Bestiář (2007)

Chtěla jsem dát dvě hvězdičky, ale pohled na Vašuta v pávím kostýmku, neuvěřitelně charismatický Roden a natvrlý Matonoha mě přinutili dát o hvězdičku víc. Celkově film ale není ničím zvláštní, nijak výrazný. Každopádně do odpadu bych ho nezařadila.

Čarodějky (1998) (seriál)

První série je výborná. Zábavná, originální, napínavá. Ale postupně se vesměs všechno začne opakovat nebo beznadějně komplikovat (například příchodem "nové sestry", svatbou se světlonošem...). Myslím si ale, že i tak je to bomba seriál, na který se ve volným čase ráda podívám. Rozhodně nepatří mezi odpad!

Pearl Harbor (2001)

Akce - ***** , Romantika - **** , Příběh - *** , Herecké obsazení - *** , Celkový dojem - ****

Titanic (1997)

Já vím, jistě, tento film je plný zatracený romantiky, naivity, krásy, protikladů a kontrastů mezi hlavními hrdiny, konče srdceryvnou katastrofou, přičemž se dívá jen na smutek dvou lidí, kteří vlastně ani nejsou žádnou výjimkou, protože takových tam bylo mnohem víc. Ale jako snímek je to úžasné. Celý příběh, ztroskotání, kamera... Nemůžu pochopit, jak někdo může tento film ohodnotit, jako by při tom ani nepřemýšlel. Jak může někdo dát jednu, dvě hvězdičky. Jistě to není pro každého ten pravý šálek kávy, ale už jen z jiného pohledu než scénáristického si myslím, že tak malé hodnocení není na místě.

Legenda o vášni (1994)

Nádherný film, poutavý, smutný, romantický s výborným hereckým obsazením Brada Pitta a A. Hopkinse. Některé scény jsou příšerně drtící, příšerně smutné. A to je také plus.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Po skvělé jedničce přišla do kin ubohá dvojka, po které jsem se rozhodla, že na trojku ani omylem nepůjdu. Na DVD mi to však nedalo a rozhodla jsem se den před Silvestrem vyplnit celovečerním filmem. Byla jsem si jistá, že dám jen jednu hvězdičku, ale tu druhou přidávám za scény s Willem a Elisabeth, protože jakožto "puberťák" se dokážu rozplývat i nad něčím, co není tak úchvatné. Dejme tomu, že při dojemných scénách jsem zapomínala na okamžiky, kdy jsem byla odhodlaná DVD vypnout a jít radši spát. Každopádně samotný film ani tyto scény nezachrání. Je to zbytečně natáhlé, zbytečně komplikované a zamotané a vlastně tu už ani nic nového není. I Johnny Depp ničím novým neuchvacuje, i když "burák" pobaví.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Tento film má něco do sebe. Dobrodružný, ale přitom plný vtipů, výborné obsazení herců počínaje Johnnym Deppem, J. Prycem a konče Geoffreyem Rushem. Je to film pro "děti" i dospělé. Scéna s loďkou, na níž přijíždí kapitán Jack Sparrow je geniální, triky bravurní. Nemám co dodat, míň jak 4* bych dát nemohla.

Maska Junior (2005)

Vidím tady samé Odpady! a jedny hvězdičky. Ale přitom je to právě ten typ komedie, kdy se hodí "vypnout" a jen se dívat. Je správně šílená a počítačové triky nejsou vůbec špatné. Jen se člověk musí dívat z jiného úhlu pohledu.

Střihoruký Edward (1990)

Střihoruký Edward. Jeden z filmů, na které nedám dopustit. Je jich víc, kterým dokážu dát 5 hvězdiček, ale jen málo z nich je takových, co si dokážu pustit i po patnácté. A Johnny Depp je výbornej, celej film dělá dobrým filmem hlavně on. Role je jako na něj přímo napsaná. Řekněme taky, že díky tomuto filmu jsem si upozornila na Tima Burtona a dnes je to můj nejoblíbenější režisér.

Shrek Třetí (2007)

S dějem to jde sice z kopce a vtip už tam taky občas postrádám, ale když už Eddie Murphy nebo Antonio Banderas se svou postavičkou něco vyžvejknou, stojí to za to. Kvalita filmu se posunula o hodně dál, hlavně na detailech. A to se mi líbí (p.s. dvojice kocoura a oslíka to vždycky utáhne).