonec mě překvapil závěr. Film si mě získal.

Sex 100+1 (2007)

Zajímavý námět, spousta pěkných slečen, vcelku sympatický hlavní hrdina, ale dál? V půlce už jsem se docela nudila.