Jezerní královna (1998)

Jako většina starších českých pohádek - pravý příběh s čárami, láskou, královstvím a protiklady dobro/zlo. Mám ji ráda.

Pretty Woman (1990)

Možná si někdo řekne, proč se vůbec točí takové romantické filmy, které mají téměř nereálný příběh a ženské je jen probrečí. A já vám řeknu proč. Když jsme byly malé holčičky, poslouchaly jsme pohádky a snily o tom, jak se z nás stanou princezny. Stejně tak, jako Vivian. Jenže když jsme vyrostly, zjistily jsme, že to tak ve světě prostě nechodí. A právě kvůli tomu sledujeme takové filmy - abychom si to alespoň představovaly a pěstovaly v sobě jakousi malou jiskřičku naděje, že třeba jednou budeme tou princeznou taky. Určitě každá z nás by alespoň někdy vyměnila svého pivaře, který sedí u televize, za nějakého elegantního, dobře oblečeného (a třeba i bohatého) muže. A každá z nás si někdy určitě povzdechla, jak by chtěla být hýčkaná. Tento film všem těmto fantaziím skvěle pomáhá a i když asi na světě nežije moc prostitutek, ze kterých by se staly manželky bohatých podnikatelů, proč pořád přemýšlet jen realisticky a mračit se na svět? :)

Příběh žraloka (2004)

Líbí se mi, jak jsou postavy propojené s herci, co je dabují. Na první pohled je poznat, že Will Smith dabuje Oscara a že Robert De Niro propůjčil svůj hlas Donovi. Na druhou stranu i přes vtip mi přijdou všechny animovaný pohádky na jedno brdo.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Jako obyčejný celovečerní film bych dala 3 hvězdičky, jako film podle předlohy Monte Crista bych dala 1 hvězdičku. Budu muset překousnout průměr.

Zlatý kompas (2007)

Na pohled krásné, ale bez duše.

Pasti, pasti, pastičky (1998)

Jediným plus je u mě dvojice Hanák-Donutil. Slabý, nudný a špatný film.

Petr Pan (2003)

Pokud bych byla o sedm let mladší, asi bych to nazvala naprosto skvělou pohádkou. Pro mě už je to však spíš přepláclý film s výraznými kontrasty, ale nápaditým dějem.

Román pro ženy (2004)

Není to nic úchvatného, zázračného, ale i tak se na tento film ráda znovu podívám. Patří dokonce k těm filmům, které se mi líbily více, než knižní předloha.

Once (2007)

Dojemné, upřímné, hezké, romantické. A přitom přiměřené realitě, mnohem lepší než ostatní filmy tohoto typu za posledních pár let.